Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie: ile macie centymetrów przestrzeni pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami? Chcę górne szafki z Ikea o długości 92 cm, jeżeli dolne mają - 70 cm+blat - ok. 4 cm + nogi - ok. 11 cm = od podłogi 85 cm. Szafka na lodówkę ma 211 cm a górne zamierzam powiesić na tej samej wysokości - 211 cm. Czyli: 211 cm - 92 cm (szafki górne) - 85 cm (szafki dolne) = 34 cm przestrzeń pomiędzy szafkami. Planer kuchenny IKEA "krzyczy" że przestrzeń musi wynosić 51 cm!!!! Jak macie to rozwiązane? Drugi problem: czy lodówkę można dosunąć do samej ściany? Planer znów "woła" że mam zostawić 5 cm zapasu z boku, ale czy tak trzeba?

u mnie wygląda tak:

forum.jpg

wysokość od blatu 65 cm.

Wysokość nóżek: 13cm, grubość blatu 3 cm. Nie jest to nisko, ale do najpotrzebniejszej pierwszej szafki sięgam bez problemu (jestem niewysoka - 164 cm).w górnej szafce sięgam do dolnej półki, ale mi to nie przeszkadza, bo tam trzymam rzeczy rzadko używane.

Co do odległości od ściany - lodówkę mam dosuniętą do ściany, bez jakiejkowiek przerwy i nic nie szwankuje mi. Lodówka się nie grzeje, pracuje cicho, bez żadnych problemów. Szafki na lodówki nie są w pełni zabudowane (niepełne plecy) co pozwala na cyrkulację powietrza i zapobiega zbytniemu grzaniu się urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kuzynka też ma lodówkę zabudowaną przy samiutkiej ścianie, tak blisko, że nawet pan stolarz musiał wynaleźć patent na otwieranie drzwi na prowadnicach, bo nie było miejsca a one troszkę "zachodzą" - I nic jej się nie grzeje.

a co do wysokości zawieszenia górnych szafek nie pomogę bo ja mam nie mieć szafek wiszących więc się nie orientuję jak ma być. ;) ale tak na oko 34 cm to jest chyba malutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu....z lodówką podobno jest taka kwestia, iż drzwi muszą się otwierać ciut szerzej niż pod kątem 90 stopni po to aby można było bez problemy wysunąć szuflady z zamrażalnika. Do tego dochodzą uchwyty, jeżeli zaraz za lodówką mamy ścianę, otwieramy drzwi to uchwyt dotknie ściany a drzwi i tak nie będą jeszcze w pełni otwarte (mam nadzieję, że w miarę przystępenie to wykładam). Dlatego za lodówką Ikea radzi zostawić jakiś zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= 34 cm przestrzeń pomiędzy szafkami. Planer kuchenny IKEA "krzyczy" że przestrzeń musi wynosić 51 cm!!!! Jak macie to rozwiązane? Drugi problem: czy lodówkę można dosunąć do samej ściany? Planer znów "woła" że mam zostawić 5 cm zapasu z boku, ale czy tak trzeba?

1. przestrzeń miedzy szafkami stanowczo za mała podnosząc coś z blatu będziesz uderzał o górne szafki czy to ręką czy czymkolwiek, co będzie przestawiane, sprawdź ile w obecnej kuchni jest, da to lepszy obraz niż na wizualizacji

 

2. każda lodówka ma specyfikacje techniczna i rysunki, na których widać, ze potrzebna jest odpowiednia ilość cm z boku by swobodnie otwierać lodówkę, jeśli będzie jej za mało to nie wyjmiesz polek do mycia, nie wysuniesz szuflad w zamrażarce czy lodówce - w zależności od modelu, nie mówiąc o schowaniu blaszki z ciastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
szukam lodówki która by pasowała do szafek ikei ( z ikei mi żadna nie odpowiada, chciałam kupić tą największą, ale okazało się ze ma no frost także w górnej cżesci a nie tylko zamrażarce a to ponoć strasznie wysusza wszystko co jest w lodówce. Chciałabym lodówke która ma komore 0 stopni, jak najwięcej półek w czesci lodówkowej najlpiej 5 a nie tylko 4, i najlepiej no frost w zamrażalniku, ale nie górnej czesci lodówkowej, macie jakies propozycje, ktos moze kupił lodówke z tymi funkcjami do szafek ikei?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis znowu odwiedzilam IKEE - to juz chyba jakies zboczenie :D

 

wizyta miala na celu weryfikacje moich wyborow sprzetu AGD. :yes:

 

I tak :

piekarnik

 

FRAMTID OV9 Piekarnik z wym. obiegiem powietrza, stal nierdz- 1 199 PLN - decyzja bez zmian, od tego za 990 rożni się zużyciem pradu, ma jeszcze jakis tam bajer w postaci sondy badajacej temperature np. mieska ( mi na tym tak naprawde nie zalezy) plus jest lepsza widocznosc przez szybke do wnetrza. Jest to produkt elektrouxa

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156212/

 

lodowka

 

FROSTIG BCF201/ 65 - 1 199 PLN - decyzja rowniez bez mian. Tak naprawde w IKEI jesli chodzi o lodowki to wybor jest niewielki. Lodowke ta produkuje whirpool

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60182484/

plyta indukcyjna

 

FOLKLIG - Płyta indukcyjna z boosterem, czarny 999 PLN - zmiana na plyte TYDLIG za 1499 zl - ze wzgledu na grubosc plyty! jest o wiele lepsza (ma w gorym prawym roku takie oznaczenie literkami - ktore decyzduje o jej jakosci - niestety zapomnialam wiecej szcegolow na ten temat) , ja tez robi elektrolux

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60222828/

 

zmywarka

 

ja tez wybiore w IKEI. Nie ma co szukac - 5 letnia gwarancja plus kolejny bon ma znaczenie. jest to tez elektrolux.

 

moj wybor - SKINANDE za 1699 zl

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50222433/

 

wybralam identyczne sprzety!

tylko zamiast indukcji zdecydowalam sie jednak na ceramiczna DAGLIG Płyta witroceramiczna, czarny

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70222818/

 

i dodatkowo mikrofala FRAMTID MW6

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20156199/

 

mam nadzieje ze sie sprawdzi i bedziemy zadowolone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem związany z kuchnią z Ikea. Jak rozwiązaliście problem nóżek pod szafkami stojącymi? Chce mieć cokół, oczywiście będę musiała ten cokół przyciąć do odpowiedniej wysokości ale co z nóżkami? Potrzebuję dość niskich nóżek - 11 cm. Jak macie rozwiązany ten problem? Ucinaliście nóżki Ikea, kupowaliście nogi w innym sklepie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy w sklepie z akcesoriami do mebli typu uchwyty, gałki, etc. Miały również regulowaną wysokość, cena bardzo podobna jak w IKEA.

GAHAN a czy możesz napisać w jakim sklepie? Jakimś internetowym? Mi babka z IKEA powiedziała, że w Castoramie można kupić takie nóżki ale trzeba zwrócić uwagę aby pasowały. Głupia rzecz a tyle zachodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAHAN a czy możesz napisać w jakim sklepie? Jakimś internetowym? Mi babka z IKEA powiedziała, że w Castoramie można kupić takie nóżki ale trzeba zwrócić uwagę aby pasowały. Głupia rzecz a tyle zachodu!

ja właśnie kupowałam w Castoramie.

Tylko nie rozumiem, co z tym pasowaniem?

Kupujesz nóżki, kupujesz mocowania - wszystko w Casto...

nóżki przyczepiasz do szafek, mocowania do cokołu i przyczepiasz i wszystko...

 

no chyba, że chodzi o wysokość.. mi akurat wysokość cokołu wychodziła na 12 cm i faktycznie przy nóżkach o wysokości 10cm, było trochę za mało... ale dorobilismy jeszcze ze zwykłego mdf-u 2 cm podkładkę pod nóżkę i wszystko nam się wtedy ładnie spasowało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...