Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wszystkie padają.

Poczytaj o akumulatorach Ni-Fe.

Te wyprodukowane sto lat temu do dzisiaj działają.

 

Z pewnością, ale jakoś już prędzej bym chyba bufor grzał PV aby zakumulować ciepło niż podłączył może grzejniki do paluszków jakoś mi to się nie spina mentalnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, Jasiek to fajny i kreatywny chłop, czasem tylko troszku za nerwowy czy niecierpliwy.

 

Takie baterie to super rozwiązanie do domków na totalnym odludziu gdzie doprowadzanie prądu jest niemożliwe mogą tak na prawdę zapewnić pełen komfort w połączeniu z PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie było porównanie ,a informacja o kosztach jednej i drugiej .

 

Nie podałeś kosztu żadnej elektrowni. Ani węglowej, ani atomowej. Podałeś koszt jednego bloku węglowego vs koszt całego programu energetyki jądrowej na 25 lat. Czemu ma służyć porównywanie nieporównywalnych liczb dotyczących drastycznie różnego zakresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ferboten! Spokojnie możesz wcinać fasolkę ale zaprzyjaźnij się z Espumisanem i będzie po "problemie".

PS Też lubię fasolkę po bretońsku :)

 

Trzeba by po świętach machnąć :stirthepot: gotuj ę najpierw fasolę z godzinę w szybkowarze a potem juz normalnie z dodatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy pakiet ma własny bms...( Widać to na zdjęciu...)

 

Skoro tak to nie ma tematu. Ja osobiście po oglądnięciu na yt paru filmów z palącymi się laptopami nie bardzo wierzę w BMS a zwłaszcza podczas ładowania pakietu. jak się jedno ogniwo zapali to elektronika szybko pójdzie z dymem. Tylko zabezpieczenia mechaniczne działające bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenia 31kW!!!!! w 3min!!

 

To jest potencjał akumulatora, ja wykorzystuję kilkanaście procent jego możliwości...

Czy tak trudno sobie policzyć ...12 pakietów 14S8P złożone z ogniw o mocy ciągłej 10A i każdy pakiet zabezpieczony przez BMS 45A... wszystko zrównoleglone daje 58v i 540A ...

 

Podłączoną mam do tego przetwornicę o mocy ciągłej 4kW więc niewiele te akumulatory są obciążone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to nie ma tematu. Ja osobiście po oglądnięciu na yt paru filmów z palącymi się laptopami nie bardzo wierzę w BMS a zwłaszcza podczas ładowania pakietu. jak się jedno ogniwo zapali to elektronika szybko pójdzie z dymem. Tylko zabezpieczenia mechaniczne działające bez prądu.

 

Zrobiłem takie bardziej mechaniczne jak w akumulatorach Tesli w postaci cieniutkiego drucika łączącego każde ogniwo w pakiecie...

Jak by wystąpiło jakieś zwarcie to automatycznie przepali się ten drucik danego ogniwa i go odetnie...

Sprawdzałem na zwarcie i to działa...

Inna sprawa że te ogniwa mają w całości tak niewielkie obciążenia że nawet nie wzrasta temperatura przy kilka kW obciążenia przy rozładowaniu czy ładowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem takie bardziej mechaniczne jak w akumulatorach Tesli w postaci cieniutkiego drucika łączącego każde ogniwo w pakiecie...

Jak by wystąpiło jakieś zwarcie to automatycznie przepali się ten drucik danego ogniwa i go odetnie...

Sprawdzałem na zwarcie i to działa...

Inna sprawa że te ogniwa mają w całości tak niewielkie obciążenia że nawet nie wzrasta temperatura przy kilka kW obciążenia przy rozładowaniu czy ładowaniu...

 

Dokładnie o tym samym myślałem, zamiast drutu pasek czy linka z tworzywa które po stopieniu od temperatury czy ognia rozłączy styki części pakietu. Swoja drogą pakiety zamontuj w jakieś odległości od siebie i nie pod innymi urządzeniami bo jak się pali to płomień idzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym myślałem, zamiast drutu pasek czy linka z tworzywa które po stopieniu od temperatury czy ognia rozłączy styki części pakietu. Swoja drogą pakiety zamontuj w jakieś odległości od siebie i nie pod innymi urządzeniami bo jak się pali to płomień idzie w górę.

 

Jak to się mówi "strach ma wielkie oczy"...

Ani tu wielkich prądów ani temperatury aby mogło się chcieć zapalić...

 

Wystarczy że ktoś wrzucił jakiś filmik z palącym się jakimś urządzeniem z baterią li ion i od razu wszyscy jak mantra powtarzają jak to się wszystkie palą...

 

Jak dla mnie to jest tylko takie "bicie piany" więc nie mam zamiaru o tym dyskutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...