Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie dotyczące mojego problemu.

 

Na zdjęciu poniżej widać cień rzucany przez komin, zdjęcie wykonane 4 listopada o 15:15.

Wiem, że nie jest dobrze jeśli na instalację pada cień. Jak można wybrnąć z tej sytuacji ?

Zdemontować problematyczne panele ?

Muszę jeszcze dołożyć 3 panele na dodatkowej konstrukcji i bedą miały orientacje wschodnią

 

dbd01b5a8f7d5ea1med.jpg

 

5c69896b9cfcef8dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące mojego problemu.

 

Na zdjęciu poniżej widać cień rzucany przez komin, zdjęcie wykonane 4 listopada o 15:15.

Wiem, że nie jest dobrze jeśli na instalację pada cień. Jak można wybrnąć z tej sytuacji ?

Zdemontować problematyczne panele ?

Muszę jeszcze dołożyć 3 panele na dodatkowej konstrukcji i bedą miały orientacje wschodnią

 

]

 

Te 3 z orientacją wschodnią to do jakiego obwodu chcesz dołączyć, samodzielnie przy falowniku stringowym nie będą pracowały, chyba że planujesz SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja bym nie kombinował, to co miały panele naklepać już naklepały, najgorsze 4 miesiące przed nami co byś nie robił prądu za wiele nie ugrasz. Latem cienia nie będzie, dzień będzie dłuższy i słoneczny często gęsto po 7kWh / kWp te lepsze miesiące to kwiecień do końca września i to też nie rok do roku.

A pamiętaj że styczeń to już w ogóle tragedia cały miesiąc średnia 45kWh/kWp będzie i tak całkiem spoko. A ty się cieniem przejmujesz ;) Pilnuj by w chałupie było ciepło a nie "pierdołami" na dachu.:D

 

A ten komin to od czego, nie można deko skrócić

 

Widać na pierwszy rzut oka spalinówka pewnie od wungla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest systemowy izolowany z nierdzewki od kominka, i tak jest za krótki dlatego ten strażak.

 

Instalacja jest / będzie przewymiarowana bo ma 35 paneli po 280W, a moje zużycie energii elektrycznej za 2020 rok to 5620 kWh.

 

Dlatego wybrałem opcję wschód - zachód, dzięki temu powinienem mieć lepszą auto konsumpcję.

 

Moja instalacja nie jest jeszcze skończona, ekipa ma wrócić i zamontować pozostałe 3 panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przeliczałeś różne warianty.

Przy ustawieniu na południe z instalacji 10 kWp może będzie produkcja na poziomie 10.000 kWh.

Przy ustawieniu na wschód-zachód może będzie roczna produkcja na poziomie 9.500 kWh.

 

Nie przeliczałem, jak budowałem dom złożyłem wniosek do programu gminnego.

Teraz projekt się materializuje, cena po dopłacie konkurencyjna, instalacja przewymiarowana, w domu wszystko na prąd.

Mam nadzieję do końca roku mieć już wymieniony licznik przez PGE. Muszę jeszcze się dokształcić, czy zostać na G12 W czy zmienić na G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...