Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może niech zwierzęta i ludzie nie jedzą kapusty fasoli i innych wiatropędnych pokarmów

Ale super forum. Ale wychwytywanie poszczególnych słówek bez próby zrozumienia całości nie jest trudne . Też tak potrafię, to żadna nadzwyczajna umiejętność. Dość pospolita, raczej niegodna tego forum.

 

Wolałbym więcej dyskusji na temat falowników, paneli, zabezpieczeń, liczników, itp.

 

Efekt cieplarniany nie wymaga udowadniania, przynajmniej w rozgarniętym towarzystwie. No sory, wciągacie mnie w trolowanie trolowaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelkiem i komputerkiem , a jak będziesz się awanturował :wtf: to zrobią 'ciach' i już ...pozostanie offgrid .

 

Tak sobie myślę decyzja o zakupie instalacji z 60% pokryciem zapotrzebowania była chyba słuszna wobec powyższego bo raz że tania i zdarzy się zwrócić a branie instalacji przewymiarowanych na 120% zapotrzebowania żeby bilans wyszedł na zero to jest ładowanie ludzi w ciula i koszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z kilka lat zaczną u nas budować elektrownię atomową to będziesz klaskał, bo to taka "czysta" energia.

Poszukaj w słowniku znaczenia słowa "hipokryzja". Przyda Ci się.

 

jakie kilka lat , mnie się coś wydaje ,że jak PAD're wygra to i z tym ruszą z kopyta , podobnie jak z Ostrołęką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od licznika do falownika. Po moim podwórku?. Prawie 30m? Się ubawiłem.

Nie mogą mnie odłączyć. Ustawa. Aleś wymyślił.

 

Też mnie zastanawiało, jak to rozwiążą technicznie. Przez moje WiFi - nie. Karta SIM w moim falowniku? Niewykonalne.

 

Co do ograniczania mocy elektrowni PV w przypadku nadmiaru mocy w sieci, to raczej należy się zgodzić. Wolę sieć stabilną, bez wyłączania w przypadku nadmiaru mocy.

 

Ale przecież zabezpieczenia falowników i tak ograniczają moc wysyłaną w przypadku podniesienia napięcia lub częstotliwości ponad ustaloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawiało, jak to rozwiążą technicznie. Przez moje WiFi - nie. Karta SIM w moim falowniku? Niewykonalne.

 

Co do ograniczania mocy elektrowni PV w przypadku nadmiaru mocy w sieci, to raczej należy się zgodzić. Wolę sieć stabilną, bez wyłączania w przypadku nadmiaru mocy.

 

Ale przecież zabezpieczenia falowników i tak ograniczają moc wysyłaną w przypadku podniesienia napięcia lub częstotliwości ponad ustaloną.

 

No jak fizycznie? Dalej nie wiadomo.

Falownik to raczej się wyłączy jak mu napięcie sieci się podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jak?

 

Wrzuć w googla "powerline" jak nie wiesz, co to.

Zresztą nie musi być "pełny" powerline. Są liczniki co tak przesyłają dane pomiarowe (AFAIK u nas nikt ich przynajmniej seryjnie nie używa, ale były w testach). Technologia przesyłania danych kablami elektrycznymi istnieje, działa - więc do wykorzystania.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...