Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Dziś byłam w Ikei i oglądałam fronty szafek. Interesował mnie STAT. No i trochę się rozczarowałam, bo te fronty wyglądają (i w dotyku to samo) jakby były plastikowe. No i teraz nie wiem czy się na nie zdecydować. No i szybka w szafce górnej taka przejrzysta zupełnie. Myślałam, że te szybki są mleczne. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

elmagra a za tę cenę to czego spodziewałaś się ? Litego drewna????? To jest zwykła płyta pilśniowa polakierowana parę razy. Aha i ostrzegam, że front jest kremowy nie biały....

Hmmm myślałaś, że mleczne ??? Przecież katalog online jest na stronie Ikea. Te fronty to już są sprzedawane w Polsce z 15 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra a za tę cenę to czego spodziewałaś się ? Litego drewna????? To jest zwykła płyta pilśniowa polakierowana parę razy. Aha i ostrzegam, że front jest kremowy nie biały....

Hmmm myślałaś, że mleczne ??? Przecież katalog online jest na stronie Ikea. Te fronty to już są sprzedawane w Polsce z 15 lat...

 

No niby wiem, że nie lite drewno przecież. Ale teraz mam w mieszkaniu kuchnię z studia meblowego zrobiona 8 lat temu i fronty też nie są z litego drewna, tylko pokryte jakąś okleiną i ona jest w dotyku taka jakby "chropowata". Naiwnie myślałam, że STAT też jest coś w ten deseń, nie gładziutki. No i wiem, że nie biały, tylko kremowy, bo mi na kremowym właśnie zależy. Może teraz zdecyduję się na FAGERLANDa, ale nie bardzo wiem jaki blat do tych szafek pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama33 - cieszę się, że kuchnia Ci się podoba. Moja kuchnia ma wymiary 2.73m na 5.35m. Zabudowa ma wymiary (mierząc po ścianach) - 2.73 pod oknem oknem, 2.73 strona z lodówką i piekarnikiem plus stół z krzesłami i 2.90 strona z płytą gazową. Mam jedną szafkę narożną 90x90 a drugi róg pusty, przykryty tylko blatem - z jednej strony mam zmywarkę a z drugiej szafkę z 3 szufladami a pomiędzy nimi narożną maskownicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

My mamy system Faktum i na nasze szczęście. gdyż po nóżkami trochę nam się poupychało :) . Nasza kuchnia nie duża w bloku 270x240. Sami ją składaliśmy więc trochę to trwało no i nie obeszło się bez problemów, gdyż ściany ni do końca super proste były więc było trzeba dużo pokombinować no i samo docinane blatów - istna masakra jeśli chodzi o blat pod oknem.

 

Brakuje jeszcze panelu szklanego podświetlanego w profilach pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi ,hokerów no i kilka innych dodatków jak w całym mieszkaniu.

Jak macie jakiś pytani odnośni Faktum/ Abstrakt to śmiało pisać

pozdrawiam

 

http://img163.imageshack.us/img163/7443/p8ui.jpg

 

http://img11.imageshack.us/img11/3329/b3oc.jpg

 

http://img21.imageshack.us/img21/1289/91di.jpg

 

http://img89.imageshack.us/img89/5990/tj2.jpg

 

http://img24.imageshack.us/img24/9775/55yz.jpg

Edytowane przez troopers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troopers śliczna kuchnia wam wyszła. Zmieniłabym może jedynie podłogę, ale to jest wszystko kwestia gustu przecież. Poza tym wszystko mi się podoba, włącznie z dodatkami - Ikea rządzi :)

Mam praktycznie taki sam układ kuchni, ale nieco inną zabudowę i niestety do dzisiaj pewnych rzeczy żałuję. Gdyby tak można remontować co rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troopers jaka piękna kuchnia Ci wyszła :jawdrop: Jest bardzo w moim stylu.

Zastanawiam się jak się użytkują te szuflady w środku?

Wizualnie na pewno lepiej ale jak z praktycznością takich szuflad?

Czy blat i zlew też jest z Ikei?

 

Acha i jeszcze jaka jest odległości pomiędzy szafkami górnymi a blatem?

 

Cześć,

 

co do szuflad.. nie mamy ich dużo, są w lewym cargo 30 cm. tam mamy 3 szuflady i na samym końcu cargo 40 ale tam 2 szuflady gdyż bez sensu były by 3 bo te cargo jest pod blatem i nie byłoby dostępu dlatego jest tylko jedna szuflada. Natomiast same szuflady są mega wygodną sprawą - więc gdyby kuchnia była większa byłoby ich na pewno więcej ale czego oczekiwać od kuchni bloku o wymiarze 2,7x2,4m :)

Także śmiało możesz je uwzględniać w projekcie. U nas patrząc od lewej jest cargo 30 (3 szuflady), piekarnik 60tka, zmywarka 60tka, szafka pod zlew z sortowaniem odpadów 80tka, i cargo 40stka z 2 szufladami.

 

Blat zakupiony w Ikea NUMERÄR szary z imitacją aluminium na krawędziach, bardzo fajnie wyglądał na ekspozycji więc od razu nam wpadł oko. co do samego blatu - jest ok jedynie za delikatne są te właśnie imitacje alu. na krawędziach - po potu trzeba uważać.

 

Zlew nie z Ikea - Zlew to Franke SIRIUS SID 610 BIAŁY POLARNY. Zdjęcie poniżej (przepraszam, że nie posprzątany zlew ;) )

http://img585.imageshack.us/img585/5745/7inp.jpg

 

Wysokość pomiędzy blatem a szafkami musiałbym zmierzyć dokładnie ale coś 60cm 60 parę...jutro zmierzę dokładni podeślę info.

Co do samych mebli jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza że sami montowaliśmy - fakt trwało to trochę ok 5 dni ale były też inne obowiązki, a po drugie cena mebli.

Miałem porównanie z lokalnymi stolarzami, i wszystkie wyceny były dużo wyższe, do tego dochodzi czas oczekiwania. Więc wypożyczyłem busa z wypożyczalni i sami pojechaliśmy do Ikea a mamy ok 200km i po południu już mieliśmy wszystkie kartony mieliśmy wniesione do mieszkania a potem to już zabawa w ich składaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...