Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Nie wiem czy masz już PV, ale jeśli masz to sprawdź w umowie czy nie ma tam zapisu o tym że, prosument (Ty) deklaruje że będzie oddawał do sieci średniomiesięczne XXX kWh energii elektrycznej.

Ciekawe co się stanie z Twoją umową jak nie będziesz się z tego wywiązywał po przejściu na częściowy off-grid?

 

Nie mam takiego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Policz też ile OSD traci na nie pobraniu za dystrybucję od tych 70% no i nie pobraniu za EE i dystrybucję tych 30% autokonsumpcji.

 

Temat jest prosty zapotrzebowanie na prąd będzie tylko większe, i to właśnie z naszych dachów po części będzie to zapotrzebowanie pokrywane. Na chwilę obecną mamy 15 lat spokoju z opustem, później będzie to tylko inaczej nazwane a magazyn energii będzie dokładnie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest prosty zapotrzebowanie na prąd będzie tylko większe, i to właśnie z naszych dachów po części będzie to zapotrzebowanie pokrywane.

 

Nie jest tak różowo, bo zapotrzebowanie nie pokrywa się czasowo i terytorialnie z prosumentami. I to kłopot dla ZE jak mu osiedle nowych domków produkuje więcej prądu, niż w danej chwili zużywa.

Jak prosumenci będą podłączani do średniego czy wysokiego napięcia - to zmieni postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak ZE przez lata nie inwestowały w infrastrukturę tylko pakowali pieniądze w kieszenie. To tak się kiedyś musi wydarzyć, prosumentów będzie tylko przybywać, najpierw muszą wydać masę pieniędzy na liczniki elektroniczne a zaraz później brać się za infrastrukturę. Ale myślę że oni już się obudzili z ręką w kiblu.

 

A skąd te skoki napięcia inwertery podnoszą tylko nieznacznie napięcie do powiedzmy 245V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd te skoki napięcia inwertery podnoszą tylko nieznacznie napięcie do powiedzmy 245V.

 

:D ano widzisz taka magia. Jeśli nie czujesz blusa, to przeczytaj pierwszy lepszy artykuł w temacie.

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-8135b04d-8fb2-4918-924d-c8eecc191c06/c/sereja_klara_funkcjonowanie_98_2019.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd te skoki napięcia inwertery podnoszą tylko nieznacznie napięcie do powiedzmy 245V.

:-)

Czyli te błędy falownika: za niskie/za wysokie napięcie w sieci to producencie dla jaj zrobili?

 

Prąd panocku jako ten strumyk z gubałówki, pod górke nie popłynie, hej. Coby popłynął musi dać falownik wyższe napięcie niż te w sieci. W jak sieć dłuuuga, lub odbiorców na sieci NN duuuużo, to w ciągu dnia fale dunaju z napięcia się robią zależnie od obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne rzeczy opowiadacie i Polska jako pierwsza będzie coś takiego przechodziła, to przecie wrócimy do epoki kamienia łupanego.

A nie chwila przecie nasi zachodni sąsiedzi tam panele są zakładane od dawien dawna, a średnia przydomowa instalacja to stodoła w panelach. Jak im się udało, że u nich tych skoków napięcia nie ma że ten strumyk w Alpach jakoś może płynąć pod górkę a u nas nie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne rzeczy opowiadacie i Polska jako pierwsza będzie coś takiego przechodziła, to przecie wrócimy do epoki kamienia łupanego.

A nie chwila przecie nasi zachodni sąsiedzi tam panele są zakładane od dawien dawna, a średnia przydomowa instalacja to stodoła w panelach. Jak im się udało, że u nich tych skoków napięcia nie ma że ten strumyk w Alpach jakoś może płynąć pod górkę a u nas nie może?

 

Marcin, poczytaj coś więcej o energetyce np. w Niemczech, jakie i w jakim stanie mają sieci dystrybucyjne.

Jakie problemy mieli związane ze wzrostem instalacji PV, dlaczego uruchomiona została dotacja rządową do baterii w instalacjach PV.

 

Nie obraź się, ale Twoje wpisy zalatują mocnym intryganctwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jednak mamy się od kogo uczyć, nie musimy uczyć sie na swoich błędach możemy uczyć się na błędach Niemców. Co mi z czytania tych informacji jeśli odbiorcą tych informacji powinien być nieRząd i ZE. To ich w pierwszej kolejności problem dotyczy, potrafili dać 2 mld. na propagandową telewizję to i temat energetyki też będą musieli zainwestować. Przecie ostatnią elektrownie na wungiel stawiają to kasy mają jak lodu.

A i dotacje na magazyny energii przed nami nic tylko cieszyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne rzeczy opowiadacie i Polska jako pierwsza będzie coś takiego przechodziła, to przecie wrócimy do epoki kamienia łupanego.

A nie chwila przecie nasi zachodni sąsiedzi tam panele są zakładane od dawien dawna, a średnia przydomowa instalacja to stodoła w panelach. Jak im się udało, że u nich tych skoków napięcia nie ma że ten strumyk w Alpach jakoś może płynąć pod górkę a u nas nie może?

 

Witam tam mądzrzejsze i bardziej przewidujące ludzie są w energetycy.

Ja osobiście czuje się jak wróg PGE a nie jak czlowiek który im robi dobrze i oddaje MWh "za darmo". Jakiekolwiek zgłoszenia do nich, to walenie grochem o ściane, śmiech w twarz, Zreszta wszyscy to chyba znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet głupiec kiedy widzi że jego dach cieknie to musi się wziąć za robotę i naprawić usterkę. Z tym tematem będzie podobnie a te tępe głowy prędzej czy później pomrą, bo ich średnia wieku kwalifikuje się wyłącznie na emeryturę z kotem i do Ciechocinka do sanatorium. Edytowane przez Elfir
proszę pisać na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz już PV, ale jeśli masz to sprawdź w umowie czy nie ma tam zapisu o tym że, prosument (Ty) deklaruje że będzie oddawał do sieci średniomiesięczne XXX kWh energii elektrycznej.

Ciekawe co się stanie z Twoją umową jak nie będziesz się z tego wywiązywał po przejściu na częściowy off-grid?

 

Czy Prosument to jasnowidz i jest w stanie przewidzieć ile kWh zużyje i ile jest w stanie oddać do ZE

Skąd takiego gniota wytrzasnąłeś? Nie ma takich umów. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisałem to że swojej umowy kompleksowej z PGE.

Moja instalacja ma 8.8 kWp a wg tej umowy deklaruję im oddawać 733.33 kWh średniomiesięcznie.

Jak widzisz są takie umowy.

 

A co ta umowa mówi na temat tego gdy nie oddasz tego co zadeklarowałeś? Bo o ile pamiętam jak 10lat temu podpisywałem umowe o pobieranei energii z PGE to też tam było pole z deklaracją ile zamierzam pobierać. Jakoś nie przypominam sobie konsekwencji z racji tego, że się z deklaracją rozminąłem.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...