Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to ładnie w praniu wychodzi , jak "bez wyrzeczeń" jest opłacalna taryfa G12 i jej pochodne ... jeden nie płąci rachunków bo ZE o nim zapomniało , drugi wywalił żonę bo była kulą u nogi i nie prasuje koszul , trzeci zmusza żonę by prasowała po nocach i spala choinki by dogrzać i klima nie biła kWh prądu . Ciekawe czego jeszcze dowiemy się o postępowaniu posiadaczy owej cudownej taryfy . Kolega o którym pisałem , też ma G12 i offgrida , kórym opędza drogą taryfę. Każdy orze jak może .:rolleyes:

 

Byłem pewien ,że G11 to dobry wybór by nie trzeba kombinować , jednak takim wpisami mnie utwierdzacie ,że to jest jedyna słuszna taryfa przy PV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie protestując przeciw takiemu łamaniu prawa, dajesz im pozwolenie na takie działanie.

Oni działają w myśl zasady:

Jak ukradniesz milion jednej osobie to trafisz do więzienia.

Jak po złotówce okradniesz milion osób to chodzisz wolny.

 

O niezgodnym z prawem rozliczaniu powiadomiłem UOKiK.

Poradzono mi bym sprawę oddał do Sądu.

 

Prościej było rozbudować PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś ma lepiej, niż ja? Czemu jego też nie wrzuciłeś do stopki?

 

bo jest tam miejsce tylko na 500 znaków, chętnie wkleiłbym więcej 'kwiatów' i złotych myśli, te już były, jednak pobiłeś je na głowę.

Widać wychodzisz z tego samego założenia co kulibob ,że w zasadzie to ZE powinien ci dziękować ,że bierzesz (nazwijmy to po imieniu kradniesz ) od nich prąd , bo przecież z łatwością znajdziesz lepszą promocję niż u nich.

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak licząc to ja zapłaciłem 4 krotność rachunków.

No widzisz, bez sensu zrobiłeś. Byś zainstalował 2kWp, to byś wydał TYLKO 2 krotność rachunków! Czyli przepłaciłeś!!

 

A na serio. Nie podam, w szczególności Tobie, kwot bezwględnych, używanej taryfy itd. Bo będzie kolejna gówno burza o to jakie zużycie prądu jest słuszne, jaka taryfa jest opłacalna i jak trzeba żyć.

Mam instalacje która w 100% pokrywa zużycie. Z 2019 nawet ciut zostało bo rok był lepszy niż średnia. Kosztowała 8-krotność rocznych rachunków. Tyle Ci musi wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, bez sensu zrobiłeś. Byś zainstalował 2kWp, to byś wydał TYLKO 2 krotność rachunków! Czyli przepłaciłeś!!

 

A na serio. Nie podam, w szczególności Tobie, kwot bezwględnych, używanej taryfy itd. Bo będzie kolejna gówno burza o to jakie zużycie prądu jest słuszne, jaka taryfa jest opłacalna i jak trzeba żyć.

Mam instalacje która w 100% pokrywa zużycie. Z 2019 nawet ciut zostało bo rok był lepszy niż średnia. Kosztowała 8-krotność rocznych rachunków. Tyle Ci musi wystarczyć.

 

mnie przy pełnym bilansowaniu wyszło ponad 10 lat bo mam g12w a to tani prąd więc trochę bez sensu, poza tym ja pokryłem cały daszek jaki mam od południa i to jest max a poza tym zamierzam zmniejszyć zużycie prądu do 5,5 mWH Z 7 bo to tańsze rozwiazązenie wiec ta moja instalacja jest tak na 80% przyszłego zużycia czyli nie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przy pełnym bilansowaniu wyszło ponad 10 lat bo mam g12w a to tani prąd więc trochę bez sensu, poza tym ja pokryłem cały daszek jaki mam od południa i to jest max a poza tym zamierzam zmniejszyć zużycie prądu do 5,5 mWH Z 7 bo to tańsze rozwiazązenie wiec ta moja instalacja jest tak na 80% przyszłego zużycia czyli nie tak źle.

 

nie zapomnij o gwiazdkach i małym druku

*

*

*

*

*

*

*

 

 

Zejdziesz ze zużycia napisz cudowny sposób jak to zrobisz ? Tym razem wywalisz córkę ? A gacie bedziesz prał raz w miesiącu ? Brawo ty .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest tam miejsce tylko na 500 znaków, chętnie wkleiłbym więcej 'kwiatów' i złotych myśli, te już były, jednak pobiłeś je na głowę.

Widać wychodzisz z tego samego założenia co kulibob ,że w zasadzie to ZE powinien ci dziękować ,że bierzesz (nazwijmy to po imieniu kradniesz ) od nich prąd , bo przecież z łatwością znajdziesz lepszą promocję niż u nich.

 

To o kim zapomniał ZE? Może się przeniosę i nic nie będę płacił?

 

ZE może sobie o mnie zapominać - nie mam z nimi umowy. Prąd kupuję od sprzedawcy prądu, nie od ZE. Za dystrybucję też płacę sprzedawcy prądu (podobnie jak zamawiam coś ze sklepu internetowego, to nie płacę poczcie czy kurierowi) - nie specjalnie mnie obchodzi, jak się rozliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdziłeś to co napisałem.

Gdyby Ci ukradli milion to byś poszedł do sądu, ale że, tak jak milionowi innych, ukradli Ci złotówkę, machnąłeś na to ręką.

No przecież nie będziesz walczył za miliony.

Walczyć o milion byś się nie zawahał.

 

Ja napisałem do URE zażalenie na ich złamanie Prawa Energetycznego przez zatwierdzenie nowych IRiESD.

Odpisali że IRiESD były zgłoszone do URE przez ZE i argumentacja dotyczyła bezpieczeństwa sieci.

Nie wspomnieli słowem że PE zostało złamane.

Dlatego złożyłem ponowne zażalenie na brak ustosunkowania się do mojego konkretnego zarzutu złamania przez prezesa URE Prawa Energetycznego.

Czekam na odpowiedź.

Jeśli przyznają się do złamania prawa, zgłoszę to do prokuratury.

 

Być może za rok, czy dwa zabraknie mi powiedzmy z 1000 kWh. Wtedy mój Sprzedawca rozliczy mnie z proporcji. Mimo, że będę miał braki, to będą one w całości w taryfie nocnej.

Z proporcji wyjdzie ze 30 % w drogiej, czyli oskubią mnie w przybliżeniu na 300 x 0,5 zł - 150 złotych.

 

Ja mam już powyżej 70-tki. Wg sugestii UOKiK proces sądowy może trwać kilka lat (nie licząc kosztów). Więc nie wiadomo, czy bym dożył do czasu jego zakończenia.

 

Mam jedynie świadomość, że jeśli trafi na uczciwego pracownika ZE zmuszonego do wystawienia zawyżonej faktury będzie miał on "moralnego kaca".

Z drugiej strony młodych i "rżniętych" na fakturach jest sporo - mogą walczyć z nieuczciwym Sprzedawcą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...