Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Princesa, szafki się montuje na kołki w ścianie. System taki sam jak w innych szafkach ikea (Pax, Lillangen).

Tu masz instrukcję obrazkową:

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/customer_service/ikea_services/poradnik_img/Kitchen_posters.pdf

 

Boyler, nie mam pojęcia czy ściany wytrzymają.

Pewnie zależy od tego ile chcesz ich powiesić.

Ja pod wiszące szafki ikea zrobiłam specjalnie ścianę z silki.

 

Przykładowo waga korpusów z frontami:

30x92 - ok 16kg

40x92 - ok 22kg

50x92 - ok 26kg

 

Do tego waga zawartości - sporo jak na kartongips.

 

Jeśli masz szafki 30-tki, to przy lepszych kołkach np. fischera, ściana powinna wytrzymać. Fischer podaje dopuszczalne obciążenie 0.11kN.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziękuje Kala za komplement

do twojego "domu" też zaglądam i jest jednym z kilku na forum,który mi dobrze zapadł w pamięć - zawsze bardzo mi się podobał. tym bardziej komplement miły ;)

 

emi - tak mało ostatni bywam na FM, dopiero dziś przeczytałam Twój post :)

dziękuje, jest mi bardzo miło :) Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oszolom, pewnei się da, choć bedziesz musiał wyciąć otwory w tylnych ściankach. I te haczyki chyba mocuje się do boku szafek, a w związku z tym upewnij się czy przy takim montazu nie stracisz gwarancji na szafki.

Prawie każda przeróbka szafki skutkuje utratą gwarancji na nią.

U mnie wszystkie wiszące są bez gwarancji, bo nafrezowałam je od dolu, żeby listwę ledowa zamontować.

I nie ma znaczenia, że robili to montażyści ikea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta oferta obowiązuje w każdym sklepie Ikea?

na swojej stronce nic o tym nie wspominaja:)

czy wiecie moze jak bedzie z dostepnoscia Faktum jak wprowadza swoje nowe szafki?

a tak poza tym licze na mega wyprzedaz przed wprowadzeniem nowej serii:)))

Edytowane przez madzia0173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pasować pod jakim względem? Na Szwedzkiej stronie maja identyczne sprzęty co na polskiej a z tego co wiem to oni maja już wprowadzone nowy system mebli kuchennych.

 

W takim razie planują zmianę modeli. Ceny są naprawdę niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim. Ze smutkiem odkryłam ostatnio, ze nie ma pojedynczego domsjo w IKEA. Dowiadywałam się i nie wiedzą czy jeszcze będzie. Problemy producenta. Bardzo chciałam tego typu zlew. Znalazłam Koło Nova Top, ale on jest odrobinkę inny. Czy ktoś próbował umieścić ten zlew na szafce do domsjo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elfir, bo to chyba do mnie odpowiedź :-) Właśnie ten zlew sobie upatrzyłam zamiast Domsjo. Wiem, ze to gospodarczy, ale będzie pasował do mojej kuchni w angielskim stylu. Tylko nachodzą mnie wątpliwości, czy da radę go zamontować na szafce pod zlew domsjo... No nic, będę musiala pokombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Elfor. Właśnie znalazłam wątek, w którym inni taka samo zdruzgotani ;-) jak ja myślą, co z tym fantem począć. Ponoć ma być nowy system szafek IKEA a co za tym idzie, inne zlewy. Zastanawiam się tylko, po co zmieniać coś, co dobrze funkcjonowało i miało wielu zwolenników!? Edytowane przez Lili An
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też zmartwiło to że wchodzi nowy system , planowałam wyposażać kuchnię (z ikea) gdzieś na jesueni tego roku . najbardziej martwią mnie nowe wymiary , szafki stojące będą ciut wyższe ( mam już okno w kuchni i okniarze zdjęli już wymiary ) szafki wysokie też zmieniają wymiar , obecnie 233 i tak właśnie wysoko mam okno w kuchni ...nooo nie jest to jeszcze tragedia bo można zrobić kuchnię na wymiar jeżeli stare modele ikea będą już niedostępne ( tylko że ikea tańsza by była i w sumie niebrzydka )

 

zajrzałam na szwedzką stronę , tam te nowe kuchnie już są , a zlewy te same co dawniej , powinny pasować bo szerokości szafek nie zmieniają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...