Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

No właśnie pytam, co jest ujęte, gdy brak jest zużycia energii na fakturze.

 

Dlaczego pytam?

 

G12, czy G12w ma większe opłaty stałe od G11.

 

Ja na ostatniej fakturze miałem tylko opłatę stałą . Konsumując tylko i wyłącznie swoją energię to wydaje się korzystniej wychodzi taryfa G11 ze względu na mniejsze opłaty .

stałe. Jak się mylę to poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klima prądożerna... 200-300W na chłodzeniu i do 1kW na grzaniu? Prądożerny to jest piekarnik, płyta indukcyjna, grzałka cwu. Ale jak masz PV w ilości większej niż 5kW to nawet te prądożerne urządzenia nie biorą w ogóle prądu.

 

Cóż to za klima 200-300W przynajmniej 1kW. Klima ma długi czas pracy w przeciwieństwie do piekarnika czy indukcjii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za klima 200-300W przynajmniej 1kW. Klima ma długi czas pracy w przeciwieństwie do piekarnika czy indukcjii.

E, przesadzasz, albo nigdy klimy nie miałeś. 1kW to pobiera przez chwilę, chyba że masz w domu 8 stopni, otwarte okna i podnosisz do 24. W normalnych warunkach masz właśnie pobór 200-300W na podtrzymaniu, a i tu potrafi się wyłączać.

EDIT: przy chłodzeniu też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za klima 200-300W przynajmniej 1kW. Klima ma długi czas pracy w przeciwieństwie do piekarnika czy indukcjii.

Każda... dowolna?? Bóg Cię opuścił 1kW... może na grzaniu w środku zimy przy -25*C na dworze. Skoro nie wiesz to nie gadaj bo z klimy korzystam już przynajmniej 12 lat - a skoro nie miałeś, nie wiedziałeś to już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda... dowolna?? Bóg Cię opuścił 1kW... może na grzaniu w środku zimy przy -25*C na dworze. Skoro nie wiesz to nie gadaj bo z klimy korzystam już przynajmniej 12 lat - a skoro nie miałeś, nie wiedziałeś to już wiesz.

 

Ale to chyba na jedno pomieszczenie. Stacjonarnej nie mam tylko przenośną ale pobiera 800 W i w lecie musi chodzić dobrych kilka godzin aby schłodzić pomieszczenie. A tak z ciekawości w upały ile potrafi naciągnąć na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba na jedno pomieszczenie. Stacjonarnej nie mam tylko przenośną ale pobiera 800 W i w lecie musi chodzić dobrych kilka godzin aby schłodzić pomieszczenie. A tak z ciekawości w upały ile potrafi naciągnąć na dobę?

 

:lol2:

 

Umnie jedna na parter 75m2

Jedna na pietro 75m2

Teraz biorą po 300W i taktują

 

A Podłogówka idzie z mocą średnią ok 400W/150m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba na jedno pomieszczenie. Stacjonarnej nie mam tylko przenośną ale pobiera 800 W i w lecie musi chodzić dobrych kilka godzin aby schłodzić pomieszczenie. A tak z ciekawości w upały ile potrafi naciągnąć na dobę?

 

Ta klima mobilna jest droga w eksploatacji - odczuwalne zużycie prądu ( u Ciebie chyba tylko do chłodzenia) nawet przy PV. Trochę to chłodzi - znacznie mniej od tej na ścianie, a prądu "zjada" dużo. Wiem - może grzać, ale z podobnym skutkiem do chłodzenia.

 

Takie jak ma kulibob mają śladowe zużycie EE w stosunku do Twojej przenośne. PC PP do doskonałe uzupełnienie PC. Zwłaszcza mając małą PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba na jedno pomieszczenie. Stacjonarnej nie mam tylko przenośną ale pobiera 800 W i w lecie musi chodzić dobrych kilka godzin aby schłodzić pomieszczenie. A tak z ciekawości w upały ile potrafi naciągnąć na dobę?

 

Przenośna taka, co wyciąga zimne powietrze z pomieszczenia i na jego miejsce dom musi zassać gorące powietrze z zewnątrz? To nic dziwnego.

 

Przy chłodzeniu splitem podstawowe znaczenie mają zyski słoneczne i bytowe. Jak są duże przeszklenia przez które wpada słońce, to i mocy potrzeba dużo, bo słońce dostarcza 1kW/m2 powierzchni prostopadłej do promieni słonecznych. Czyli takie drzwi balkonowe plus okno (taki typowy zestaw z bloku) to ze 2kW mocy. Do tego zyski bytowe i potrzeba schłodzenia powietrza zaciąganego przez wentylację.

W zimie do grzania mocy wystarczy znacznie mniej, niż do chłodzenia w słoneczny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za klima 200-300W przynajmniej 1kW. Klima ma długi czas pracy w przeciwieństwie do piekarnika czy indukcjii.

 

W tym wątku w większości wypowiadają się posiadacze PV oraz ci którym z jakichś względów założenie PV nie pasuje. Wielu z nich dogrzewa klimą - jedni w okresach przejściowych, inni również w sezonie grzewczym, gdyż to nic innego jak pompy ciepła. Ta Twoja przenośna to monstrum, małe źródło znacznego hałasu.

 

Jak pisałem - załóż splita, a poznasz różnicę.

 

Moja klima założona w pokoju 25 m2 w listopadzie pracując non-stop zużywała poniżej 6 kWh na dobę grzejąc pokój do 23 st.C. Kaloryfery były zakręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecamy firm ponieważ nie robimy komuś reklamy. Wyślij zapytanie do losowej ilości firm, dostaniesz wycenę my przepatrzymy i pomożemy wybrać Ci ofertę z dobrym sprzętem w dobrych pieniądzach. A dobre pieniądze to 3500-4000 zł/kWp z instalacją i wszelkimi pierdołami zrobiona na dobrym sprzęcie.

 

Ja klimę wyłączyłem rozpaliłem kopciucha na ekoGroch ustawiłem na 30*C w podłogówkę i odpaliłem grzejnik elektryczny olejowy z PRL bo muszę przepalić jeszcze 400kWh prundu do końca miesiąca bo mi przepadnie. A grzejnik ma to do siebie że COP=1 w dobę przejada 15kWh, grzałku w buforze nie odpalam bo kopciuch grzeje bufor a z bufora brana jest woda na podłogówkę.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy ktos moze polecic dobra, nie zlodziejska firme fv w woj lodzkim?

Ostatnio widzialem wyliczenia u mojego przyjaciela. Rozpisane kolorowymi mazakami jakies bzdury i szlaczki. Moja 4latka ladniej maluje... nie chcial bym tracic czasu na takich fachowców.

 

Jak oprócz ceny sprawdzć jeszcze firmę w KRS jak długo funkcjonuje lepiej wybrać firmę która istnieje wiele lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających PV w ENERGA. Rozliczenie następuje w okresach dwumiesięcznych. Jak wygląda rozliczenie energii wyprodukowanej w taniej strefie i w drogiej strefie? Konkretnie, to chodzi mi o to, czy energia wyprodukowana i oddana do ZE w taniej, może być odebrana tylko w taniej? I to samo w drogiej? Czy może być zatem tak, że po roku nadmiar energii oddanej (niewykorzystanej) do ZE w drogiej taryfie przepadnie, a niedobór w taniej taryfie trzeba będzie dokupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających PV w ENERGA. Rozliczenie następuje w okresach dwumiesięcznych. Jak wygląda rozliczenie energii wyprodukowanej w taniej strefie i w drogiej strefie? Konkretnie, to chodzi mi o to, czy energia wyprodukowana i oddana do ZE w taniej, może być odebrana tylko w taniej? I to samo w drogiej? Czy może być zatem tak, że po roku nadmiar energii oddanej (niewykorzystanej) do ZE w drogiej taryfie przepadnie, a niedobór w taniej taryfie trzeba będzie dokupić?

 

chyba tylko Tauron nie bilansuje międzystrefowo,, Energa jest chyba OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energa jest specyficzna... W tym miesiącu odlicza pobór od produkcji z tego miesiąca więc pobór październik 2020 odlicza od produkcji paździerrnik 2020... Tym samym najstarszy prąd ciężko odebrać

Jeśli będziesz miał nadprodukcję w którejś taryfie Energa przeniesie prąd z jednej taryfy do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...