Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Wiecie co. W sumie z PV to jest tak ze wszystkim, niektórzy ulegają marketingowi i aktywnemu kreowaniu popytu i kupują najnowsze telewizory, telefony, PV i ważne jest dla nich posiadanie nowinki technicznej, nie przeliczają czy to ma sens ekonomiczny. Np lodówka A+++ nigdy się nie zwróci w porównaniu z A++ a pieniądze na nią trzeba wydać od razu.

 

Pół biedy wielbiciele nowinek mają pieniądze, ale totalną głupotą jest zaciąganie kredytów na te zachcianki a już debilizmem jest udowadnianie innym że jedynymi słusznymi decyzjami są ich własne, już o braku argumentacji nie wspomnę. Tak, że piszmy szanujmy się na wzajem a za 5 lat będziemy się cytować a nie mówiłem ?

 

Odnośnie tej głupoty o której piszesz.

-Byłem jednym z nielicznych którzy skorzystali w 15 roku z kredytu 2% i dofinansowania 40%

-ów kredyt był tylko 3 miesiące

-koszt PV całkowity w 15r 27k odsetki całkowite na 4 lata to 499zeta dofinansowanie 15k

- mając kasę i tak zrobiłem całość na kredyt z racji tego ze odsetki za 4 lata to 499zeta.

-MOJE 27k spokojnie leżały na lokacie . DLACZEGO ano dlatego ze; wtedy tj. w 15r. roczne oprocentowanie było bodajże 4% a mój wzięty kredyt był na 2% na dwa lata pozostałe dwa dodatkowo zostały umorzone

 

-I TAK zasuwa już czwarty rok i w kwietniu 20r mam go z bani.:p

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"wadą PV dla mnie jest to że produkują najwięcej prądu wtedy kiedy ja go nie potrzebuje i odwrotnie. "

 

I jak myślisz?

CZEMU - TAK ten biznes ustawiono?

Abyś TY zarobił?

Nie...

TY masz za to ZAPŁACIĆ!

No i.. to robisz jak chcesz mieć PV.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej głupoty o której piszesz.

-Byłem jednym z nielicznych którzy skorzystali w 15 roku z kredytu 2% i dofinansowania 40%

-ów kredyt był tylko 3 miesiące

-koszt PV całkowity w 15r 27k odsetki całkowite na 4 lata to 499zeta dofinansowanie 15k

Od dofinansowania nie było podatku?

Nie było prowizji od kredytu?

W 2015 roku 5,76kWp kosztowało 27.000 PLN? ~4.700 PLN/1kWp ?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki jest sens wydawania 50 tysięcy zł teraz aby produkować prąd za darmo do sieci, wadą PV dla mnie jest to że produkują najwięcej prądu wtedy kiedy ja go nie potrzebuje i odwrotnie.

 

PV na pewno sobie zakupię ale nie za takie pieniądze.

 

A tego porównania ze studnią całkowicie nie rozumiem

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.

Ile kosztowała sama instalacja PV bez dotacji?

 

W takim razie, nie 27 tys. leżało na koncie tylko mniej.

Może 26.500 PLN bo 499 PLN to był koszt odsetek.

Na temat opodatkwoania dotacji nie wspomniałeś.

Więc nie wiem czy było czy nie było.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę...

I potem tu się wypisuje O MW JAKIE KTOŚ GDZIEŚ KIEDYŚ do sieci wprowadził...

No, Tak. Wtedy gdy go w domu nie było a gospodarka prądu potrzebowała.

Odbierze sobie trochę z tego, co wprowadził... nocą. Zimową.

I wszyscy zadowoleni (?)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej głupoty o której piszesz.

-Byłem jednym z nielicznych którzy skorzystali w 15 roku z kredytu 2% i dofinansowania 40%

-ów kredyt był tylko 3 miesiące

-koszt PV całkowity w 15r 27k odsetki całkowite na 4 lata to 499zeta dofinansowanie 15k

- mając kasę i tak zrobiłem całość na kredyt z racji tego ze odsetki za 4 lata to 499zeta.

-MOJE 27k spokojnie leżały na lokacie . DLACZEGO ano dlatego ze; wtedy tj. w 15r. roczne oprocentowanie było bodajże 4% a mój wzięty kredyt był na 2% na dwa lata pozostałe dwa dodatkowo zostały umorzone

 

-I TAK zasuwa już czwarty rok i w kwietniu 20r mam go z bani.:p

-

 

Przed dofinansowaniem koszt instalacji 42k zł? Był podatek od dofinansowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.

Ile kosztowała sama instalacja PV bez dotacji?

 

W takim razie, nie 27 tys. leżało na koncie tylko mniej.

Może 26.500 PLN bo 499 PLN to był koszt odsetek.

Na temat opodatkwoania dotacji nie wspomniałeś.

Więc nie wiem czy było czy nie było.

 

:D:D:D:D:D:D:bye::D:D

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj namiary na ten, co ukończyłeś. Żebym przypadkiem tam nie wdepnął.

Wydawanie pieniędzy na PV to w większości napychanie kieszeni obcokrajowcom. Pieniądze włożone do banku zostają w kieszeniach krajowych. Mam sąsiada bankstera, nie mam sąsiada produkującego panele ani falowniki.

 

Najlepiej choć też na piechotę bo kupując samochód nabijasz kieszeń obcokrajowcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.

Ile kosztowała sama instalacja PV bez dotacji?

 

W takim razie, nie 27 tys. leżało na koncie tylko mniej.

Może 26.500 PLN bo 499 PLN to był koszt odsetek.

Na temat opodatkwoania dotacji nie wspomniałeś.

Więc nie wiem czy było czy nie było.

 

Jeszcze raz CAŁKOWITY KOSZT DLA MNIE TO 27k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wyciągałem argument napychania kieszeni sąsiadowi dzięki kupowaniu PV w przeciwieństwie do odkładania w banku. Ja wykazuję błędność tej tezy.

 

typowe, sam nie mam i nikomu nie dam. Oczywiście jestem "wujek dobra rada" forumowa.

 

tak, ja wycągnołem taki argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny---- CAŁKOWITY KOSZT PV TO 27k

 

Aby zweryfikować poprawność wyliczeń trzeba znać wszystkie liczby, czasami zapominamy o czymś.

Swojego czasu wyliczając co zostanie z 40% dotacji, pozostawało ok 23%, a cena windowana przez firmę instalacyjną była pod maksymalną dopuszczalną przez przepisy za kWp 6-7 tys. PLN. Ale chodziły też plotki o zwracaniu "pod stołem" części kosztów przez instalatora.

Edytowane przez mima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zweryfikować poprawność wyliczeń trzeba znać wszystkie liczby, czasami zapominamy o czymś.

Swojego czasu wyliczając co zostanie z 40% dotacji, pozostawało ok 23%, a cena windowana przez firmę instalacyjną była pod maksymalną dopuszczalną przez przepisy za kWp 6-7 tys. PLN. Ale chodziły też plotki o zwracaniu "pod stołem" części kosztów przez instalatora.

 

Mnie interesowała cena za jaką będę miał to na dachu a było to 27k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...