Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Wybitnie często ci się to zdarza :)

Rozumiem, że można wejść na Forum będąc niezalogowanym, ale nigdy nie zdążyło mi się chodzić po wątkach bez logowania - wtedy nie zapisuje się historia przeglądania i nie zapisują się przeczytane wątki.

A ty wchodzisz czytasz, logujesz się i cytujesz post voymar, którego nie wdzisz :)

 

I jedna prośba dla ciebie - mój nick to @fotohobby i proszę, abyś tak do mnie się zwracał/o mnie pisał.

W przeciwnym razie będę zgłaszał do moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapomniałeś hasła do Forum ?

:)

 

Fotoamator nie nie jest obraźliwe, ale gdybym tak chciał mieś takiego nicka to bym takiego podał podczas rejestracji.

Wybrałem innego i proszę, abyś tak się do mnie zwracał.

Ja już nawet nie chcę pisać, że to podstawy Netykiety, bo wiem, że niektórzy są daleko od niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zwracasz do mnie, jak w poście #19306 to używaj mojego nicka.

Poinformowany zostałeś, więcej off-topu nie ciągnę, choć aż mnie korci, aby się dowiedzieć, który moderator jest "mój".

 

Na miejscu PaRa oczywiście skorzystałbym w dotacji - czas zwrotu 5 lat jest nieosiągalny przy korzystaniu z rynkowych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra w Twoich danych albo przepisy się tak bardzo zmieniły.

Kiedy ja występowałem 4 lata temu, powiedziano mi że instalacja nie może być większa od mojego zapotrzebowania na EE.

Nawet jak zobaczyli moją fakturę z 5MWh rocznie zgodzili się założyć instalację PV tylko 3kWp.

 

Ty piszesz że będziesz miał PV o mocy 9.54kWp przy zapotrzebowaniu rocznym też około 5MWh.

 

Jesteś pewien że zainstalują Ci 9.54kWp?

 

Niczego nie jestem pewien i oczekuje nieoczekiwanego.

Takie miałem wyliczenia / projekt jak składałem dokumenty 5 lat temu, a co będzie jutro to życie i aneks do umowy pokaże.

 

Jestem na siebie zły, że jak budowałem do nie kupiłem od razu instalacji i nie skorzystałem z dotacji z Wfośigw. Wtedy na fotowoltaika mogłem dostać 45%, a z drugiej strony cieszę się że dostałem 25% na pompę ciepła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię na temat tej ofery. Dach dwuspadowy kryty dachówką połać wschód - zachód isntalacja 6,46kWp, szcowane roczne uzyski z instalacji to okokło 5,4kWh, moje roczne zużycie to około 4700 kWh

 

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne SARONIC 340

19szt - 10 na zachód

 

2 Inwerter FOXESS T5

10 lat gwarancji + serwis w Polsce

cena

25000 tys

 

Dodatkowe info:

ograniczniki przepięć klasy B+C firmy ETI lub ABB

wyłącznik nadprądowy firmy EATON

okablowanie DC grubość 6mm2 kable firmy HELUKABEL

okablowanie AC grubość 5x4mm2 TELEFONIKA

okablowanie uziemienia grubość 16mm2 TELEFONIKA

falownik w ofercie jest mocy 5kw i jak najbardziej ma możliwość pracy z magazynem energii FOXESS

falownik nie jest za bardzo przewymiarowany ponieważ instalacja wschód - zachód nigdy nie będzie pracować na maksymalnej mocy, taka instalacja będzie wcześniej zaczynała pracę i później kończyła ( ten falownik w takim ułożeniu paneli można obciążyć spokojnie do 8kw paneli)

tak można tą instalację rozbudować swobodnie do 8kw

tak montaż będzie na dwóch niezależnych łańcuchach połączonych szeregowo.

Dzięki

Edytowane przez Papucy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś cenę?

Dlaczego nie chcesz teraz wykonać docelowej (maksymalnej) liczby modułów tylko zakładasz ewentualną późniejszą rozbudowę?

Zakładana produkcja 5,4 MWh to za mało na zużycie 4,7 MWh.

 

 

Tak dodałem już cenę 25k, zapytałem instalatora czysto teoretycznie. Jakiej mocy powinn być instalacja aby pokryć zużycie 5MWh i jak się ma ta cena do urządzeń w zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra w Twoich danych albo przepisy się tak bardzo zmieniły.

Kiedy ja występowałem 4 lata temu, powiedziano mi że instalacja nie może być większa od mojego zapotrzebowania na EE.

Nawet jak zobaczyli moją fakturę z 5MWh rocznie zgodzili się założyć instalację PV tylko 3kWp.

 

Ty piszesz że będziesz miał PV o mocy 9.54kWp przy zapotrzebowaniu rocznym też około 5MWh.

 

Jesteś pewien że zainstalują Ci 9.54kWp?

 

Nie wiem czy czegoś nie pomylę teraz, ale kojarzę, że jest zapis, że nie można podłączyć więcej kWp niz ma się moc przyłącza. Nie ma żadnego ograniczenia odnośnie zużywanej energii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodałem już cenę 25k, zapytałem instalatora czysto teoretycznie. Jakiej mocy powinn być instalacja aby pokryć zużycie 5MWh i jak się ma ta cena do urządzeń w zestawieniu?

 

Instalacja które będzie produkować w pierwszym roku ok. 6,5 MWh.

Jeżeli 6,46 kWp ma produkować 5,4 MWh to zwiększ instalację o ~20% do ~7,5-7,8 kWp.

 

PS Edycja postu - testowe dodanie i kolejne edytowanie poniższego tekstu

"U mnie można edytować.

Możliwe że to wina przeglądarki lub indywidualnych ustawień lub chwilowa moc lub niemoc forum."

Edytowane przez d7d
PS edycja postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia o których ja pisałem były zapisane w warunkach przyznania dotacji.

Moc instalacji nie może być większa od od zapotrzebowania budynku na EE.

Dlatego przy moich 5MWh rocznie zaproponowano mi instalację 3kWp.

Wtedy miałem z to zapłacić 11 tysięcy i przez 5 lat nie miałem prawa jej dotknąć.

Po 5 latach miałem ją odkupić za ! złoty. Podobno. :)

 

No ale tego nie napisałeś, że taki był warunek.

W moim przypadku, dopłata było do 3kWp, konkretna kwota max za 1kWp - natomiast można było robić nawet 10kWp. I wiem, że takie przypadki też były...Trzeba było przestawić 2 fatury - bazową za 3kWi i dodatkową za resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tego nie napisałeś, że taki był warunek.

W moim przypadku, dopłata było do 3kWp, konkretna kwota max za 1kWp - natomiast można było robić nawet 10kWp. I wiem, że takie przypadki też były...Trzeba było przestawić 2 fatury - bazową za 3kWi i dodatkową za resztę.

 

U mnie właśnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz ubezpieczać nie swoją PV? 5lat to własność gminy i to jej obowiązek co z tym robi. Fakt jest jeszcze taki że dach twój i jako jest na dachu to możesz podnieść wartość budynku o wartość PV.

Lecz-----wszelkie awarie ,ubezpieczenie jak i zdarzenia losowe to problem gminy.

 

Nie miałem na to żadnego wpływu, Gmina ubezpiecza a ja musiałem zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było możliwości zwiększenia instalacji.

Z reszta cała dotacja poszła się "czochrać" bo było tylko 20 Milionów dotacji na całe Mazowsze (bez Warszawy) i z ponad 80 gmin pieniądze dostały tylko 2 czy 3 pierwsze, a moja gmina była na 54 miejscu.

 

Jeśli to to samo rozdanie to moja gmina była 9, nie załapała się na 1 rozdanie ale potem dosypano środków do puli i procedura ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego takiego typa jak ty mam w ignorowanych.

Doradzaj komuś żeby kupił cytryny bo tańsze, chociaż on chce kupić jabłka.

Już ci kiedyś ofiaro napisałem że niczego nie przespałem bo i tak do żadnego instalowania PV u mnie w gminie nie doszło bo się gmina na dotację nie załapała.

Zrobiłem instalację za swoje i taką jaką chciałem.

 

Skoro jestem w ignorowanych ,to po kiego grzyba komentujesz moje wpisy?

Zablokuj i po sprawie. I ja z wzajemnością będę zadowolony.

Chyba właśnie po to jest takie ustrojstwo jak Ignorowany do KLIKNIĘCIA aby więcej nie czytać co owy jegomość pisze.

Dalej do dzieła- bez urazy i żalu z mojej strony.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...