Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Tak jest przy miesięcznym rozliczeniu i G-11 ale gdybyś miał dalej G11 i rozliczenie roczne czy też półroczne to miesięcznie mniej jeszcze o ok. 5 zł a to w skali roku dodatkowe 100 kWh

 

Ale ja sobie sam takie rozliczenie wybrałem bo lubię mieć wszystko na bieżąco. Przedstawiłem tylko swoje opłaty w związku z dyskusją powyżej. Czasami to forum to taka budowlana elektroda.pl bo się każdy czepia.

 

A czy po zmianie licznika wybierasz sobie w umowie kompleksowej okres rozliczania czy narzucają ci rok i koniec pieśni?

 

Miałem prognozy dlatego zmieniłem na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy po zmianie licznika wybierasz sobie w umowie kompleksowej okres rozliczania czy narzucają ci rok i koniec pieśni?

 

Z "automatu" pozostawiają to samo co miałeś w umowie - dostajesz aneks.

 

Ale w dowolnym momencie możesz zmienić i czas rozliczeń i wybrać dowolną "Gx". Zmiany można dokonywać raz do roku.

 

Jeśli miałeś rozliczenie co 6 miesięcy to pozostawią co 6 miesięcy z tym, że pierwsze rozliczenie przyjdzie z odczytami z licznika na 31 grudnia lub 30 czerwca.

 

Przy rozliczeniach 6 i 12 miesięcy tradycyjnie znajdziesz na fakturach prognozy - z reguły zawyżone. Te prognozy można reklamować - reklamacje uwzględniają jeśli zgłosisz przed upływem terminu ich płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przykład wyliczenia dla poszczególnych taryf przy stałym obciążeniu (np. lodówka )

 

https://bogatyzwyboru.pl/w-jakiej-taryfie-jest-najtanszy-prad/

 

prościej chyba już nie można

 

Bezsensowne zestawienie, bo bez kosztów dystrybucji. Do tego taryfy nieaktualne.

 

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "automatu" pozostawiają to samo co miałeś w umowie - dostajesz aneks.

 

Ale w dowolnym momencie możesz zmienić i czas rozliczeń i wybrać dowolną "Gx". Zmiany można dokonywać raz do roku.

 

Jeśli miałeś rozliczenie co 6 miesięcy to pozostawią co 6 miesięcy z tym, że pierwsze rozliczenie przyjdzie z odczytami z licznika na 31 grudnia lub 30 czerwca.

 

Przy rozliczeniach 6 i 12 miesięcy tradycyjnie znajdziesz na fakturach prognozy - z reguły zawyżone. Te prognozy można reklamować - reklamacje uwzględniają jeśli zgłosisz przed upływem terminu ich płatności.

 

 

Sprawdzanie stanu licznika standardowo było co 2 miesiące. czy warto to zmieniać?

No i rozumiem, ze czas w którym ma być pełen bilans i muszę wykorzystać to co wyprodukowałem bo przepadnie to standardowo 1 rok i nie ma nic wspólnego z częstotliwością odczytów licznika? pytam się bo we wrotek będę podpisywał umowę kompleksowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie stanu licznika standardowo było co 2 miesiące. czy warto to zmieniać?

No i rozumiem, ze czas w którym ma być pełen bilans i muszę wykorzystać to co wyprodukowałem bo przepadnie to standardowo 1 rok i nie ma nic wspólnego z częstotliwością odczytów licznika? pytam się bo we wrotek będę podpisywał umowę kompleksowa.

 

Tak bo abonament jest tańszy przy półrocznym cyklu 12 zł na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie stanu licznika standardowo było co 2 miesiące. czy warto to zmieniać?

No i rozumiem, ze czas w którym ma być pełen bilans i muszę wykorzystać to co wyprodukowałem bo przepadnie to standardowo 1 rok i nie ma nic wspólnego z częstotliwością odczytów licznika? pytam się bo we wrotek będę podpisywał umowę kompleksowa.

 

To pozostań przy tym rozliczeniu. Do opłat stałych jesteś przyzwyczajony. Analizując swoje zużycie po roku możesz zmienić na inny cykl rozliczeń.

 

Kolega bobrow ma rozliczenie co miesiąc i raczej sobie chwali.

 

Tak przy okazji - w Tauronie w taryfach z serii G12 mają rozliczenie zużytej energii metodą proporcjonalną wg wskazań licznika, która nie ma nic wspólnego z rozliczeniem na zasadach księgowości. Było już to poruszane na Forum.

 

Tauron rozlicza tak, że "pierwsze weszło i pierwsze wyszło", więc nie ma na tym strat. Na rachunku jest uwaga, że nadwyżka (jeśli wystąpi) jest do wykorzystania przez 12 miesięcy, dawniej przez 365 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostań przy tym rozliczeniu. Do opłat stałych jesteś przyzwyczajony. Analizując swoje zużycie po roku możesz zmienić na inny cykl rozliczeń.

 

Kolega bobrow ma rozliczenie co miesiąc i raczej sobie chwali.

 

Tak przy okazji - w Tauronie w taryfach z serii G12 mają rozliczenie zużytej energii metodą proporcjonalną wg wskazań licznika, która nie ma nic wspólnego z rozliczeniem na zasadach księgowości. Było już to poruszane na Forum.

 

Tauron rozlicza tak, że "pierwsze weszło i pierwsze wyszło", więc nie ma na tym strat. Na rachunku jest uwaga, że nadwyżka (jeśli wystąpi) jest do wykorzystania przez 12 miesięcy, dawniej przez 365 dni.

 

Skrócenie okresu rozliczenia będzie miało sens jak zostanie skrócony okres przechowywania nadwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@autorus

 

Dodam jeszcze, że warto zweryfikować swoje podejście pod kątem "dodatków", które oferuje firma sprzedająca EE. Po założeniu instalacji PV sprzedaż energii spada - nie jest tego zbyt dużo. Takie dodatki jak "gwarancja stałej ceny" lub "elektryk" to dodatkowy koszt. Przy zużyciu 5 000 kWh - 10 000 kWh rocznie może być pewnym zabezpieczeniem na kilka lat i mieć sens ekonomiczny. Jednak jeśli po założeniu PV Twoje zużycie spadnie np. do 240 kWh/ na rok to dodatkowa opłata miesięczna w wysokości 20 zł będzie powodować, że trzeba dopłacić do każdej kWh dodatkowo 1 zł (słownie: jeden zł.). Czyli tak na prawdę będzie astronomiczna...

 

Najlepiej podpisać ogołoconą ze wszystkich "cukierków" Umowę Kompleksową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj podpisałem umowę z krajowym projektem energetycznym na 4,44kwp ( na styk zużycie mam około 3,6kwh ) za kwotę 24000zł w kredycie( +4500zł oprocentowanie ) 12 sztuk paneli sunlink half cut 370W 20 lat gw. i sofar solar 10lat gw. ,po odliczeniach dotacji wychodzi 20000zł . Aktualnie płacę za prąd 2150zł , odliczając opłaty stałe ok. 140zł , zostaje 2000zł , czyli zwrot inwerstycji zwróci się za 10 lat ,

CZY JEST SENS INWESTOWANIA W TAKĄ OFERTĘ ? Biorąc pod uwagę awarię i utratę mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu 28500PLn za 4,44kWp = 6400PLN/kWp chłopie jakbym trafił w totka parenaście baniek to by mnie to zainteresowało, ale widać Ty masz za dużo pieniędzy a siano we łbie. Przepraszam ale... przepłaciłeś i to bardziej niż najdroższa firma w Polsce oferuje PV.

Wymelduj się z tej oferty i to PIORUNEM!!! Uczciwa oferta za 4,44kWp to około 17000PLN a nie 28500!!!

Nie masz kasy nie montuj, ale nie myśl o kredycie na PV.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj podpisałem umowę z krajowym projektem energetycznym na 4,44kwp ( na styk zużycie mam około 3,6kwh ) za kwotę 24000zł w kredycie( +4500zł oprocentowanie ) 12 sztuk paneli sunlink half cut 370W 20 lat gw. i sofar solar 10lat gw. ,po odliczeniach dotacji wychodzi 20000zł . Aktualnie płacę za prąd 2150zł , odliczając opłaty stałe ok. 140zł , zostaje 2000zł , czyli zwrot inwerstycji zwróci się za 10 lat ,

CZY JEST SENS INWESTOWANIA W TAKĄ OFERTĘ ? Biorąc pod uwagę awarię i utratę mocy ?

 

:bash::eek::jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się że ta firma ma paragraf w umowie za odstąpienie od umowy za 5000 PLN. Jak to zwykle bywa...

 

Możesz podać przykład takiej firmy i jej umowy ?

Bo to działanie niezgodne z prawem - gdyż podpisanie umowy poza lokalem sprzedawcy (a KPE działa za pomocą mobilnych doradców-sprzedawców) daje prawną możliwość odstąpienia od niej w ciągu 14 dni.

Zrób dobry uczynek i przedstaw nam nierzetelnych sprzedawców

 

Należy pamiętać, że sprzedawca nie ma prawa ustanawiać innych terminów w ciągu których konsument ma prawo odstąpić od umowy, nie może on również nałożyć na konsumenta kary pieniężnej za odstąpienie od umowy.

 

https://mojafirma.infor.pl/dzialalnosc-gospodarcza/678431,Czy-od-odstapienia-od-umowy-na-odleglosc-grozi-kara.html

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...