Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No proszę- kto dostał , no kto ?

Rodzinka czy „swojaki” ?

Ech...

Mam do kitu znajomych ,a rodzina jest jaka jest ...

Ech...

 

No tak. Rodziny sie nie wybiera. Jak masz 10k z gminy to na co czekasz. W "stolycy" to chyba 50% dają, ale tego nie jestem pewien. Nie zawsze sie opłaca ten mój prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda mnie trochę blokuje-mam jeszcze 4 szyny do zamontowania.

Trudno-jutro dokończę...

A w przyszłym tyg muszę wrzucić paneliki.

Czas nie jest z gumy-praca, pogoda ....i zrobiło się ciasne okienko.

Odnośnie samej „technologii” montażu profili,to najważniejsze i najtrudniejsze było rozmierzenie przekątnych i znalezienie odpowiedniej metody regulacji.

Oprócz miarki opieram się na gwoździach z rozpiętymi sznurkami-ustawiam oś i poziomuję sznurek.Potem tylko ustawiam profil pod sznurek- i tak leci...

Pzdr

 

PS

Mam nadzieję , że staw w łokciu mi nie odpadnie od wkrętary...

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program "Mój Prąd" i ulgę termomodernizacyjną można łączyć i "Mój Prąd" nie podlega opodatkowaniu. Dlatego zależy mi, aby zdążyć z instalacją w czasie działania programu, gdyż te 5000 zł da mi więcej niż późniejsze obniżenie części instalacji z 23% na 8 % Vat.

Tylko dalej nie wiem jak policzyć ile teraz ma być na 23%, a ile na 8% Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej nie wiem jak policzyć ile teraz ma być na 23%, a ile na 8% Vat.

 

Wykonawca dobrze proponuje. Przy czym w przyszłości też nie będzie od całości przy dużych domach, tylko proporcjonalnie do 300m2 - tyle, że nie ważne, czy na dachu domu, wiaty czy na gruncie postawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcinku NIE TRZA.

 

To z jakiej okazji branżowe strony www informują że z 5000 PLN realnie do ręki dostaje się około 3600-3700 PLN?

 

A udostępnisz takiego csv?

Nie ponieważ każdy kolejny dzień roku musiał bym eksportować do oddzielnego pliku, aby były dane z poszczególnych godzin.Mogę podarować Ci dostęp do moich danych gdzie sobie statsy wyciągniesz do 365 plików i filtrem w xlsie ograniczysz sobie godziny.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloułł,

pozdrowienia z rodzinnej imprezy-jeszcze potrafimy ze sobą rozmawiać pomimo odmiennych poglądów (politycznych , głównie)...

Po moim 46 żywocie wnioskuję,że to co nas spotyka przez ostatnie lata-to nam się uczciwie należy...

Ignorancja ma swoją cenę-niestety po fakcie...

Bywajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja steruję grzałkami CWU 3x1,5kW latem za pomocą gniazdek wifi i styczników , koszt 150zł vs 1000-1500 za wattrouter , ale jest pewien minus , trzeba ustawić w nich zakres czasowy działania lub wł/wył osobiście . Osiągałem produkcji ok 35 kWh , zużycie bez wysłania za licznik 20-30kWh ,w zależności ile chodziły dodatkowe sprzęty i kiedy , bo żonka czasem miała w nosie prikaz nie włączania kilku urządzeń na tej samej fazie na raz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wattrouter przez kilka lat, ale nadwyżki szły na grzejnik el. - stare czasy przed obecnymi przepisami.

PC czy klima możesz ustawić np start przy 1KW produkcji , ale jak chmurki zasłonią słońce to co ? Brać prąd z sieci ? Jak długo ?

 

Z klima to raczej wysłanie sygnału z pilota bądź apki żeby podpiąć temperaturę i zmniejszyć kiedy trzeba. Pytanie jak to najprościej i najtaniej realizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...