Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodam tutaj, że mam w tym dodatkowo gwarancję 15 lat na wszystko (montaż, panele, inwerter). Jak sprawuje się wgl. konfiguracja Longi + Sofar?

Oferta do przyjęcia czy szukać dalej?

W SolarEdge dopłata za gwarancję 10->20 lat (przy wspomnianym SE7K) to AFAIR 1500 zł, panele 15-lat mają standardowo gwarancji. Pytanie znowu czy potrzebujesz Longi (które jak znam życie są HC). Sofar to w zasadzie najniższa półka (cenowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie, czy sobie policzył 500 zł czy 5000 zł (czy nawet 10 kpln)?

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego zarobek miałby się nazywać kradzieżą? Rozumiem, że można uznać, że za drogo i samemu można taniej. Ale od razu kradzież? A jak zrobi w jeden dzień, a nie w dwa i weźmie tyle samo kasy, to podwójny złodziej? Nie ogarniam.

 

Oczywiście na potrzeby dyskusji odsuwamy na bok fakt, że cena około 4,5 kpln za 1 kWp na SolarEdgu to naprawdę bardzo przyzwoita cena. Wielu w takiej cenie daje Sofara (nic nie mam do marki, tylko przykład).

 

No już widzę jak wpadam do Ciebie na jakaś wycenę załóżmy wymiana baterii umywalkowej i podaję Ci cenę 5tyś oczami wyobrażni widzę Twoja minę i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak spokojnie do żony po moim wyjściu mówisz :"no troszkę za drogo chciał to zrezygnowałem" dopiero byś h... rzucał :) a przeciez co za różnica nie czy 10tyś za dzien czy ile nie?

 

Wiesz na zakładanie paneli ludzie moze sie tam uczą tak samo jak i na zakładanie pomp ciepła itp.

Ale jak liczę koszty w hurtowni sprzętu potrzebnego do założenia kompletnej instalacji pompy ciepła bez upustów instalatorskich i na 23% vat i wychodzi mi że musiał bym wydać na to 20tyś zł a firma mi to zakłada za 24tyś zł to uznaję to za dobrą ofertę.

Ale jak druga firma chce to samo założyć za 28 tyś to uznaję ze drogo trochę

Ale jak trzecia chce za to samo 40tyś to uznaję to za próbę zarobku na mojej nieświadomości czyli orznięcie mnie czyli złodziej :)

 

Tak samo z panelami jak bez tych upustów i na 23% cały kompletny sprzęt jestem w stanie kupić za 8tyś to analogicznie jak ktoś mi krzyczy za taką instalację na takim samym sprzęcie 20tyś to uznaję to za oszustwo itp

 

Tak samo rozwalają mnie teksty firm własnie które mają wyceny kosmiczne że nie należy się kierować ceną itp a jakością bo to na lata itp.

I tak nabijają klijentów w bambuko oczywiście ktoś chce mieć zrobione dobrze i płaci w h.... więcej w nadziei że będzie miał dobrze a potem na montaż przyjeżdza ekipa z ogłoszenia na zlecenie częstonawet słowa po polsku nie potrafią a montażź taki że samemu by to lepiej zrobił ale płacacy nie ma żadnych zastrzeżeń bo poprostu jest totalnym laikiem w temacie

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tam wiecie o robieniu interesów Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ma swoją księgowość ale woli płacić 9 mln. zł. firmie księgowej założonej 2 lata temu przez 27 latka. A Wy robicie gówno-burzę z zarobku 5k zł. źródło https://tvn24.pl/polska/polska-agencja-zeglugi-powietrznej-przetarg-na-obsluge-ksiegowo-finansowa-na-9-milionow-zlotych-wygrala-firma-prowadzona-przez-27-latka-sprawa-w-cba-5055178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o ocenę oferty instalacji PV:

16x LONGI 375W (6kW) + 1x Sofar 5.5kW = ~27000 zł

 

Sporo. Longi w tym roku nie ma już tak dobrej opinii jak jeszcze kilka/naście miesięcy temu. Instalatorzy narzekają na jakość modułów. Do tego pojawia się kwestia gwarancji i importu tzw. równoległego. Jeśli zdecydujesz się na Longi to sprawdź koniecznie ich gwarancje.

 

To ze strony oficjalnego dystrybutora Longi w Polsce:

Nie daj się oszukać Oficjalne oświadczenie LONGi Solar.

W związku z coraz częstszymi zgłoszeniami pochodzącymi z polskiego rynku PV dot. fałszowania modułów LONGi Solar, firma wydała oficjalne oświadczenie, w którym ostrzega przed firmami, które NIE są ich oficjalnym dystrybutorem.

⚠ [uWAGA] Zakup modułów pochodzących z tzw. „dzikiego importu” przez nieautoryzowanego dystrybutora skutkuje brakiem objęcia gwarancją na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz utratą wyłudzonych w ten sposób pieniędzy.

Jeśli podejrzewają Państwo, że zakupione przez Was moduły mogły zostać sprowadzone przez nieoficjalnego dystrybutora prosimy o kontakt mailowy.

Jako certyfikowany, autoryzowany dystrybutor firma KENO Sp. z o.o. udzieli Państwu pomocy w procesie weryfikacji numerów seryjnych zakupionych modułów LONGi Solar.

Kupuj tylko u sprawdzonych, autoryzowanych dystrybutorów.

 

Sofar to porządny falownik ale niska półka. Astronergy+Huawei to u nas 23,7 tyś za 5,6kWp a na JASolar+Solplanet za 22 tyś za 5,5kWp.

Gdybyś chciał więcej poczytać o Astronergy to znajdziesz je na naszej stronie Solenergo w dziale faq.

 

Niemało, właśnie zrobiłem wycenę, co prawda na KENSOL (13x2x330W), ale do tego SE7K na mikro i płaski dach, więc ekierki "deczko" podrażające koszt konstrukcji, za niecałe 36k brutto. No i klient stwierdził że chcę go okraść. :(

 

Bardzo dobra cena jak za 8,5kW na SE na dachu płaskim. Mikro do SE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo. Longi w tym roku nie ma już tak dobrej opinii jak jeszcze kilka/naście miesięcy temu. Instalatorzy narzekają na jakość modułów. Do tego pojawia się kwestia gwarancji i importu tzw. równoległego. Jeśli zdecydujesz się na Longi to sprawdź koniecznie ich gwarancje.

 

To ze strony oficjalnego dystrybutora Longi w Polsce:

 

 

Sofar to porządny falownik ale niska półka. Astronergy+Huawei to u nas 23,7 tyś za 5,6kWp a na JASolar+Solplanet za 22 tyś za 5,5kWp.

Gdybyś chciał więcej poczytać o Astronergy to znajdziesz je na naszej stronie Solenergo w dziale faq.

 

 

 

Bardzo dobra cena jak za 8,5kW na SE na dachu płaskim. Mikro do SE ?

 

A to Longi ma oddział w Polsce??

Mógłbys zapodać link do tego oświadczenia tylko napisanego przez Longi a nie przez jakąś firmę która to sprowadza

 

Pytanie w końcu czy są to podrabiane panele czyli robione przez kompletnie inna fabrykę i naklejane nalepki Longi i czy producenci tych podróbek zadają sobie tyle trudu że panele nawet wizualnie wyglądają tak samo.

Czy są to panele Longi produkowane przez ta firmę tylko ściągnięte z Chin z pominięciem 2czy 3ech polskich firm cwaniaków które chcą sobie zapewnić miano jedynych które mają prawa handlowania tymi panelami.

To może niech firma Longi zmieni swoją politykę sprzedażową i sprzedaje swoje panele tylko autoryzowanym przedstawicielom a nie każdemu kto pod brame z kapusta przyjedzie bo jakos mi się nie chce wierzyć że każdy Chińczyk po robocie wynosi po jednym module i potem tym na alli handluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej innej Keno Energy nie ma. Nie wiem jak w 2018 roku (wtedy powstał temat który zalinkowałeś) ale dziś to jedna z największych hurtowni w Polsce. W ubiegłym roku przy jakimś szkoleniu stacjonarnym wrzucili slajd na którym mieli ponad połowę rynku fotowoltaicznego w naszym kraju. Gdzieś miałem pismo z Longi w sprawie właśnie gwarancji i dystrybucji w PL.

Myjk wrzucił tutaj cenę na Kensolu i ich konstrukcji wsporczej. To ich marka własna modułów (produkowanych zapewne w Chinach na ich zamówienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to widze jak za 10 lat pozamyka sę połowa firemek fotowoltaicznych i połowa tych hurtowni pozmienia swoje dane i jak będą realizowane wszelkie gwarancje na te różnej maści panele.

Z ciekawości może jakiś instalator się wypowie,ile skasuje klijenta (skoro za montazyk jednodniowy kasuje 10tys) za przyjechanie najlepiej do gościa u którego nie zakładał paneli a firma która mu zakładała go olała albo nie istnieje,rozebranie z 8szt.paneli na dachu 45st z dachówką żeby się dostać do uszkodzonego i potem to wszystko zareklamować poskładać spowrotem itp.??

10tyś??

I przykładowo Longi taki koszt pokryje?

Czy skończy się że klijent sobie kupi na aledrogo panel o podobnej mocy który za te 10lat będzie kosztował 200zł i popołudniu z sąsiadem przy flaszce będzie to ogarniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Longi ma oddział w Polsce??

Mógłbys zapodać link do tego oświadczenia tylko napisanego przez Longi a nie przez jakąś firmę która to sprowadza

 

Nie ma. W przypadku reklamacji kierujesz się do oficjalnego dystrybutora.

Gdzieś miałem ale niestety nie potrafię teraz tego znaleźć. Oficjalne pismo samego Longi jako ostrzeżenie w sprawie gwarancji.

 

 

Pytanie w końcu czy są to podrabiane panele czyli robione przez kompletnie inna fabrykę i naklejane nalepki Longi i czy producenci tych podróbek zadają sobie tyle trudu że panele nawet wizualnie wyglądają tak samo.

Czy są to panele Longi produkowane przez ta firmę tylko ściągnięte z Chin z pominięciem 2czy 3ech polskich firm cwaniaków które chcą sobie zapewnić miano jedynych które mają prawa handlowania tymi panelami.

To może niech firma Longi zmieni swoją politykę sprzedażową i sprzedaje swoje panele tylko autoryzowanym przedstawicielom a nie każdemu kto pod brame z kapusta przyjedzie bo jakos mi się nie chce wierzyć że każdy Chińczyk po robocie wynosi po jednym module i potem tym na alli handluje

 

W Chinach wszystko podrabiają ale czy podrabiają chińskie moduły? Nie, raczej nie. Z tego co słyszałem na webinarze innego producenta chodzi o import równoległy produktów które nie są przeznaczone na dany rynek. W Chinach mają inne wymagania techniczne do produktów i to co trafia np. na chińskie farmy nie musi spełniać wymogów w Europie. Podobnie zresztą jest na rynku żywności w PL. Sporo było afer jak to do Polski trafiają gorszej jakościowo produkty które mają inny skład niż to samo ale np. w Niemczech.

Nie jest też tak, że tylko Keno oferuje Longi w Polsce. Jest jeszcze kilka firm, które mają lepsze ceny na Longi, mają pełne gwarancje a zaopatrują się w ... Keno.

Gdzieś na stronie Keno miało być narzędzie do sprawdzania numerów seryjnych Longi i sprawdzania gwarancji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już widzę jak wpadam do Ciebie na jakaś wycenę załóżmy wymiana baterii umywalkowej i podaję Ci cenę 5tyś oczami wyobrażni widzę Twoja minę i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak spokojnie do żony po moim wyjściu mówisz :"no troszkę za drogo chciał to zrezygnowałem" dopiero byś h... rzucał :)

To zależy od bardzo wielu czynników co bym zrobił. Jestem w stanie nawet wyobrazić sobie hipotetyczną sytuację, że mówię "ok, zapraszam do wymiany". Zwłaszcza, jakby bateria kosztowała 4,5 tys (widywałem droższe). Jakbym nie patrzył, rzucanie "h..." byłoby ostatnie na tej liście.

 

a przeciez co za różnica nie czy 10tyś za dzien czy ile nie?

Kiedy oferta Myjka była bardzo, ale to bardzo ok. Jeśli on zarabia na tym 10 kpln, to jest to jego - i tylko i wyłącznie jego sprawa. Co ma z tym wspólnego złodziejstwo - nadal ni cholery nie kumam.

 

Ale jak trzecia chce za to samo 40tyś to uznaję to za próbę zarobku na mojej nieświadomości czyli orznięcie mnie czyli złodziej :)

 

Tak samo z panelami jak bez tych upustów i na 23% cały kompletny sprzęt jestem w stanie kupić za 8tyś to analogicznie jak ktoś mi krzyczy za taką instalację na takim samym sprzęcie 20tyś to uznaję to za oszustwo itp

Absurdalnie wysoka cena. Ale oszustwo? Oszustwo i złodziejstwo jest zasadniczo karalne.

 

Tak samo rozwalają mnie teksty firm własnie które mają wyceny kosmiczne że nie należy się kierować ceną itp a jakością bo to na lata itp.

I tak nabijają klijentów w bambuko oczywiście ktoś chce mieć zrobione dobrze i płaci w h.... więcej w nadziei że będzie miał dobrze a potem na montaż przyjeżdza ekipa z ogłoszenia na zlecenie częstonawet słowa po polsku nie potrafią a montażź taki że samemu by to lepiej zrobił ale płacacy nie ma żadnych zastrzeżeń bo poprostu jest totalnym laikiem w temacie

No dobra. A teraz wracamy do oferty Myjka - naprawdę uważasz, że oferta 4200 zł/1 kWp jest złodziejstwem/oszustwem? Już nawet odkładając na bok SolarEdga, który jest sporo droższy od pozostałych systemów. Jakie ma znaczenie, ile Myjk na tym zarabia i ile dni montuje, skoro cena jest przyzwoita? Mam wrażenie, że ostro zagalopowałeś się. Myjk ma anielską cierpliwość, ja po takim potraktowaniu podziękował bym i wyszedł. Pewnie dlatego byłbym kiepskim handlowcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem czy to ta sama firma bo wtedy KENO importowało z Chin pompy ciepła i jak zaczęły się problemy z tymi pompami przerzucili się na PV.

Ciekawe czy niewywiązywanie się ze zobowiązań gwarancyjnych sprzedawanych wtedy PC przenieśli do tej nowej branży. :)

Ile oni tej gwarancji dają?

 

Ktoś na pv przerzucić się musiał. Trafiło na nich. Co z "ich" pompami to pojęcia nie mam. Jak montowałem swoją to nawet o takiej marce nie słyszałem i do głowy by mi nie przyszło aby zaryzykować taki zakup tj. Chińczyk z naklejką.

 

12 lat na Longi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem że zależy ile sobie doliczył za montaż ,nie analizowałem cen użytych komponentów bo nie do końca wiadomo co oferta obejmowała jakieś mikro przy SE?

Uważam że wogóle liczenie ceny za kwp jest jakimś nieporozumieniem często miałem wyceny tego typu gdzie nie ważne było co tam będzie na dachu tylko ile kWp i cena przykładowo 6tys za kwp gdzie np. róznica między falownikiem 2,6a 3,6 była rzędu 200z ł i trzy panele więcej za 1500zł albo zmiana mocy paneli przy zachowaniu tej samej ilości gdzie wychodziło np.1000zł więcej na panelach.Reszta wszystko to samo .

I 2,6kw założyli by np.za 15tyś ale 3,6kw już nie za 1700zł więcej tylko 6koła bo musi się zgadzać cena za kwp a nie faktyczna różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości może jakiś instalator się wypowie,ile skasuje klijenta (skoro za montazyk jednodniowy kasuje 10tys) za przyjechanie najlepiej do gościa u którego nie zakładał paneli a firma która mu zakładała go olała albo nie istnieje,rozebranie z 8szt.paneli na dachu 45st z dachówką żeby się dostać do uszkodzonego i potem to wszystko zareklamować poskładać spowrotem itp.??

Czyli defacto minimum pół dnia pracy ekipy na rozebranie, a później najmarniej pół dnia na zmontowanie, sprawdzenie i odpalenie instalacji. Przyjmując stawkę 500 zł za kWp dla ekipy, masz 2500 pln czystych kosztów za jeden dzień pracy ekipy przy średnim montażu 5 kWp. Pół biedy jak masz SolarEdge, wtedy przynajmniej wiesz dokładnie, który panel masz zdjąć, co zajmie właśnie te minimum pół dnia. Jak masz zwykłą instalację, to się zaczyna jazda i szukanie kiepskiego panelu i najczęściej masz jeden dzień z głowy - w efekcie nie jesteś nawet w stanie zaplanować tej ekipy na inny montaż, bo nie wiesz ile im zejdzie, czyli dniówka w plecy + po reklamacji złożenie do kupy minimum pół dnia. Czyli realnie od 2,5 kpln do 5 kpln masz samych kosztów ekipy. Jeszcze jakieś pytania?

 

Ale nie martw się, przeciętny klient nie będzie miał takiej potrzeby, bo nawet nie zauważy, że z 15 paneli nie pracują mu nawet dwa, bo i niby jak będzie miał zauważyć (no chyba, że się zwyczajnie weźmie i spali ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem że zależy ile sobie doliczył za montaż ,nie analizowałem cen użytych komponentów bo nie do końca wiadomo co oferta obejmowała jakieś mikro przy SE?

Skoro było SE, to wiadomo było co wchodzi w skład. Albo wiesz, o czym rozmawiamy, albo nie.

 

Uważam że wogóle liczenie ceny za kwp jest jakimś nieporozumieniem

Nie zgodzę się. To jest dla typowego użytkownika, który się na tym nie zna, jedyna możliwość jakichkolwiek porównań.

 

często miałem wyceny tego typu gdzie nie ważne było co tam będzie na dachu tylko ile kWp i cena przykładowo 6tys za kwp gdzie np. róznica między falownikiem 2,6a 3,6 była rzędu 200z ł i trzy panele więcej za 1500zł albo zmiana mocy paneli przy zachowaniu tej samej ilości gdzie wychodziło np.1000zł więcej na panelach.Reszta wszystko to samo .

I 2,6kw założyli by np.za 15tyś ale 3,6kw już nie za 1700zł więcej tylko 6koła bo musi się zgadzać cena za kwp a nie faktyczna różnica w cenie.

Wiesz co jest najśmieszniejsze? Że większość osób nie ma bladego pojęcia jak działa firma, jakie ponosi koszty, etc. I później mamy efekt - materiały budowlane bez VAT, robota bez VAT i dochodowego, etc. To samo w warsztatach samochodowych. Jeden weźmie 1 kpln, drugi zrobi za 600. No i ten co bierze 1 kpln to złodziej, nie? A że musi zapłacić ZUS za pracownika, odprowadzić podatek dochodowy, VAT, zapłacić za utylizację płynów, to przecież nieważne. Ważne, że złodziej :lol2: I później wchodzisz Ty - cały na biało - i robisz wykład, jacy to oszuści na nas żerują :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli defacto minimum pół dnia pracy ekipy na rozebranie, a później najmarniej pół dnia na zmontowanie, sprawdzenie i odpalenie instalacji. Przyjmując stawkę 500 zł za kWp dla ekipy, masz 2500 pln czystych kosztów za jeden dzień pracy ekipy przy średnim montażu 5 kWp. Pół biedy jak masz SolarEdge, wtedy przynajmniej wiesz dokładnie, który panel masz zdjąć, co zajmie właśnie te minimum pół dnia. Jak masz zwykłą instalację, to się zaczyna jazda i szukanie kiepskiego panelu i najczęściej masz jeden dzień z głowy - w efekcie nie jesteś nawet w stanie zaplanować tej ekipy na inny montaż, bo nie wiesz ile im zejdzie, czyli dniówka w plecy + po reklamacji złożenie do kupy minimum pół dnia. Czyli realnie od 2,5 kpln do 5 kpln masz samych kosztów ekipy. Jeszcze jakieś pytania?

 

Ale nie martw się, przeciętny klient nie będzie miał takiej potrzeby, bo nawet nie zauważy, że z 15 paneli nie pracują mu nawet dwa, bo i niby jak będzie miał zauważyć (no chyba, że się zwyczajnie weźmie i spali ;) ).

 

Czyli ktoś zrezygnuje z montażu za 10tys za dniówkę i pojedzie do napraw do obcego klijenta za 2,5-5tyś ??????????????

No właśnie tak będą wyglądały te wymiany będzie to dalsze żerowanie na niewiedzy użytkownika i wkręcanie mu że tak ma być a ze nie moze jednego roku do drugiego porównywać a to jeszcze 1000 innych powodów a na koniec się go odstraszy kosztami 5-10 tys ze słowami no wie Pan ja moge przyjechać ale jak producent nie uzna gwarancji to zapłaci Pan 10tys z własnej kielni i skończy się flaszką .

no i jeszcze pytanie kto pokrywa te 5tys czy 10tys za wymianę panela za 200zł przykładowe Longi ? Czy dadzą tylko panel a koszt wymiany i tak klijent?

Bo jesli mieli by kokrywać takie koszty to wszystko by odrzucali z byle powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było SE, to wiadomo było co wchodzi w skład. Albo wiesz, o czym rozmawiamy, albo nie.

 

 

Nie zgodzę się. To jest dla typowego użytkownika, który się na tym nie zna, jedyna możliwość jakichkolwiek porównań.

 

 

Wiesz co jest najśmieszniejsze? Że większość osób nie ma bladego pojęcia jak działa firma, jakie ponosi koszty, etc. I później mamy efekt - materiały budowlane bez VAT, robota bez VAT i dochodowego, etc. To samo w warsztatach samochodowych. Jeden weźmie 1 kpln, drugi zrobi za 600. No i ten co bierze 1 kpln to złodziej, nie? A że musi zapłacić ZUS za pracownika, odprowadzić podatek dochodowy, VAT, zapłacić za utylizację płynów, to przecież nieważne. Ważne, że złodziej :lol2: I później wchodzisz Ty - cały na biało - i robisz wykład, jacy to oszuści na nas żerują :lol2:

 

Nie no Ty cały na czarno jedyny co wie jakie koszty ponoszą firmy :lol2:

Fotowoltaika to nie jedyne firmy na tym świecie i to w branży powiedzmy budowlanej instalatorskiej a jakoś inne nie maja 10tyś przychodu dziennie z dwóch ludków na dachu.Uwież mi że nie chciałbyś każdemu płacic po 10tyś za dzionek pracy a jak uważasz inaczej to chetnie moge zostać Twoim usługodawca nieżle się na Tobie obłowię pomimo kosztów jakie będę musiał ponieść.

 

 

Ciekawe że znajdują się też normalne uczciwe firmy legalnie działające,mające też koszty jak i inne firmy które potrafią np.założyć pompę 7kw za 25tyś a po poproszeniu o zachowanie tego samego tylko zwiekszeniu mocy pompy na 9kw ,właściciel otwiera cennik hurtowy pomp i zagląda do niego i dolicza faktyczną różnicę w cenie pomiędzy ceną zakupu pomp i wychodzi 26tyś a nie dolicza 6tyś za kw

jednak w fotowoltaice tak nie potrafią jeśli mają dokładnie tą samą ilość pracy doliczyć 700zł za zakup droższego o tyle sprzętu tylko doliczją 6tyś bo nagle tajemniczo im się koszty biznesu zmieniają.

No cóż skończą się dotacje ,skończy się bum na panele zostanie 3 x więcej firm niz chętnych to nauczą się liczyć koszty i doliczać normalny zarobek

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś zrezygnuje z montażu za 10tys za dniówkę i pojedzie do napraw do obcego klijenta za 2,5-5tyś ??????????????

Coś się uparł na te 10 kpln? :lol2:

 

 

No właśnie tak będą wyglądały te wymiany będzie to dalsze żerowanie na niewiedzy użytkownika i wkręcanie mu że tak ma być a ze nie moze jednego roku do drugiego porównywać a to jeszcze 1000 innych powodów a na koniec się go odstraszy kosztami 5-10 tys ze słowami no wie Pan ja moge przyjechać ale jak producent nie uzna gwarancji to zapłaci Pan 10tys z własnej kielni i skończy się flaszką .

no i jeszcze pytanie kto pokrywa te 5tys czy 10tys za wymianę panela za 200zł przykładowe Longi ? Czy dadzą tylko panel a koszt wymiany i tak klijent?

Bo jesli mieli by kokrywać takie koszty to wszystko by odrzucali z byle powodów.

Wziąłeś kwotę z d... i oparłeś na niej cały swój wywód. No brawo :)

Nie no Ty cały na czarno jedyny co wie jakie koszty ponoszą firmy :lol2:

Ja? A co ja tam wiem o kosztach prowadzenia firmy... Ważne, że otaczają nas oszuści :lol2:

Fotowoltaika to nie jedyne firmy na tym świecie i to w branży powiedzmy budowlanej instalatorskiej a jakoś inne nie maja 10tyś przychodu dziennie z dwóch ludków na dachu.Uwież mi że nie chciałbyś każdemu płacic po 10tyś za dzionek pracy a jak uważasz inaczej to chetnie moge zostać Twoim usługodawca nieżle się na Tobie obłowię pomimo kosztów jakie będę musiał ponieść

Chyba coś ci się pozajączkowało i to zdrowo. Z trzech hipotetycznych kwot, wybrałeś największą i teraz się nią ekscytujesz. No i co z tego, ja Myjkowi życzę, żeby nawet i 15 kpln miał zysku z instalacji - mało mnie to obchodzi, bo mu do portfela nie zaglądam, a jedynie zauważam, że ma dobrą ofertę. A Ty z tego zrobiłeś jakąś żenującą gównoburzę. Więc siedzę i płaczę ze śmiechu czytając kolejne twoje wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...