Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Jasno napisałem, że każdy nowy dom, nie mieszkanie w bloku. A dewelopera też można by zmusić do instalacji PC dużej mocy...

 

Nie, nie mam tesli, ale ciężko żebyś Ty lepiej wiedział ile przy swojej baterii na jakiej ładowarce jak długo się będę ładował.

1. Tak, napisałeś

Jestem innego zdania - przy budowie domu wcale nie trzeba dopłacać aby zmniejszyć jego apetyt na energię o ponad 50%. Wystarczy projektować odpowiednio, a nie pod zazdrość sąsiada.

"projektować odpowiednio" to może jednak "odpowiednio kosztować" w wykonaniu.

Ja pisałem o tym że ludzie nie tylko budują własne domy ale tez kupują własne mieszkania.

Nie każdy jest na tylko zamożny any kupić działkę i wybudować się.

Jednych stać a drugich nie stać.

 

2. Samochód EV

Nie wiem co masz bo nie powiedziałeś.

Może chronisz taką informację w ramach RODO ;)

Musi masz jakiś dobry bo ma zasięg min. 300 km.

 

Na wakacje w ramach eko, nie latasz samolotem tylko jedziesz swoim EV ;)

 

Jestem za eko i oszczędzaniem energii i środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W 2002roku przerobiłem rowerek mojego syna na elektryczny mini e-motorek...

Za napęd został wykorzystany przerobiony rozrusznik od Poloneza i akumulator od malucha...

Napęd okazał się za mocny do konstrukcji i trochę strach było tym jeździć bo pojazd wyciągał ze mną na pokładzie prawie 60 km/h a kierowca na fotografii wykręcił 81km/h...

Na pełnym naładowaniu akumulatora dało się przejechać 10 km...

Szkoda że została po nim tylko ta jedyna mało wyraźną fotografia...

IMG_20190318_220050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, napisałeś

 

"projektować odpowiednio" to może jednak "odpowiednio kosztować" w wykonaniu.

Ja pisałem o tym że ludzie nie tylko budują własne domy ale tez kupują własne mieszkania.

Nie każdy jest na tylko zamożny any kupić działkę i wybudować się.

Jednych stać a drugich nie stać.

 

2. Samochód EV

Nie wiem co masz bo nie powiedziałeś.

Może chronisz taką informację w ramach RODO ;)

Musi masz jakiś dobry bo ma zasięg min. 300 km.

 

Na wakacje w ramach eko, nie latasz samolotem tylko jedziesz swoim EV ;)

 

Jestem za eko i oszczędzaniem energii i środowiska.

 

600 km, dwa ładowania, miałeś matmę w szkole czy ściągałeś od kolegi? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 km, dwa ładowania, miałeś matmę w szkole czy ściągałeś od kolegi? :p

Pierwsze ładowanie w Krakowie (normalne) a później dwa następne po kolejnych 200 km?

I prawie koniec zasięgu w Sopocie?

Czy jednak dwa ładowania na 600km? Na początku trasy i w połowie trasy?

 

Nie musisz był głupio złośliwy.

Matematykę miałem, nawet na maturze.

 

Wspomniałeś o 40 minutach , w domyśle o 40 minutach na ładowanie.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty opowiadasz za bzdury. Jak ktoś ma PV na dachuy w kierunku zachodnim to jest źle? Według tego wszyscy powinni mieć PV na trakerach bo dopiero takie jest idealne.

Większość ludzi robi firmą, i po zejściu z dachu na ląd dostają dodakowe 15% ceny w tyłek. Do tego nie każy ma działke odpowiedniej wielkości, na południe od której nigdy nigdy nie zbuduje domu ani nie posadzi drzewa i nie pojawi się cień.

 

Położenie geograficzne ma znaczenie. I nie chodzi tu o zmianę szerokości geograficznej, tylko o pogodę, a ta między suwałkami a legnicą potrafi się różnić solidnie, dając własnie 10% różnice. 10% róznicy to 1000 a 900KWh. A twierdziłeś pare postów wyżej że wszystkie PV robią tyle co Twoja "idealna. "., Otóż tak nie jest,

 

Według tego co piszesz, w suwałkach nie powinno się robić PV bo nie jest idealne. Ale uuups, mieszkaniec hiszpanii choćby wyśmieje Twoje nieidealne PV, bo u niego uzyski po 1300KWh z KWp.

 

Jeżeli wezmę pod uwagę moc inwentera to jest ponad 1400kWh -taki szczegół, . cyt A twierdziłeś pare postów wyżej że wszystkie PV robią tyle co Twoja "idealna. "., Otóż tak nie jest,---na pewno tak nie mówiłem lecz podkreśliłem że trzeba się zastanowić jak się ma zakładać PV . Dobry projekt. wyliczone uzyski na podstawie lokalizacji dzienne, miesięczne ,roczne. dopiero decyzja .zakładam czy nie. Jak zakładam to później nie narzekam .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ładowanie w Krakowie (normalne) a później dwa następne po kolejnych 200 km?

I prawie koniec zasięgu w Sopocie?

Czy jednak dwa ładowania na 600km? Na początku trasy i w połowie trasy?

 

Nie musisz był głupio złośliwy.

Matematykę miałem, nawet na maturze.

 

Wspomniałeś o 40 minutach , w domyśle o 40 minutach na ładowanie.

 

Czemu chcesz się ładować na starcie? Przecież to oczywiste, że nikt nie planuje szybkiego ładowania w momencie wyruszania na trasę. To jest oczywiste dla każdego użytkownika EV. Więc ruszam z pełną baterią, przejeżdżam 200 km i ładowanie, potem 200 i drugie, dojeżdżam a zapasem ok. 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa strach przed nieznanym - reakcja odruchowa - negacja i odrzucenie :)

 

Tak bo się już boją czym będą jeździć . Teraz kupi stary z LPG i toczy się po drogach. Co będzie jak ich nie będzie ? STRACH!!!

trzeba kupić EV i może i baterię a to już koszt i co?

 

PS. To audi to super mam lecz na razie w TFSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, napisałeś

 

"projektować odpowiednio" to może jednak "odpowiednio kosztować" w wykonaniu.

Ja pisałem o tym że ludzie nie tylko budują własne domy ale tez kupują własne mieszkania.

Nie każdy jest na tylko zamożny any kupić działkę i wybudować się.

Jednych stać a drugich nie stać.

 

2. Samochód EV

Nie wiem co masz bo nie powiedziałeś.

Może chronisz taką informację w ramach RODO ;)

Musi masz jakiś dobry bo ma zasięg min. 300 km.

 

Na wakacje w ramach eko, nie latasz samolotem tylko jedziesz swoim EV ;)

 

Jestem za eko i oszczędzaniem energii i środowiska.

 

Jak byś czytał posty z uwagą to byś wiedział iż: MIłoszenko ma 2 samochodyEV HA HA:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobiliście taki śmietnik o EV w wątku o PV (ok, gdzieś tam się łączą, ale czytelniej byłoby wyodrębnić wątek EV do nowego tematu), to podrzucę tylko takiego linka (ktoś tu się martwił żywotnością akumulatorów w EV):

https://elektrowoz.pl/auta/hyundai-usa-zmienia-warunki-gwarancji-na-baterie-kony-electric-od-teraz-jest-dozywotnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobiliście taki śmietnik o EV w wątku o PV (ok, gdzieś tam się łączą, ale czytelniej byłoby wyodrębnić wątek EV do nowego tematu), to podrzucę tylko takiego linka (ktoś tu się martwił żywotnością akumulatorów w EV):

https://elektrowoz.pl/auta/hyundai-usa-zmienia-warunki-gwarancji-na-baterie-kony-electric-od-teraz-jest-dozywotnia/

 

No super. Problemem pozostaje, co to jest gwarancja dożywotnia. Zazwyczaj oznacza to tak długą gwarancje, jak czas produkcji danego towaru. Czyli w tym przypadku ile? Do czasu liftingu czy do nowej nazwy? Generalnie nie jest to tak długo, jak komuś się wydaje i lepiej mieć na sztywno zapisane w latach, a nie lifetime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś czytał posty z uwagą to byś wiedział iż: MIłoszenko ma 2 samochodyEV HA HA:p

 

Wiem, że miloszenko użytkuje dwa pojazdy EV.

Jeden to Nissan E-NV200 (chyba kilkuletni) i drugi to bliżej nieokreślony model.

miloszenko chyba nie podał nazwy modeli i firmy.

Chyba jednak czytałem posty z należytą uwagą.

" HA HA :p "??

Czytasz ze zrozumieniem tekst pisany ?

Gdzieś napisałem o tym że miloszenko jeździ jednym EV ?

Może wniosek z mojego któregoś postu ?

 

 

Porada językowa dotycząca użycia spójnika

... w mowie potocznej spójnik iż jest wykluczony.

 

Jeśli zaś chodzi o tekst pisany, to iż nie powinno zastępować że w zdaniu jednokrotnie złożonym podrzędnie.

 

Trzeba pisać:

Domyślał się, że skończy się to źle

(a nie: Domyślał się, iż skończy się to źle).

 

Spójnika iż na pewno zaś nie wolno używać w zwykłych sytuacjach komunikacyjnych, czyli w rozmowie.

 

Mówienie

Uważam, iż nie masz racji;

Widzę, iż jesteś w złym humorze czy

Cieszę się, iż przyszedłeś itp.

pozostaje niewybaczalnym uchybieniem językowym, zdradza nieporadność w sprawach polszczyzny i naraża osobę „iżującą” na nieprzychylne uwagi ze strony słuchaczy

(spójnik iż uznaje się przecież za twór książkowy).

 

Ale to nie wszystko.

 

Słowo iż nie powinno się też pojawiać – o czym wspomniałem w – tekście pisanym, gdy mamy do czynienia z prostą konstrukcją podrzędną.

 

Tymczasem zadziwiająco wiele osób jest święcie przekonanych o tym, że w sytuacjach oficjalnych, kiedy pisze się coś ważnego (podanie, podziękowanie, wyjaśnienie, skargę itp.), należy się posłużyć właśnie nim.

Spójnik iż wydaje im się wówczas lepszy, wykwintniejszy od zwykłego że.

Źródło: https://obcyjezykpolski.pl/iz/

Edytowane przez d7d
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobiliście taki śmietnik o EV w wątku o PV (ok, gdzieś tam się łączą, ale czytelniej byłoby wyodrębnić wątek EV do nowego tematu), to podrzucę tylko takiego linka (ktoś tu się martwił żywotnością akumulatorów w EV):

https://elektrowoz.pl/auta/hyundai-usa-zmienia-warunki-gwarancji-na-baterie-kony-electric-od-teraz-jest-dozywotnia/

 

Amerykański oddział Hyundaia właśnie zmodyfikował warunki gwarancji na akumulatory Hyundaia Kona Electric. Będzie ona obowiązywać przez cały czas życia samochodu, dożywotnio (ang. lifetime), bez ograniczenia na liczbę lat czy przebieg auta.

Z gwarancji wykluczono jednak zastosowania komercyjne.

Ciekawe dlaczego. Czyli taksówki wypadają z gwarancji.

Podobnie jest z gwarancją na baterie w e-Toyocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozwiązuje ale coś cena tych baterii duża w porównaniu do baniaka na benzyneze czy gaz

 

Do elekrowozu nikt nie zmusza tak samo jak na razie nikt nie zabrania jeździć spalinowozem...

Jak w przyszłości zabronią to zawsze można eko rowerem jeździć jeżeli elektrowozy będą za drogie a raczej nie będzie przymusu posiadania wtyczkowozów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...