Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Biorąc pod uwagę fakt, że większość firm/gmin już płaci wg nowych cenników to do powyższych dwóch dopisz drożejące co popadnie.

.

 

Poco rozpowiadać takie bzdury, nowego roku mamy zaledwie jeden tydzień. Co płacą, jakie rachunki, za co? Może w końcu zmodernizują latarnie i przestaną marnować nasze pieniążki na utrzymanie przestarzałych lamp sodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco rozpowiadać takie bzdury, nowego roku mamy zaledwie jeden tydzień. Co płacą, jakie rachunki, za co? Może w końcu zmodernizują latarnie i przestaną marnować nasze pieniążki na utrzymanie przestarzałych lamp sodowych.

 

Mówię o cenach za energię dla firm i gmin już płaconych - niektórzy płacą juz 3/4 miesiące, niektórzy od nowego roku.

 

Jak myślisz, jak gmina planowała budżet na 2019 rok to spodziewała się zapłacić za prąd 30-40% więcej?

 

I na kim sobie to odbiją?

 

Baseny, siłownie, produkcja, wszyscy mają drożej, popytaj u źródła, ja już wiem, nie muszę, tu i tam ceny już wzrosły, choć nie wszystkich to musi dotyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wystarczyło by kopalnie zamienić na fabrykę PV, zakład byłby rentowny, odbiorcy niższe rachunki a kraj nie musiałby w tym czasie dopłacać do kopalń (a zgrozo dopłaca do własnych w tym samym czasie importując 70% potrzeb węgla w kraju !!!).

 

Ja dodam, że z 10% mogliby przeznaczyć na program świeczka+ żeby miał przy czym w zimowy wieczór takie pomysły ogłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnują z akcyzy, która miała iść na konkretne cele.

 

Nie ma w Polsce podatków celowych. Chyba, że za takie uznać NFZ czy ZUS. Wszystko wpada do jednego koszyczka.

 

 

Oznacza to tylko i wyłącznie tyle, iż muszą Cię złupić na nie mniej niż wpływy z akcyzy żeby się w worku zgadzało.

 

No i zgadza się - zwiększa się koszt "certifikatów" CO2. Szumna nazwa - a to podatek. Pieniądze trafiają do budżetu państwa. Więc mogą obniżyć akcyzę, a i tak do koszyczka trafi tyle samo. Inna sprawa, że ten koszyczek rośnie. Więc państwo chętnie by zajumało nam więcej - ale wybory idą, wiec przynajmniej mówią, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baseny, siłownie, produkcja, wszyscy mają drożej, popytaj u źródła, ja już wiem, nie muszę, tu i tam ceny już wzrosły, choć nie wszystkich to musi dotyczyć.

 

Ja cie kręcę, zarobiony jestem, nic nie wiem, po sklepach nie łażę. A basen przynajmniej w Wieliczce czy Myślenicach nic a nic o tych cenach nie wie, bo ceny takie same, 26 zł basen i sauna. Tak było dwa lata temu i tak nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie kręcę, zarobiony jestem, nic nie wiem, po sklepach nie łażę. A basen przynajmniej w Wieliczce czy Myślenicach nic a nic o tych cenach nie wie, bo ceny takie same, 26 zł basen i sauna. Tak było dwa lata temu i tak nadal jest.

 

Z googluj sobie ile MPK Kraków milionów więcej w tym roku wyda na prąd w związku z podwyżkami cen energii. Zgadnij, na kim sobie miasto odbije stratę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak u was a u mnie rachunki za utrzymanie domu spadają, prąd czy woda, gaz idą w dół. Oczywiście inwestuję w ten oto dobrobyt więcej niż to warto ale inwestuję w siebie a nie utrzymanie na przykład wodociągu gminnego. A te baniaki co kupiłem lata temu na deszczówkę już na siebie zarobili i teraz robią na mnie.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak u was a u mnie rachunki za utrzymanie domu spadają, prąd czy woda, gaz idą w dół. Oczywiście inwestuję w ten oto dobrobyt więcej niż to warto ale inwestuję w siebie a nie utrzymanie na przykład wodociągu gminnego. A te baniaki co kupiłem lata temu na deszczówkę już na siebie zarobili i teraz robią na mnie.:)

 

W jaki sposób wpływasz na niższe opłaty za media?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z googluj sobie ile MPK Kraków milionów więcej w tym roku wyda na prąd w związku z podwyżkami cen energii. Zgadnij, na kim sobie miasto odbije stratę?

 

Na pewno, nie na mnie, nie pamiętam jak się jeździ autobusem. A powiedz mi taką, rzecz, jakim prawem MPK zarabia na obywatelach? Rozumiem tam koszta itd, ale zyski, nie komilfo. Nie jest to prywatne tylko należy do miasta czyli do obywateli.

Jaki pieron, jakaś wiedza potajemna, bo nigdzie niema informacji na temat generowanych zysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, nie na mnie, nie pamiętam jak się jeździ autobusem. A powiedz mi taką, rzecz, jakim prawem MPK zarabia na obywatelach? Rozumiem tam koszta itd, ale zyski, nie komilfo. Nie jest to prywatne tylko należy do miasta czyli do obywateli.

Jaki pieron, jakaś wiedza potajemna, bo nigdzie niema informacji na temat generowanych zysków

 

Nie wiem czy samo MPK jest dochodowe, wątpię. To raczej element polityki miasta aby ściągać ludzi inwestycje i podatki.

 

Czy miasto musi mieć miejską komunikację z urzędu? Nie wiem, ale to dobre pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wpływasz na niższe opłaty za media?

 

Nu tak, myje samochód na przykład deszczówką. Wodę grzeje solar, a prąd zaczyna produkować PV, pompa w studni przekręci kurek dla wody z wodociągu. Mniej gazu na ogrzewanie bo dwa GWC nieźle sobie radzą. Nawet to, ze w moim najcichszym okapie na świecie nowy silnik mniej prądożerny, przyczynia się do oszczędności, nie kosztem wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie myślałem, że jest jeszcze ktoś, kto nie wie - CZEMU?

 

Tam jest kilka części...

Wyjaśniają - czemu.

 

Adam M.

 

Raczej nie, ten schemat odbija się na giełdowych wskaźnikach. To, haczyk na tych co mają pieniądze albo chcieliby je mieć dla tego zaciągają kredyt. Dla tych co nie mają wszystko jedno ile razy .... powielili wirtualne pieniądze. To właśnie nijak nie wpływa na niezależną niezależność tych co nie mają kredytów czy pożyczek. Najwyżej chleb zdrożeje ale płace też zostaną podciągnięte do góry. Czyli mówiąc inaczej bieda sposób na kryzys!

 

p.s: Albo parafrazując ciebie, niezależność energetyczna sposób na kryzys:) Nie było kryzysów w czasach kiedy rolnik orał pola i hodował bydło. PV w naszych instalacjach robi teraz za krowę, nie ważne, ile będzie kosztował prąd, bo mój będzie dla mnie "za darmo", bo zainwestowałem nie w kolejną bańkę tylko w siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie myślałem, że jest jeszcze ktoś, kto nie wie - CZEMU?

 

Tam jest kilka części...

Wyjaśniają - czemu.

 

Tam jest kilka prawd, i cała masa naciąganych wniosków.

Jak masz 100 zł i wpłacisz do banku na lokatę, to z rynku te 100zł znika. W schemacie z tego filmu na końcu jest na rynku $0 a nie miliardy - bo wszystko w tym łańcuszku wylądowało w rezerwie FED. I co z tego, że dużo ludzi ma te pieniądze jako lokatę, i dużo jako kredyt, skoro nikt nic za to nie kupił?

 

Inflacja pojawiła się po odejściu od parytetu złota. Bank Note to pierwotnie było taki kwitek z przechowalni złota. Łatwiej nosić papierek, niż złoto w kieszeni. Ale na nim było napisane, że możesz iść do banku wziąć złoto.

Ale państwu wygodniej było produkować pieniądze bez pokrycia. Po przebojach z hiperinflacją w końcu jednak państwa doszły do wniosku, że to za bardzo igranie z ogniem i powołały instytucje niby niezależne od rządu do pilnowania ilości pieniądza na rynku i utrzymywania inflacji w zadanych ryzach. Poczytaj np. o przyczynie hiperinflacji i reformie Grabskiego, bo Balcerowicza pewnie każdy by się przyczepił podchodząc do sprawy emocjonalnie ;)

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...