Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mnie też zmartwiło to że wchodzi nowy system , planowałam wyposażać kuchnię (z ikea) gdzieś na jesueni tego roku . najbardziej martwią mnie nowe wymiary , szafki stojące będą ciut wyższe ( mam już okno w kuchni i okniarze zdjęli już wymiary ) szafki wysokie też zmieniają wymiar , obecnie 233 i tak właśnie wysoko mam okno w kuchni ...nooo nie jest to jeszcze tragedia bo można zrobić kuchnię na wymiar jeżeli stare modele ikea będą już niedostępne ( tylko że ikea tańsza by była i w sumie niebrzydka )

 

zajrzałam na szwedzką stronę , tam te nowe kuchnie już są , a zlewy te same co dawniej , powinny pasować bo szerokości szafek nie zmieniają się

Syberia, to mamy ten sam problem :( ja tez mam już okno, na poziomie 85 cm, i te nowe szafki nie dla mnie. Ja swoiją kuchnię planowałam montować w kwietniu, trochę wcześniej niż Ty, więc może powinnam kupić szafki już teraz. Tylko gdzie to składować? W domu już i tak graciarnia. Chociaż trochę więcej gratów już nie zrobi większej różnicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szafki z systemu Metod maja wysokość 80cm (70cm w Faktum) ale w metod nóżki mają 8cm minimalną wysokość 7cm a w Faktum standardowo 16cm minimalna 14,5cm. Jeśli zakładaliście standardowe 16cm nóżki to różnica w wysokości szafek stojących to 1cm. W szafkach wiszących i wysokich to już są większe rozbieżności. Myślę że wprowadzają nowy system bo on daje większe możliwości aranżacyjne. Większa różnorodność wymiarów szafek wiszących, szafki wiszące z szufladkami i takie tam bajery. Szafki stojące również mają więcej wariantów.

Parę obrazków dla tych którzy nie mieli okazji pozwiedzać strony szwedzkiej.

http://www.ikea.com/ms/media/roomsettings/20134/kitchen/20134_nkro06a/20134_nkro06a_01.jpg

http://www.ikea.com/ms/media/roomsettings/20141/kitchen/20141_nkro01a/20141_nkro01a_01_PE376424.jpg

http://www.ikea.com/ms/sv_SE/img/fy13/roomsets/metod/roomset_roda_8_700x415.jpg

http://www.ikea.com/ms/sv_SE/img/fy13/roomsets/metod/roomset_vaxthus_1_1060x599.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nóżek ciężko wypoziomować ale ciekawe czy nie można znaleźć gdzieś takich minimalnych nóżek regulowanych np 1-2cm.

Mnie najbardziej niepokoi cena nowych szafek, czy nie wyjdą drożej. Miałam kupić w przedświątecznej promocji ale w nawale zakupów licząc na zwrot vatu nie mieliśmy na to czasu. Ciekawe kiedy teraz będzie jakaś ciekawa promocja. Bo niestety nie mam zbyt dużo funduszy na ten cel.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy meble w tej przedświątecznej promocji i jestem dość mile zaskoczona: zajmują w tych kartonach mniej miejsca, niż sobie to wyobrażałam.

Mamy je ułożone jeden na drugim w jednym z pokoi i sięgają trochę wyżej niż do połowy wysokości pomieszczenia. Najdłuższe - czyli blaty i korpus szafki wysokiej upchnęliśmy pod łóżko i za wersalkę, nic nie widać :)

 

U nas meble będą czekały tak ok pół roku zanim je złożymy w kuchni w domu. Potrzebuję jeszcze tylko upolować ten Domsjo pojedynczy nakładany i będę happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy na szybko parę szafek z kuchni modułowych i na razie będą nam robiły za kuchnie a potem je do pralni przeniesiemy. Jak pisałam nie mieliśmy czasu na kupno mebli do kuchni a przeprowadzamy się na naszą budowę już pod koniec miesiąca. Mam nadzieję że ta prowizorka nie okaże się najtrwalsza i najpóźniej za rok będę miała swoją wymarzoną kuchnię.

 

Może warto poczekać by dostać to czego się szukało.

 

Edit

A co do zlewu Domsjo to na Szweckiej stronie jest jednokomorowy, może warto zapytać w sklepie.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić.

Mam dolny ciąg szafek Stat z blatem Akerby.

Brakuje mi 3 szafek z wysokiej zabudowy (w tym na piekarnik, który już mam - Datid ) oraz wiszących.

Nie wiem czy kupować Faktum czy czekać na nową serię Metod i kupić z tej nowej? Myślicie, że to będzie pasować?

Najbardziej zastanawia mnie zabudowa piekarnika, czy będzie pasował do szafek Metod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko że fronty będą w innym odcieniu. Reszta myślę że będzie pasować. Tylko przy nóżkach 16cm trzeba pilnować wysokości szafek żeby pasowało do wiszących ale to zawsze można wyregulować wieszając na odpowiedniej wysokości. Ale na pewno łącząc dwa systemy trzeba więcej uwagi na projektowanie. Ciekawe czy w programie do projektowania będzie można korzystać z szafek obu systemów.

Co do piekarnika to przeglądałam wczoraj stronę Szwedzką i wydaje mi się że są tych samych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie co jaki czas są promocje za wydany 1000 zł 100 zł na karte, wiem ze dopiero była ale jakos nie udało mi się kupić tym razem, w tym nawale rozliczenia VAT (tak jak koleżanka wyżej pisała:) a wprowadzić sie mamy dopiero po wakacjach wiec jest troche czasu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie ostateczny montaż szafek w związku z tym pytanko.

Wg instrukcji powinienem wcisnąć nogi w szafki, później przykręcić do ściany a na końcu połączyć ciąg szafek ze sobą.

Później fronty i cokoły.

No właśnie, jak założę cokół to jak wyreguluję nóżki od szafek?, przecież będą już zasłonięte przez cokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego nie rozumiem, dla mnie to koło zamknięte bo.

Przykręcam szafki stojące do ściany - czy to w ogóle jest konieczne?

Poziomuję nóżkami -jest stoi prosto.

Zakładam cokół i....okazuje się np. że mam szparę przy podłodze, albo że cokół jest wyższy.

I wtedy co? znowu wszystko ustawiac i podkęcać nóżki?

Przecież tak można się bawić do ....... .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom,

Front wystaje trochę poniżej cokołu (albo nie), a przynajmniej tak to wygląda od góry (jednak rzadko ma się wzrok na poziomie cokołu). Cokół możesz przesuwać góra-dół na nózkach i problem ze szczeliną nie występuje, a jesli nawet to jest to zupełnie niezuważalne.

Co do przykręcania do ścian - uważam, że to konieczne. Ja mam często w kuchni sytuację, że 6 szuflad 80-tek jednoczesnie jest wysuniętych w 2 sąsiadujących szafkach - szuflady są z talerzami, szklankami itd - cholernie cięzkie. Gdyby nie przykręcenie do ściany, prędzej czy później coś by się przechyliło, rozruszało itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...