Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podstawowe parametry sieci w pomiarach faz, po kliknięciu na falownik na układzie.

Plik błędów tylko po udostępnieniu najwyższego poziomu dostępu przez instalatora.

 

Dzięki faktycznie widzę już wszystko ale w kompie.

 

powiem wam ze solarman jest fajniejszą aplikacją. prosta i jest wszystko to co potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał tak samo, jak zawsze.

 

A odwrotna sytuacja?

Właśnie zauważyłem, że do instalacji 8kW jedna firma proponuje mi SE 6, a druga SE 8. Z tego co wyczytałem SE 6 posiada moc 6000W - jaką to ma korelacje do mocy instalacji? Czy możliwe, że ofertodawca się pomylił? czy może jednak to będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odwrotna sytuacja?

Właśnie zauważyłem, że do instalacji 8kW jedna firma proponuje mi SE 6, a druga SE 8. Z tego co wyczytałem SE 6 posiada moc 6000W - jaką to ma korelacje do mocy instalacji? Czy możliwe, że ofertodawca się pomylił? czy może jednak to będzie działać?

 

Według karty katalogowej SolarEdge SE6 maksymalnie obsłuży 8100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie falownik może być 20% mniejszy od mocy paneli w peaku. Ja mam 10kWp, falownik 8.2kW i sporadycznie dobija do maksymalnej mocy (przedwczoraj jak była patelnia i okolice 5sC w powietrzu to jechał z pełną mocą). Ale inwestycja w mocniejszy falownik nigdy się w tym "uzysku" nie zwróci, za mało po prostu jest sytuacji w których jest wystarczająco zimno i wystarczająca patelnia słoneczna. Szczególnie w tych najdroższych rozwiązaniach (Fronius/SE) jest to skrajnie bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie falownik pracujący blisko swojej mocy nominalnej ma wyższą sprawność.

Tylko jak przypuszczam nikt nie robi falowników z tak małym "skokiem" jak są dostępne w sprzedaży, więc zmiana jest pewnie czysto programowa.

Warto by było wiedzieć w jakich zakresach mocy jest to nadal ten sam falownik (bo wtedy może się okazać, że przy zbliżonych cenach dyskusja jest akademicka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie falownik pracujący blisko swojej mocy nominalnej ma wyższą sprawność.

Tylko jak przypuszczam nikt nie robi falowników z tak małym "skokiem" jak są dostępne w sprzedaży, więc zmiana jest pewnie czysto programowa.

Warto by było wiedzieć w jakich zakresach mocy jest to nadal ten sam falownik (bo wtedy może się okazać, że przy zbliżonych cenach dyskusja jest akademicka).

Kiedyś czytałem, jakie to "gigantyczne" różnice wychodzą. Generalnie wygląda to tak, że w instalacji 5 kW będziemy się spierać o 50 kWh różnicy w produkcji rocznej (mniej niż różnica statystyczna). Taka sama legenda miejska, jak coroczne mycie i serwis instalacji. Bardziej jednak chodzi o różnicę cenową między falownikami, niż o te stracone kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...