Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

A Adam jak zwykle bredzi bez sensu i składu.

To że se ktoś taką pojedyńczą wodorową instalcję zrobił (zgadzam się że się da) nie znaczy ze istnieje komercyjny, dostępny finansowo, dający się kupić I względnie łatwo wdrożyć, serwisować produkt. Nie każdy jest Adamem Słodowym. Rzecz się nie upowieszechni i nie będzoe tania dopóki se ją trzeba w garażu wyklepać. Cytat z fimiku: "jak to prototyp, wynalazek wart jest pół miliona dolarów". Z tak kasą idę do tesli i mi stawiają power bank który zmagazynuje mi prąd na pół roku :-/

 

Zamiast o jakichś pompkach napisz co źle napisałem względnie produkcji prądu z biomasy. Bo to jest wątek o fotowoltaice, a ta o ile pamiętam służy do produkcji prądu a nie wbijania gwoźdz czy pompowania rowerów.

 

Znowu odwracasz kota ogonem?

Po co?

Zacząłeś od "wyobraź sobie..."

Napisałem i pokazałem, że nie trzeba sobie tego wyobrażać. Jest i działa.

Masz pretensje, że komercyjnie tego nie ma?

ZASTANOWIŁEŚ SIĘ - CZEMU?

Akumulatora Edisona też sobie nie kupisz. choć są produkowane.

Też pewnie nie wiesz - CZEMU?

 

Mam poszukać i wkleić filmik o biogazowni spiętej z kogeneracją gdzie biomasa daje i prąd i ciepło?

Sam nie umiesz?

 

A co do cytatu z filmu...

Przynieś mi tę kasę to Ci to postawię. Ja to umiem.

Jak sam umiesz - schowaj sobie kasę "na potem" i ciesz się niezależnością energetyczną.

 

A tak łopatą...

Wiesz co by było, jakby każdy śmiertelnik był niezależny?

RZĄD BY MU NIE BYŁ POTRZEBNY!

(czytaj - jak inaczej rząd ma Cię za mordę trzymać, jak nie kosztem dostarczanej energii?)

Zauważyłeś, że ON jest , z pewnym trudem, ok a pełne i solidne OFF - już NIE?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A Adam jak zwykle bredzi bez sensu i składu.

To że se ktoś taką pojedyńczą wodorową instalcję zrobił (zgadzam się że się da) nie znaczy ze istnieje komercyjny, dostępny finansowo, dający się kupić I względnie łatwo wdrożyć, serwisować produkt. Nie każdy jest Adamem Słodowym. Rzecz się nie upowieszechni i nie będzoe tania dopóki se ją trzeba w garażu wyklepać. Cytat z fimiku: "jak to prototyp, wynalazek wart jest pół miliona dolarów". Z tak kasą idę do tesli i mi stawiają power bank który zmagazynuje mi prąd na pół roku :-/

 

Zamiast o jakichś pompkach napisz co źle napisałem względnie produkcji prądu z biomasy. Bo to jest wątek o fotowoltaice, a ta o ile pamiętam służy do produkcji prądu a nie wbijania gwoźdz czy pompowania rowerów.

 

ADAM mk [ tak bredzi od 3 lat na tym forum. Choć są i mądre pouczające wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku innych też gadam o tym, czego kupić się nie da i trzeba sobie zrobić, albo nie mieć.

:lol:

Na niektórych znacznie dłużej niż tu...

 

Tu zwykle dyskutują tacy, co im się zwraca lub ma zwracać.

Płaczą, że to co by się tak pięknie zwracało jest w takich cenach - ze zwracać się nie chce...

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bredzi. Gada z sensem no może poza szczepionkami.

 

Dzisiaj zrobiłem mały test akumulatorów. Akumulatory AGM do UPS czyli głównie pracy buforowej czyli nie do końca do tego do czego ich używam. W wieku najstarsze ok 1,5 roku najmłodsze około roku. Pojemność Akumulatorów 217Ah /24V

Na starcie na pewno nie były pełne. Przez popołudnie i noc odbiorniki DC ściągnęły ok 0,5kWh

W 6,5h pobrałem Przez przetwornicę 1,1kWh + odbiorniki DC ok 0,15 kWh.

Niestety nie wiem jaka była pojemność startowa.Na pewno było z nich zdjęte 1,75kWh Po zakończeniu testu pod obciążeniem 8A miały 23,5-24V zależy który z wielu woltomierzy te dwie wielkości to skrajne. Dalej nie testowałem nie chciałem ich rżnąć

 

Można z tego wyciągnąć coś o ich aktualnym stanie technicznym?

 

Teraz ląduje agregatem comiesięczny rozruch "dla zdrowia: :)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz nam tutaj, proszę, z jakich klocków masz OFF, jak bardzo żywotne i czy się zwraca.

Napisz, ze klocki taniutkie a firma co sprzedała to też przywiozła, zmontowała, przeprosiła i pojechała...

 

Kilka lat byłem OFF.

Teraz szykuję sobie "tymi ręcami" naprawdę solidne OFF.

Z dobrym OFF jest wszystko w porządku dla posiadacza i wszystko niewporządku dla państwa.

Płacisz za to OFF jakiś podatek?

Ile?

Czemu?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na produkcja biomasy w PL jest w stanie pokryć ułamek zapotrzebowania na energie.

Po drugie o ile pyły się względnie prosto filtruje to NOx i całę te aromatyczne świństwo to już nie :-(

Po trzecie, z 1ha wyprodukujesz ze 25ton wierzby energetycznej. Drewna w lesie pare razy mniej. To mówi internet. WArtość energetyczna 15.000MJ, 4166KWh z tony. Nawet jak wyprodukujesz prąd ze sprawości rzedu 50% to masz 50MWh energii z jednego hektara wierzby. I to abstrahujac od kosztów hodowli, przetworzenia. 1ha paneli w PL bez dotykania wyprodukuje przynajmniej 15x wiecej energii. Nawet przy mizernej sprawności przechowywania wyjdzie chyba lepiej niż biomasa.

 

Czernikowo ma niby produkować 3500 MWh z 7,7ha = 455MWh/ha. Tylko coś się nie chwalą, ile faktycznie i ile emisji produkuje backup na okoliczność chmurki.

 

Biomasę spalasz kiedy potrzebujesz. PV nie ogrzeje nas zimą nawet przy gigantycznych, drogich akumulatorach. Dobrze by było, jakby nocne zapotrzebowanie pokryła.

Zapominasz też, że przy produkcji biomasy środowisko korzysta. Zwłaszcza z produkcji leśnej. Farma PV to krzemowa pustynia. Wolałby, dookoła las, niż farmy PV.

 

Do tego biomasę możesz spalać z dużo większą sprawnością, niż 50% uzyskując ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz nam tutaj, proszę, z jakich klocków masz OFF, jak bardzo żywotne i czy się zwraca.

Napisz, ze klocki taniutkie a firma co sprzedała to też przywiozła, zmontowała, przeprosiła i pojechała...

 

Kilka lat byłem OFF.

Teraz szykuję sobie "tymi ręcami" naprawdę solidne OFF.

Z dobrym OFF jest wszystko w porządku dla posiadacza i wszystko niewporządku dla państwa.

Płacisz za to OFF jakiś podatek?

Ile?

Czemu?

 

Adam M.

 

Nie rozmieszaj mnie, gdy kupowałem kolejny samochód dwa razy cięższy i spalający od poprzedniego to nie pytałem po ilu latach się zwróci. Tylko czy będzie mojej d.. wygodnie:) Instalacja off dla tych co sobie cenią wygodę, tak wygodę. Jak na razie instalacja za dwa tysiąca zasila lampki choinkowe, szczotkę elektryczną do butów i latarnię na parkingu. Raz udało się doładować akumulator w samochodzie.Już na niej zarobiłem parę groszy, dokładnie parę. Gdy zasilę cały dom, to będę mógł powiedzieć w kierunku rządu a pocałujcie mnie w d.. ze swoimi przekrętami energetycznymi! Na instalacji ZE nie zarobiłem i nigdy nie zarobię ani grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ktoś pisał, że licznik zmienili chyba po 4 dniach :)

Mam:

właśnie miałem to przywołać , u większości jednak mieszczą się z wyminą w 30dniach .

 

 

Z życia wzięte 03-01-19

Witam.Właśnie wróciłem zPGE Radzyń Podlaski gdzie złożyłem zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji.Najpierw jeden Pan poprzeglądał i stwierdził źe mam zamałe uprawnienia chociarz posiadam aktualne zaświadczenie kwalifikacyjne grupy E.Następnie stwierdził że musimy iść do drugiego Pana.Drógi Pan popatrzył na wniosek i stwierdził Że musi zawołać trzeciego Pana .Trzeci Pan twierdzi źe muszę mieć uprawnienia budowlane.Gdy mu oświadczyłem źe na ich stronie internetowej jest wykaz uprawnień jakie są potrzebne do zgłoszenia i wystarczą E to powiedział źe oni wymagają D lub UDT a mi nie muszą robić wyjątku.Po konsóltacjach Pana numer dwa z Panem numer trzy stwierdzili źe decyzję musi podiąć Pan numer cztery którego obecni niema. Proszę o poradę co mam z tym zrobić.Wniosek został przyjęty jako nie kompletny z powodu braku odpowiednich uprawnień.

 

 

04-01-19

 

Dzisiaj o godzinie 7,50 miałem telefon z PGE dzwonił Pan numer trzy i oznajmił mi że uprawnienia E wystarczą.Poinformował mnie również że nie muszę zgłaszać instalacji ponieważ posiadam już licznik dwukierunkowy,ale jak koniecznie chcę mieć certyfikat to zaprasza do swojego biura.Długo nie myśląc wsiadłem w samochód i pojechałem.Na miejscu poprawiliśmy wniosek zgłoszenia i Pan oświadczył że certyfikat będzie gotowy jeszcze dzisiaj.Jestem zszokowany ,że jeszcze wczoraj rzucano mi kłody pod nogi a dzisiaj wszystko było takie proste i można było załatwić od ręki.

(elektroda)

 

Można :confused: można

 

 

 

Co do zgłaszania to w wątku na elektro ktoś dopytuje o zgłoszenie 10kWp ,przy stanie na dachu 12kWp

 

strasza go paragrafami

Albo Art. 271. Poświadczenie nieprawdy

Albo art. 273 KK.

Zależy kto "stwierdzi" te 10 przy faktycznych 12.

 

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Adam sam do siebie

:lol:

 

Czytałeś te artykuły?

:lol:

 

Wątek o PV.

Czyli?

O zjawisku FOTOWOLTAICZNYM WEWNĘTRZNYM.

Ogólnie macie to opisane tu...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjawisko_fotowoltaiczne

 

W artykule jest opisana idea następująca:

Prądem grzeje się KRZEM tak, ze aż świeci.

Aby odzyskać prąd kieruje się to światło na moduł PV.

Krzem z jego WIDMEM (prążkami) macie tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzem

 

Czyli?

Rozżarzony krzem swym światłem ma w krzemie panela oświetlanego wywołać zjawisko fotoelektryczne wewnętrzne i to BEZSTRATNIE?

No, bo...

Ma to być forma AKUMULACJI energii !

Ale krzem oświetlany zareaguje na prążki bliskie niebieskiemu i fioletowi...

Co z resztą?

- No... pójdą się paść.. Straty być muszą!

 

 

Autor tekstu był totalnym ignorantem - jeżeli coś w tym tkwi i coś tam działa.

Jak działa - to nie tak, jak opisywał.

Albo...

Jest to totalna bzdura.

 

Wiecie, że baron Munchausen wyciągnął się z bagna za włosy SAM?

JA TO WYCZYTAŁEM W JAKIEJŚ KSIĄŻECZCE !!!

:lol: :lol: :lol:

 

Ech wy...

Znawcy paneli PV...

:lol:

 

Znawcy modeli paneli PV?

- PEŁNA ZGODA!

Znacznie lepsi znawcy odemnie...

 

Dodam...

Einstein Nobla dostał właśnie za opis tego zjawiska.

Zrobiła się teoria korpuskularno-falowa światła i jakoś poleciało...

Jak kto w szkole na fizyce nie spał - to wie o co w tym chodzi.

:lol:

 

cuuube

Punkt masz!

Pomogłeś!

Jeszcze mi wesoło.

 

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej widać że g... zrobiono...

 

Jak by coś faktycznie zrobiono to twój telefon ładowałbyś raz na rok...

Bo jak widać to z telefonem coś zrobiono przez te kilkadziesiąt lat ale z jego zasilaniem praktycznie nic...

 

Nie zgadzam się. 10 lat temu telefon tylko dzwonił i wysyłał wiadomości tekstowe czy graficzne. Baterie chodziły kilka dni.

 

Dzisiaj telefon używam nawigacji, ma mnóstwo serwisów on-line pracujących 24h, jest szybszy od większości laptopów, i też wytrzyma z dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku innych też gadam o tym, czego kupić się nie da i trzeba sobie zrobić, albo nie mieć.

:lol:

Na niektórych znacznie dłużej niż tu...

 

Tu zwykle dyskutują tacy, co im się zwraca lub ma zwracać.

Płaczą, że to co by się tak pięknie zwracało jest w takich cenach - ze zwracać się nie chce...

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

 

A uważasz że się nie zwraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. 10 lat temu telefon tylko dzwonił i wysyłał wiadomości tekstowe czy graficzne. Baterie chodziły kilka dni.

 

Dzisiaj telefon używam nawigacji, ma mnóstwo serwisów on-line pracujących 24h, jest szybszy od większości laptopów, i też wytrzyma z dwa dni.

 

No właśnie...

Dalej wytrzyma tylko dwa dni...

 

 

Nic nie rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz nam tutaj, proszę, z jakich klocków masz OFF, jak bardzo żywotne i czy się zwraca.

Napisz, ze klocki taniutkie a firma co sprzedała to też przywiozła, zmontowała, przeprosiła i pojechała...

 

Kilka lat byłem OFF.

Teraz szykuję sobie "tymi ręcami" naprawdę solidne OFF.

Z dobrym OFF jest wszystko w porządku dla posiadacza i wszystko niewporządku dla państwa.

Płacisz za to OFF jakiś podatek?

Ile?

Czemu?

 

Adam M.

 

U ciebie to OFF powraca jak choroba - Jak każdy wie że się nie opłaca. Powtórzę raz jeszcze potrzebuję dziennie ok 50 kWh jaki magazyn mi zaproponujesz abym był zadowolony i pogonił ON na rzecz OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bredzi. Gada z sensem no może poza szczepionkami.

 

Dzisiaj zrobiłem mały test akumulatorów. Akumulatory AGM do UPS czyli głównie pracy buforowej czyli nie do końca do tego do czego ich używam. W wieku najstarsze ok 1,5 roku najmłodsze około roku. Pojemność Akumulatorów 217Ah /24V

Na starcie na pewno nie były pełne. Przez popołudnie i noc odbiorniki DC ściągnęły ok 0,5kWh

W 6,5h pobrałem Przez przetwornicę 1,1kWh + odbiorniki DC ok 0,15 kWh.

Niestety nie wiem jaka była pojemność startowa.Na pewno było z nich zdjęte 1,75kWh Po zakończeniu testu pod obciążeniem 8A miały 23,5-24V zależy który z wielu woltomierzy te dwie wielkości to skrajne. Dalej nie testowałem nie chciałem ich rżnąć

 

Można z tego wyciągnąć coś o ich aktualnym stanie technicznym?

 

Teraz ląduje agregatem comiesięczny rozruch "dla zdrowia: :)

 

Nic z tego nie rozumiem...

Ile masz tych akumulatorów i jakich...?

Akumulatory testuje się rozładowując je prądem dwudziestogodzinnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmieszaj mnie, gdy kupowałem kolejny samochód dwa razy cięższy i spalający od poprzedniego to nie pytałem po ilu latach się zwróci. Tylko czy będzie mojej d.. wygodnie:) Instalacja off dla tych co sobie cenią wygodę, tak wygodę. Jak na razie instalacja za dwa tysiąca zasila lampki choinkowe, szczotkę elektryczną do butów i latarnię na parkingu. Raz udało się doładować akumulator w samochodzie.Już na niej zarobiłem parę groszy, dokładnie parę. Gdy zasilę cały dom, to będę mógł powiedzieć w kierunku rządu a pocałujcie mnie w d.. ze swoimi przekrętami energetycznymi! Na instalacji ZE nie zarobiłem i nigdy nie zarobię ani grosza.

 

Już zarobiłeś na tej instalacji...

Wyprodukowwłeś i zużyłeś energii za większą kwotę niż koszt instalacji...???

 

2000zł ÷ 0,6zł/ kWh = 3333kWh....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmieszaj mnie, gdy kupowałem kolejny samochód dwa razy cięższy i spalający od poprzedniego to nie pytałem po ilu latach się zwróci. Tylko czy będzie mojej d.. wygodnie:) Instalacja off dla tych co sobie cenią wygodę, tak wygodę. Jak na razie instalacja za dwa tysiąca zasila lampki choinkowe, szczotkę elektryczną do butów i latarnię na parkingu. Raz udało się doładować akumulator w samochodzie.Już na niej zarobiłem parę groszy, dokładnie parę. Gdy zasilę cały dom, to będę mógł powiedzieć w kierunku rządu a pocałujcie mnie w d.. ze swoimi przekrętami energetycznymi! Na instalacji ZE nie zarobiłem i nigdy nie zarobię ani grosza.

 

No i - widzisz?

Zgodni jesteśmy...

OFF to wrzód na doopie.

:lol:

Jak rozsądne państwo czy jakiś rząd miałyby to sponsorować czy dotować?

Ale...

Zrób sobie fabryczkę tego OFF i spróbuj to sprzedać!

Staniesz się wrogiem publicznym numer 1 !!!

Argumentację, że to jest tanie, eko, bez CO2, czyste, dobrze ludziom robi - WSADŹ SOBIE W ... !!!

Wyborców chcesz ich pozbawić?!

TO RZĄD ma ludowi dać to "tanie, eko, bez CO2, czyste, co dobrze ludziom robi " a nie Ty!

No, trochę za to skasuje, ale będą ludzie mieli eko, bez CO2, czysto, dobrze im to zrobi....

:lol: :lol: :lol:

No i, ... curwa, nie może być OFF!!!!!!!!!!!!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie to OFF powraca jak choroba - Jak każdy wie że się nie opłaca. Powtórzę raz jeszcze potrzebuję dziennie ok 50 kWh jaki magazyn mi zaproponujesz abym był zadowolony i pogonił ON na rzecz OFF

 

Totalne nieporozumienie!

Ty potrzebujesz OFF a pytasz o magazyn...OFF sobie zbuduj!!!

Filmik obejrzałeś?

:lol:

 

A co do zwracania...

Zależnie od tego co kto liczy - to mu się zwraca lub nie.

Swoboda energetyczna i pełna niezależność nawet za spore nakłady początkowe - BEZCENNE!!!

:lol:

 

Zapytam..

Potrzebujesz 50kWh energii.

W wiązaniach chemicznych?

W w innej postaci?

MUSI być akurat prąd?

Co z ciepłem? Mogło by być?

:lol:

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jaki magazyn mi zaproponujesz abym był zadowolony i pogonił ON na rzecz OFF "

Chodzi o 50kWh energii ?

 

W butli propan-butanu o wadze 11kg masz 110kWh.

Może być?

Zły magazyn?

Nawet jest... MOBILNY!!!

Butle się wozi...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...