Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Planuję montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie przy domu. Prosiłbym o pomoc przy ocenie ofert, które dostałem.

 

Miesięczne rachunki to średnio 300zł.

 

7,47 kW

Jolywood 415 Bifacial - 18 szt.

Huawei SUN 2000-8KTL-M1

cena brutto: 37865 zł

 

7,2 kW

Bauer BS-6MH5 450W - 16 szt.

Solis 3P6K-4G-DC

cena brutto: 34494 zł

 

7,48 kW

Bauer BS-6MHBB5-GG 340W - 22 szt.

GoodWe GW5K-DT

cena brutto: 35000 zł

 

6,08 kW

JinkoSolar 72M HC 535W - 11 szt.

Afore BNT006KTL

cena brutto: 34850 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi się opłacało wyjść z opustów to za swoją energię oddaną, do sieci, musiałbym dostać 52 gr za kWh.

Wątpię żeby tyle zapłacili więc zostanę przy opustach.

 

A to myślisz że to Ty im będziesz dyktował warunki na jakim byś miał im ewentualnie coś sprzedać? Nie te czasy darmozjady muszą jeszcze na Tobie zarobić, bo tak jak byś Ty miał zarobić to oni się nie dorobią.

 

@rok666 żadna wszystkie ceny wyssane z tyłka. Za mniejsze pieniądze można 10kWp postawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej stronie aktualizujemy wykres cen energii z rynku konkurencyjnego. Dane udostępniane są przez URE. Ostatni kwartał 2020 to 256,22 zł za MWh.

 

[ATTACH=CONFIG]456884[/ATTACH]

Nie widzę załącznika.

(Załącznik nieokreślony. Jeśli wszedłeś na nieprawidłowy link, proszę powiadom administratora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się o mnie nie martw.

Poradzę sobie tak czy inaczej.

 

Ja to doskonale wiem, wszyscy sobie poradzimy w ten czy inny sposób. Ja tam chyba sąsiadowi pożyczę 25m przedłużacz elektryczny, piszę to od dłuższego czasu ale chyba trzeba będzie podjąć decyzję po co chłop ma całe lato palić wunglem na ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to myślisz że to Ty im będziesz dyktował warunki na jakim byś miał im ewentualnie coś sprzedać? Nie te czasy darmozjady muszą jeszcze na Tobie zarobić, bo tak jak byś Ty miał zarobić to oni się nie dorobią.

 

@rok666 żadna wszystkie ceny wyssane z tyłka. Za mniejsze pieniądze można 10kWp postawić

 

To może dwa pytania:

1) która oferta najlepsza technicznie i czy ta moc około 7kWp jest odpowiednio dobrana?

2) jaka jest "normalna" cena za taką moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gruncie za 3200/kWh to chyba jak sam sobie wszystko zbuduje.

 

Panel 400 zł/szt około 350W 3 x 350W masz 1050kWp = 1200 zł

Konstrukcja 100 zł od panela 3 x 100 = 300 zł

Inwerter 1500 zł/kWp to masz najlepszy sprzęt 1500 zł w VAT 23% a firma chyba robi w 8% VAT? I to jeszcze musi zarobić. 2700/kWp w 8% wacie bez zniżek, bez okazcji po cenach z allegro.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...