Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jakby jakiś inny instalator zobaczył Twoją instalacje ,to zapewne zacząłby klasycznie od :

Panie ! Kto panu to tak spier…ł?!

Oczywiście każdy „prawdziwy” majster (z każdej branży) zaczyna zazwyczaj klasycznie…

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sam u siebie na wiacie-niestety na dachu domu nie odważyłbym się…

Wykonanie konstrukcji wiaty było dla mnie szczytem osiągnięć budowlanych-sama instalacja PV to pryszcz…

 

Wiem bo podglądałem Twoje dzieło. Ja u siebie na dachu robiłem ,ale miałem zabezpieczenia, liny, szelki.I zgadzam się montaż podłączenie jest proste tylko ta wysokość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy instalacji, którzy korzystają z oferty PGE i taryfy G12W rozliczanej co 6 miesięcy.

 

Ile płacicie jeśli fotowoltaika pokrywa w całości wasze zapotrzebowanie na prąd ? Chodzi mi o informację jaki jest koszt opłat stałych ?

 

Myślę, że moja produkcja będzie znacząco wyższa niż zużycie, Na razie czekam na umowę, zastanawiam się czy dostanę FV z 10.12.2021 ( wymiana licznika ) i ponownie z 31.12.2021, czy dadzą sobie spokój i zużycie ze starego licznika wpiszą do FV z końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PaRa

 

Dostaniesz dwie faktury, jedną ze starego licznika, czyli od ostatniego rozliczenia do dnia wymiany

i drugą z nowego licznika, od dnia montażu do 31.12.2021,

tak było u mnie na początku 2020 roku

opłaty stałe w G12W coś koło 28 zł miesięcznie (rozliczenie półroczne), czyli tak jak pisze Cangi

Ceny z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi napisała kobieta, która ma instalację:

"Jeżeli pobór przekroczy stan zmagazynowanej energii, nasi dostawcy prądu nie liczą 79groszy za kWh, tylko kilkuset krotnie więcej, i wtedy przyjdzie wyrównanie, które zwala z nóg. "

:no:

To są jakieś bzdury. Do 31 marca mamy stare warunki. A może jest inaczej? Jak jest po wykorzystaniu zmagazynowej energii u operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi napisała kobieta, która ma instalację:

"Jeżeli pobór przekroczy stan zmagazynowanej energii, nasi dostawcy prądu nie liczą 79groszy za kWh, tylko kilkuset krotnie więcej, i wtedy przyjdzie wyrównanie, które zwala z nóg. "

:no:

To są jakieś bzdury. Do 31 marca mamy stare warunki. A może jest inaczej? Jak jest po wykorzystaniu zmagazynowej energii u operatora?

 

Jak wykorzystasz Magazyn to płacisz według stawek dla danej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi napisała kobieta, która ma instalację:

"Jeżeli pobór przekroczy stan zmagazynowanej energii, nasi dostawcy prądu nie liczą 79groszy za kWh, tylko kilkuset krotnie więcej, i wtedy przyjdzie wyrównanie, które zwala z nóg. "

:no:

To są jakieś bzdury. Do 31 marca mamy stare warunki. A może jest inaczej? Jak jest po wykorzystaniu zmagazynowej energii u operatora?

 

O masz.."kilkuset.." Czyli ile, bo 100 x to 7,90zł, 200 x 15,80zł za kWh...:rolleyes: i to pisze ktoś, kto ma PV? :rolleyes:

 

"Bo to zła kobieta była.... "

 

PS.. mój ostatni rachunek 296,25zł za 460kWh = 0,64zł/kWh w G11 ,więc skąd te 0,79? chyba że ktoś już dostał rachunek po podwyżkach, bo ja jeszcze nie.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.. mój ostatni rachunek 296,25zł za 460kWh = 0,64zł/kWh w G11 ,więc skąd te 0,79? chyba że ktoś już dostał rachunek po podwyżkach, bo ja jeszcze nie.

Podwyżki np. w Enerdze mają być trzy: styczeń-marzec, poźniej kwiecień-maj i czerwiec-grudzień. 0,76 będzie już po tej ostatniej podwyżce. Ale różne ZE mają różne ceny, więc nie wykluczam.

No ale te kilkaset procent to jakiś absurd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykorzystasz Magazyn to płacisz według stawek dla danej taryfy.

 

Dokładnie tak jest. Przynajmniej u mnie w PGE ;)

 

Ale co do ceny, to gdy ktoś ma bardzo małe zużycie, to średnia cena może nawet przekroczyć 1PLN/kWh - mam taki jeden lokal, gdzie jest niskie zużycie energii i cena już dawno temu temu przekroczyła 1pln(a dokładnie 1,13 w G11).

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za odpowiedzi i uspokojenie. Ludzie różne bzdury opowiadają i trzeba je jakoś wyfiltrować.

Mam normalne zużycie ok 3200 kWh i taryfę G11. Instalacja będzie 5.3 kW i wg obliczeń instalatora ma wyprodukować ok. 3800 kWh. Czy jest sens zmieniać na inną taryfę, czy dać sobie z tym spokój?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jakie będą podwyżki prądu w tym roku.

Dla przykładu podam, że kolega ma mikrofirmę, dostał rachunek za gaz i mało nie zemdlał. Normalnie płacił 1300 zł, a teraz 3500. Zaczynam rozumieć dlaczego ludzie firmy zamykają, a chleb jest po 5 zł.

Oczywiście dla indywidualnych ceny będą inne, ale ciekawe ile % w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za odpowiedzi i uspokojenie. Ludzie różne bzdury opowiadają i trzeba je jakoś wyfiltrować.

Mam normalne zużycie ok 3200 kWh i taryfę G11. Instalacja będzie 5.3 kW i wg obliczeń instalatora ma wyprodukować ok. 3800 kWh. Czy jest sens zmieniać na inną taryfę, czy dać sobie z tym spokój?

To zależy czy masz PC jeśli nie to pozostaw tak jak jest - ja użytkuje już od 3 lat instalację FV i nie ma problemu z nadwyżką czy niedoborem - zawsze zostaje energii którą przejadam na klimatyzację czy ogrzewanie CWU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...