Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Ponawiam pytanie na pewno wiele osób już ma to za sobą więc może się wypowiedzieć

Jaką dokumentację potrzebuję do zgłoszenia do PGE odnośnie wymiany licznika na dwukierunkowy.

 

Ktoś na Elektrodzie bardzo dokładnie opisał dokumentację jaką składał właśnie do PGE. Poszukaj, bo tu nie ma sensu tego wszystkiego powtarzać. Na razie nie musisz się też przejmować certyfikatami NcRFG. Wystarczą tak jak do tej pory deklaracje producenta.

 

PS. Na wniosku masz informacje jakie powinieneś dołączyć załączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to było w waszym przypadku ? Jakie dokumenty oraz wnioski dostarczyliście jeżeli chodzi o PGE?

 

U nas w PGE składał instalator wszystkie dokumenty, po 2,5 tygodniach odstałem papiery z pge przyłączenia instalacji, w tym samym czasie został wymieniony licznik a po półtora miesiąca od jego wymiany dostałem nową umowę kompleksową z automatu rozliczeniem półrocznym. Bez potrzeby odsyłania podpisanej. Więc u nas to jakoś sprawnie poszło chyba. Miałem z nimi przepychanki ale to było zanim miałem.

 

 

 

Także co oddział to mają inne podejście lub specjalnie utrudniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może napiszcie coś o produkcji i autokonsumcji. Nie chodzi mi o to, "kto da więcej", ale o zwykłe porównanie. Byc może, ktoś dzięki temu dostrzeże, ze jego instalacja nie pracuje tak, jak powinna, bo różnice są zbyt duże? U mnie tak było w październiku, jak porównałem produkcje z sąsiadem- okazało się, że jeden string nie pracuje.

 

PV od połowy w października 2020

Produkcja w maju z 1 kWp mocy- 158,5kWh

Autokonsumpcja- 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może napiszcie coś o produkcji i autokonsumcji. Nie chodzi mi o to, "kto da więcej", ale o zwykłe porównanie. Byc może, ktoś dzięki temu dostrzeże, ze jego instalacja nie pracuje tak, jak powinna, bo różnice są zbyt duże? U mnie tak było w październiku, jak porównałem produkcje z sąsiadem- okazało się, że jeden string nie pracuje.

 

PV od połowy w października 2020

Produkcja w maju z 1 kWp mocy- 158,5kWh

Autokonsumpcja- 22%

To nie masz podglądu co robią poszczególne stringi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może napiszcie coś o produkcji i autokonsumcji. Nie chodzi mi o to, "kto da więcej", ale o zwykłe porównanie. Byc może, ktoś dzięki temu dostrzeże, ze jego instalacja nie pracuje tak, jak powinna, bo różnice są zbyt duże? U mnie tak było w październiku, jak porównałem produkcje z sąsiadem- okazało się, że jeden string nie pracuje.

 

PV od połowy w października 2020

Produkcja w maju z 1 kWp mocy- 158,5kWh

Autokonsumpcja- 22%

 

U mnie autokonsumpcja w maju 27 % i podobnie we wszystkich letnich miesiącach a w zimowych nawet powyżej 50 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkich OSTRZEC przed gównem pod nazwą EXE!

 

W ciągu 10 miesięcy padł mi drugi panel!! a ponieważ wiem jak są wykonane to wiem iż padnie i reszta.

 

Mam od niedawna na dachu ponad 50 paneli EXE 345W A-HCM345/120

Firme montującą miałem pierwsza klasa, pełen profesjonalizm, montaż solidny, czysto, sumiennie, równo, grube przekroje kabli, zabezpieczania, odgromy, pełna dokumentacja itd, natomiast panele wybrałem w ciemno mając wiele innych firm do wyboru.

 

Pierwszą sztukę wyczułem ze pracuje nieprawidłowo już po miesiącu od montażu.

Każdy panel ma swój optymalizator i na stronie SolarEdge z falownika bardzo ładnie widzę ich uzyski i parametry

Wszystkie panele mają normalnie ~30V a patrze jeden co ma mniejszy uzysk ma ~20V

Mówię sobie no dobra zdarza się.

Zgłosiłem, odczekałem swoje. Panel wymienili mi na nowy, ale to wiadomo zawsze ekipa, demolka. itd.

Stary panel zostawili mi na pamiątkę. Z tyłu są 2 mini puszeczki, a w nich diody bocznikujące.

Po zdrapaniu z wierzchu silikonu patrze, a to gówno ma silikon między stykami!!!

CZYLI CAŁY CZAS DZIAŁAŁO JAKO-TAKO, MOŻLIWE ŻE I ISKRZĄC NA NIEPRAWIDŁOWYM ŁĄCZENIU OBWODU.

Dociskam te styki - działa ma 30V. Puszczam styki - nie działa jeden obwód bo ma 20V

Zrobione jak NAJGORSZA CHIŃSZCZYZNA. Na odwal, na szybko, po taniości.

Silikon usunąłem i styki zlutowałem porządnie i panel działa prawidłowo. Został na pamiątkę.

 

Dziś patrze na SolarEdge, a tu kolejny panel to samo.....~20V i produkcja o 1/3mniejsza

co za gówno! To jest tylko produkowanie śmieci, trucie świata!

 

a co będzie za 5-10-15lat? Mogą sobie pisać na papierze i 1000lat gwarancji

co z tego?? będziesz spać spokojnie jak wiesz jak gówniano jest to wykonane?

do tego co chwile zmieniają modele i juz założę się że nie dostane takiego samego kształtem/wyglądem.

 

To jest PRODUKCJA ŚMIECI!!!

 

PANELE SŁONECZNE EXE SOLAR NIE KUPUJCIE! UWAGA OSTRZEGAM NIE POLECAM NIE WARTO SAME REKLAMACJE PSUJE SIĘ EXESOLAR AWARIE NISKA JAKOŚĆ PROBLEMY

1.jpg

Panele-fotowoltaiczne-EXE-SOLAR-1.jpg

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkich OSTRZEC przed gównem pod nazwą EXE!

 

W ciągu 10 miesięcy padł mi drugi panel!! a ponieważ wiem jak są wykonane to wiem iż padnie i reszta.

Spoko, przynajmniej wiesz jak moduł jest do wymiany. Większość paneli pracuje na falownikach, które nie umożliwiają podglądu każdego modułu. I tak sobie będą pracować na pół gwizdka przez następne naście lat u zadowolonego inwestora.

 

A sytuacji współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...