Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

LONGi Solar to znana i duża firma. Produkuje dobre moduły. Możesz kupować.

375Wp mają sprawność 20,6% czyli dobrą.

Podają że po 25 latach pracy będą miały 84,8% mocy nominalnej

 

Falownika FoxESS nie znam (4.150,00 zł ?), jeden z tańszych.

Gwarancja chyba 12 lat.

Może ktoś zna i coś poda na ten temat.

 

Każdy system powinien być wkręcany w krokwie. Niezależnie od producenta i od nazwy systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Falownika FoxESS nie znam (4.150,00 zł ?), jeden z tańszych.

Gwarancja chyba 12 lat.

Może ktoś zna i coś poda na ten temat.

 

Czasami pojawia się argument aby sprawdzić KRS instalatora. Jaki kapitał i od kiedy istnieje. Według mnie nie jest to żaden krytyczny argument ale dla niektórych jest to ważne. Więc proponuję sprawdzić KRS dystrybutora FoxESS w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprawdzeniem KRS (osoba prawna) lib NIP (osoba fizyczna) masz rację.

Na ogół jest to świeża spółka z kapitałem 5.000,00 zł.

 

Jest taka firma ale to nie musi być ten dystrybutor i jedyny na Polskę.

Każdy musi kiedyś zacząć więc data założenie nie jest tez wyznacznikiem wiarygodności firmy.

 

Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2021-01-11

Kapitał zakładowy - 5.000,00 zł (nie został pokryty)

KRS 0000877566

https://www.fox-ess.pro/

Edytowane przez d7d
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie dodatkowego licznika przy PV, może ktoś by mógł coś doradzić.

 

Posiadam 2 instalacje fotowoltaiczne w domu i chciałbym zamontować licznik dzięki któremu mógłbym monitorować zużycie oraz oddanie energii do sieci.

 

1. Falownik 3 fazowy Fronius 3.0

2. Falownik Solaredge 3 fazowy 4.0

 

Licznik do sieci: Smart EMU 3 w PGE

 

Czy jest jakiś podlicznik z aplikacją który by mi zliczał oddanie i pobranie energii z uwzględnieniem dwóch instalacji fotowoltaicznych który mógłbym umieścić przed docelowym licznikiem ZE? Chciałbym mieć funkcje jak OneMeterPV. Nie chcę dedykowanych do falowników, chciałbym mieć to liczone ogółem z dwóch instalacji - oddanie do sieci i pobranie, ewentualnie magazyn w ZE ile mam skumulowane. Czy w ogóle jest coś takiego?

 

Załączam poglądowy schemat instalacji.

3742426200_1632765962.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o podpowiedzi jaki falownik warto kupić dla instalacji ok. 5kWp opartej o panele LongiSolar, 375 Wp (14szt).

Firma zaproponowała Foxess Fox5 ale jest to produkt, którego nikt zdaje się tu nie zna.

Chodzi mi jakiś sprawdzony model falownika, możliwie niedrogi.

Będę wdzięczny za jeszcze taką poradę.

Edytowane przez Dolce1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś podlicznik z aplikacją który by mi zliczał oddanie i pobranie energii z uwzględnieniem dwóch instalacji fotowoltaicznych który mógłbym umieścić przed docelowym licznikiem ZE? Chciałbym mieć funkcje jak OneMeterPV. Nie chcę dedykowanych do falowników, chciałbym mieć to liczone ogółem z dwóch instalacji - oddanie do sieci i pobranie, ewentualnie magazyn w ZE ile mam skumulowane. Czy w ogóle jest coś takiego?

 

Może ZAMEL MEW-01 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zajmuje miejsca instalacja na gruncie z 10 panelami ? Chodzi mi o wymiary Xm na Xm . Może ktoś taka ma ?

 

Panel są różne.- np. 1,03m z 1,80m

W jednym rzędzie

10 modułów to może być np. 10 x1,05m = 10,5m (szerokość) i np, pochylenie 45 stopni da głębokość ok. 1,30m.

Czyli w rzucie zajmuje to ok. 10,5m x 1,30m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...