Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja całe życie myślałem że Energa ma nierówno pod deklem z rachunkami za energię elektryczną co 2 miesiące, ale PGE powiedziało potrzymaj mi piwo i co z tego wyszło doskonale widać.

 

 

Ale dlaczego tak sądzisz? Dla mnie i części użytkowników to bardzo dobra forma rozliczeń. Płacę za to co zużyłem a nie za to co sobie wymyślił ZE. A do wyboru masz 1-mc, 2-mc lub 6-mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tak sądzisz? Dla mnie i części użytkowników to bardzo dobra forma rozliczeń. Płacę za to co zużyłem a nie za to co sobie wymyślił ZE. A do wyboru masz 1-mc, 2-mc lub 6-mc.

W sumie to oby się nie zmieniły zasady w trakcie gry, a będzie dobrze. Wiedziałem na co się decyduję, tylko pluję sobie w brodę, że przed instalacją PV nie zawnioskowałem o rozliczanie półroczne. Może bym się załapał na bilansowanie raz na 6 m-cy i uratował kilka stóweczek. Lepszy numer PGE wycięło przedsiębiorcom, którzy mają cenę energii ustaloną w wyniku postępowania przetargowego, ale postanowili jeszcze zainstalować PV. W wyniku przetargu na zakup energii można uzyskać cenę nawet o kilkadziesiąt procent niższą niż taryfowa. Po zainstalowaniu PV i licznika dwukierunkowego okazuje się, że zamiast oszczędności, to w nagrodę za proekologiczność trza zapłacić większy rachunek, niż poprzednio. A powód jest prosty - na fakturze cena za energię z automatu wraca do poziomu taryfowego. Jakoś na żadnej stronie oferentów instalacji dla firm nie idzie nic o tym wyczytać....:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...