Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Opust można rzeczywiście uznać za opłatę za korzystanie z magazynu, ale dlaczego Big Energy jest tak łapczywe , że w zależności od kogo bierze za ten sam magazyn różne opłaty :confused: to jakieś nieporozumienie . Każdy wpuszcza taką samą energię , więc opusty powinny być równe dla wszystkich , ale nieee powyżej 10kWp zabierają 30% , a jeszcze innym będą zabierać 40% , może kolejnym zabiorą 50% albo co tam 99% . To jest przegięcie .

 

 

Moim zdaniem jawnym okradaniem prosumentów przez Big Energy to bilansowanie międzyfazowe , ustawa mówi jasno co i jak , ale wszyscy oprócz PGE walą w uja . Wypowiadał się o tym jasno URE oraz Ministerstwo Energii (szef i zastępca https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17601365#17601365 ) i co :confused: i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OK, to ja wezmę sobie Twojej jajka od kurek w nocy jak będziesz spał, bo mnie wyzyskujesz każąc se za nie płacić po złotówce!! Wezmę (!) a nie ukradnę bo nie można okraść kogoś kto jest zdziercą a nie uczciwym sprzedawcą. JA uważam, (a moje własne korzysći są najważniejsze), że jajko powinno kosztować 50gr. Nie to właśnie napisałeś?

 

Przyznałeś się publicznie ( i zgaduję, że w zasadzie jesteś z tego dumny), że okradałeś pracodawce i palisz w kominku mokrym drewnem. Tu już nie ma czego dodawać. Ręce same składają się do oklasków.

 

Twoje własne korzyści - tak. Pracodawcy własne korzyści - NIE. Podtrzymuję propozycję zmiany nicka na KALIboba. I mocno do tego zachęcam bo trzeba być dumnym ze swoich (słusznych) wyborów!

 

Pracodawca może cię wupe pocałować powinienpodziekować że coś bierzesz i jeszcze chcesz do niego wrócć.

A przyjdziesz do mnie po jajka to dostaniesz w lampe.

Rozumiesz różnica?

Ja ni palę mokrym tylka ta choinka. Sezonowanie tego było by niewygodne tak gałęzie z igliwie sekatorem obcięte i na miejscu zjarnae. Jak smmieciarze płącili by za te choinki nie było by problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opust można rzeczywiście uznać za opłatę za korzystanie z magazynu, ale dlaczego Big Energy jest tak łapczywe , że w zależności od kogo bierze za ten sam magazyn różne opłaty :confused: to jakieś nieporozumienie . Każdy wpuszcza taką samą energię , więc opusty powinny być równe dla wszystkich , ale nieee powyżej 10kWp zabierają 30% , a jeszcze innym będą zabierać 40% , może kolejnym zabiorą 50% albo co tam 99% . To jest przegięcie .

 

 

Moim zdaniem jawnym okradaniem prosumentów przez Big Energy to bilansowanie międzyfazowe , ustawa mówi jasno co i jak , ale wszyscy oprócz PGE walą w uja . Wypowiadał się o tym jasno URE oraz Ministerstwo Energii (szef i zastępca https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17601365#17601365 ) i co :confused: i nic

 

Jesli były takie ustalenia 80 i 70% to ok ale te warunki nie powinny być zmieniane przez X lat a oni już coś tam kombinują. Jeśli założyłeś 10kwp a oni zmienią zasady to może wyjść że masz za dużo lub za mało i to zmienia czas zwrotu. Dlatego jestm za branim instalcji o maxymalnie szybkim czasie zwrotu aby uniknąć tego ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałe przechować chokę i wysezonować:)))W pierwszej kolejności własne korzyści.

Pracodawca z wyzyskuje pracownika wieć nie można okraść kogoś kto ciebie okrada.

 

A szczając w użędzi opóźniasz szczanie w domu czyli wyszczasz si mniej za własną wode

 

Pracodawca Ci nie płaci? To niby jak Cię okrada? Czy wyzyskuje, to inna sprawa, nie podoba się, zmień pracodawcę, dalej źle, zostań pracodawcą i wyzyskuj innych. W ogóle taki post to poniżej dna, taki sposób działania to zwykłe złodziejstwo i przez takich ludzi mamy w Polsce jak mamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nieporozumieniem jest przyznawanie kiedyś na pałę mocy przyłączeniowych każdy dostawał 10-15kW , ale tej mocy nigdy nie wykorzystywał krajzegą i lodówką , a teraz gdy ludzie zaczynają wykorzystywać przyznaną moc na maksa to mają srakę i robią problemy prosumentom gdzie przekraczane jest napięcie ponad zakresy z umów, które sami stworzyli w pocie czoła . Płacą za to jakieś kary :confused: oczywniście nie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20% za "magazynowanie" energii elektrycznej to nie jest haracz.

To jest najtańsze magazynowanie jakie może obecnie być.

 

20 % energii z nadwyżki wyprodukowanej w czasie pracy PV to istotnie nie jest haracz. Tak przewiduje Prawo (Ustawa OZE).

 

Z drugiej strony nie możemy mówić o "magazynowaniu", bo tak na prawdę ta energia w całości w czasie rzeczywistym jest "konsumowana" przez innych odbiorców energii elektrycznej.

 

Mamy oddać te 20 %, czy 30 % i już. Jeśli komuś nie odpowiada nie musi instalować PV podłączonego do sieci ZE.

 

Niezależnie od tej daniny ustalonej ustawowo przez Państwo dochodzi do nieprawidłowości z rozliczaniem energii przez niektóre Zakłady Energetyczne, np bilansowanie międzyfazowe, rozliczanie proporcjonalne w taryfach z serii G12xxx.

 

Ci nieuczciwi Sprzedawcy robią to bezkarnie, mimo, że minęło już kilka lat od wprowadzenia Ustawy OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca Ci nie płaci? To niby jak Cię okrada? Czy wyzyskuje, to inna sprawa, nie podoba się, zmień pracodawcę, dalej źle, zostań pracodawcą i wyzyskuj innych. W ogóle taki post to poniżej dna, taki sposób działania to zwykłe złodziejstwo i przez takich ludzi mamy w Polsce jak mamy.

 

JA już nie pracuję i mam nadzieję że już życie mnie do tego nie zmusi chyba że mi się zachce coś na 1/2 etatu..

Pracodawca płaci za czas. I co miesiąc nie robi rewaloryzacji o inflacje...ja nie widzę w tym problemu. Zresztą pracodawca ie je chcleba z mortadelą tylko pracownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekraczam prędkości

 

To niezłe zagrożenie na drogach stwarzasz. Przecież wszyscy wiedzą, że ograniczenia mamy tylko po to, żeby dało się wysuszyć furę kasiory gdzie tylko władza zechce. A tam, gdzie faktycznie trzeba zwolnić dla bezpieczeństwa to leżą policjanci albo są szykany. Więc taki zawalidroga tylko generuje sytuacje niebezpieczne.

 

Wczoraj spaliłwm choinkę po świąteczną i 3kwh mniej przez klimę poleciało.

 

To chyba choinkę sprzed dwóch czy trzech lat? Bo tegoroczna to dała tyle, co nic - bo większość ciepła zużyła do odparowania wody, która w niej była.

 

Nie zrobiłbym tego gdyby smiieciaże te 1-2zł odliczyli mi od opłąt za śmieci.

 

U mnie zielone odbierają dwa razy w roku. I można zgłosić, że się kompostuje - wtedy coś tam obniżają (przynajmniej w zeszłym roku tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opust można rzeczywiście uznać za opłatę za korzystanie z magazynu, ale dlaczego Big Energy jest tak łapczywe , że w zależności od kogo bierze za ten sam magazyn różne opłaty :confused: to jakieś nieporozumienie . Każdy wpuszcza taką samą energię , więc opusty powinny być równe dla wszystkich , ale nieee powyżej 10kWp zabierają 30% , a jeszcze innym będą zabierać 40% , może kolejnym zabiorą 50% albo co tam 99% . To jest przegięcie .

No w tym chyba problem, że nie każdy wpuszcza taką samą energie. Ten co ma instalacje 3KWp i ten co ma 20KWp ma zdecydowanie różny wpływ na fukncjonowanie sieci. A skoro jest różnica to gdzieś granicę trzeba było postawić. Padło z jakichś powodów na 10KWp. Też bym wolał żeby była w okolicy 20KWp, ale raczej jestem w miejszości.

To jakby powiedzieć dlaczego firmy mają inne taryfy. Przecież zużywają taki sam prąd! Małe czy średnie firmy, biura, zuzywają prąd w sposób nie różniciący się od domu prywatnego.

Albo czemu prąd w taryfie budowlanej ma inną stałą opłatę. PRąd to prąd. Czemu więc? Nie żebym bronił Big Energy, ale ciężko sobie wyobrazić sytuację że każdy płaci po równo i na takich samych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli były takie ustalenia 80 i 70% to ok ale te warunki nie powinny być zmieniane przez X lat a oni już coś tam kombinują.
tak były ustalenia ...z kim ? Miedzy kolesiami z Big Energy i nierządu . Warunki są niezmienne przez X lat . To co kombinują będzie działać równolegle od wejścia w życie do czasu wygaśnięcia opustów .

 

Ustalenie IRiESD próbowali przepchnąć po cichu "po konsultacjach" już w 2018r , ale sprawa się rypła i gdzieś to wypłynęło bodaj dwa tygodnie przed nabraniem mocy urzędowej . Dalsze prace nad IRiESD trwały kolejny rok by wejść 27.04.2019r z okresami przejsciowymi . W konsultacjach nie brali udziału prosumenci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca może cię wupe pocałować powinienpodziekować że coś bierzesz i jeszcze chcesz do niego wrócć.

A przyjdziesz do mnie po jajka to dostaniesz w lampe.

Rozumiesz różnica?

Ja ni palę mokrym tylka ta choinka. Sezonowanie tego było by niewygodne tak gałęzie z igliwie sekatorem obcięte i na miejscu zjarnae. Jak smmieciarze płącili by za te choinki nie było by problemu

Możesz mnie w d..ę pocałować a nie dawać po lampie! Masz mi dziękować za to że przychodzę po Twoje jajka!

Nie ma żadnej różnicy. Ty se tą różnicę wymyślisłeś, żeby zagłaskać sumienie.

Palisz mokrym. Właśnie się przyznałeś.

Ja nie kradnę jajek, tylko te Twoje. Kupowanie od Ciebie byłoby dla mnie niewygodne, więc biorę bez pytania i wbrew prawu. Ale TYLKO Twoje, więc luzik.

Jakbyśmi dopłacał do tych jajek, a to co innego.

Przyznałeś się że jesteś złodziejem i że palisz mokry drewnem. Bo Ci tak wygodniej i jest to w Twoim interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym chyba problem, że nie każdy wpuszcza taką samą energie.
energia nie ma koloru skóry jest taka sama , ma te same parametry od wszystkich nawet z gigawatowej EJ !!!

 

Ten co ma instalacje 3KWp i ten co ma 20KWp ma zdecydowanie różny wpływ na fukncjonowanie sieci.
to jaki ma wpływ na sieć to inna bajka . Tak jak napisałem wyżej przyznawali moc przyłączeniową na pałę , a teraz sraka . Sami sobie winni .Zresztą jak nie ma możliwości na trafo to nie przyłączą 20 kWp i tyle .

 

To jakby powiedzieć dlaczego firmy mają inne taryfy. Przecież zużywają taki sam prąd! Małe czy średnie firmy, biura, zuzywają prąd w sposób nie różniciący się od domu prywatnego.

Albo czemu prąd w taryfie budowlanej ma inną stałą opłatę. PRąd to prąd. Czemu więc? Nie żebym bronił Big Energy, ale ciężko sobie wyobrazić sytuację że każdy płaci po równo i na takich samych zasadach.

jak mawia klasyk "to są wyimaginowane" warunki narzucone przez monopolistę , na które musiałeś się zgodzić inaczej świeczka . Rożnica w cenie między poszczególnymi oparatorami to ściema dla zachowania jakiegoś pozoru .

 

 

Powiem tak np opertor z Wawy na farmy wiatrowe w wielkopolsce , Czyją siecią to jest przesyłane ? Spółki energetyczne budują razem elektrownie , to wszystko w co wierzysz to ściema , to jest w jednym :stirthepot:

Przygraniczni odbiorcy pewnie nie biorą np prądu od naszego producenta tylko ościennego bo są bliżej https://www.pse.pl/dane-systemowe . Komu płacisz rachunki ? Polakom , czy niemcom albo innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak były ustalenia ...z kim ? Miedzy kolesiami z Big Energy i nierządu . Warunki są niezmienne przez X lat . To co kombinują będzie działać równolegle od wejścia w życie do czasu wygaśnięcia opustów .

 

Ustalenie IRiESD próbowali przepchnąć po cichu "po konsultacjach" już w 2018r , ale sprawa się rypła i gdzieś to wypłynęło bodaj dwa tygodnie przed nabraniem mocy urzędowej . Dalsze prace nad IRiESD trwały kolejny rok by wejść 27.04.2019r z okresami przejsciowymi . W konsultacjach nie brali udziału prosumenci .

 

No proszę, a właściciel sklepu negocjiuje z Tobą marże na chleb? Raczej nie. Rząd negocjuje z panstwowymi firmami. Zgadzam się że to paranoja, ale żeby pytać tych od miski ryżu o zdanie?Tak ten świat nie działa. Jakby Pańśtwo było uczciwe, to by przynajmnie na siłę nie zmieniało regulacji. Skoro wymyślili opusty na 15lat i taką ze mną umowę podpisało, to choćby skały srały, mam prawo z tego skorzystać przez 15 lat i nie powinni mnie zmuszać do zmiany czy to na gorsze czy to na lepsze (dla mnie). Acz za porozumieniem stron, umowa 15 letnia powinna być rozwiązywalna, żeby zawrzeć inną na innych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a właściciel sklepu negocjiuje z Tobą marże na chleb? Raczej nie. Rząd negocjuje z panstwowymi firmami. Zgadzam się że to paranoja, ale żeby pytać tych od miski ryżu o zdanie?Tak ten świat nie działa. Jakby Pańśtwo było uczciwe, to by przynajmnie na siłę nie zmieniało regulacji. Skoro wymyślili opusty na 15lat i taką ze mną umowę podpisało, to choćby skały srały, mam prawo z tego skorzystać przez 15 lat i nie powinni mnie zmuszać do zmiany czy to na gorsze czy to na lepsze (dla mnie). Acz za porozumieniem stron, umowa 15 letnia powinna być rozwiązywalna, żeby zawrzeć inną na innych zasadach.

 

Wprowadza opłatę za energię wprowadzoną do sieci, ale umowy Ci nie zmienią. Umowę masz jaką miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadza opłatę za energię wprowadzoną do sieci, ale umowy Ci nie zmienią. Umowę masz jaką miałeś.

Wprowadzenie dodatkowej opłaty to w moim odczuciu jest zmiana umowy. Jakby mi operator komórkowy do istenijącej umowy chciał dołożyć opłate za korzystanie z sieci pomiędzy 14-14:30 to by to nie przeszło. W telekomach nawet proste zmiany w regulaminie są podstawą do rozwiązania umowy bez ponoszenia kosztów.

WIęc jeszcze raz: w uczyciwym państiwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie dodatkowej opłaty to w moim odczuciu jest zmiana umowy. Jakby mi operator komórkowy do istenijącej umowy chciał dołożyć opłate za korzystanie z sieci pomiędzy 14-14:30 to by to nie przeszło. W telekomach nawet proste zmiany w regulaminie są podstawą do rozwiązania umowy bez ponoszenia kosztów.

WIęc jeszcze raz: w uczyciwym państiwe....

 

Wprowadzili ostatnio opłatę za kogenerację. Dostałeś jakiś aneks?

Aha w sieci komórkowej nie świadczysz usług. Z PV produkujesz prąd. Jesteś aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymyślili opusty na 15lat i taką ze mną umowę podpisało, to choćby skały srały, mam prawo z tego skorzystać przez 15 lat i nie powinni mnie zmuszać do zmiany czy to na gorsze czy to na lepsze (dla mnie). Acz za porozumieniem stron, umowa 15 letnia powinna być rozwiązywalna, żeby zawrzeć inną na innych zasadach.
ja zamontowałem PV przed wejsciem w życie IRiESD i nikt mnie nie przymuszał do dostosowania instalacji do nowych przepisów , to samo będzie z nową wersją opustów nazywaną "Koncepcja zmian regulacji wspierających rozwój energetyki prosumenckiej.".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...