Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj odpisali mi z infolinii electroluxa ze pasuja na pewno 2 ponizsze modele plus zalacznik ze schematem zabudowy. Jak twierdza "To są przykładowe modele urządzeń do zabudowy."

ESL7320RO, A+++

ESL8610RO, A++

[ATTACH=CONFIG]380162[/ATTACH]

 

Electrolux to Ikea, więc można kupić model Ikea z 5-letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko niestety pod zwgledem mozliwosci/wyposarzenia do ceny to ikea sobie leci troche w kulki bowiem np. pomiedzu takim wskazanym na forum Electroluxem ESL8316RO za 1700 a modelem ikeai za 2300 jest przepasc pod zwgledem fukcji i w ogole jakosci wykonania wewnatrz urzadzenia

 

Ja wybrałbym zmywarkę z Ikea (prawdziwe raty 0 % lub rabat 10 % na karcie) lub sprzęt BSH. Za pierwszym przemawia cena i 5 lat gwarancji, za drugim cechy sprzętu i serwis fabryczny BSH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kuchnia kupiona a z nia jednak zmywarka Ikea - stwierdzilismy ze nie potrzebujemy dodatkowych bajerow i przy takim zalozeniu Ikea sie oplaca ale tylko przy promocji na kuchnie. Bowiem bez niej porownujac taka Skinade z wspomnianym Electroluxem ESL8316RO to jak dla mnie jest przepasc a oba sa w tej samej cenie. Ze zmywarek ktore nie maja zawiasow slizgowych porownywalne sa Siemens SN66L081EU za 1600 i Amica ZIM 629E za 1450 zł ktora dodatkowo ma klase A+++.

Za wyborem Ikei przemowila tez konsultacja z pracownikiem ikea ktory powiedzial ze te prowadnice ktore oferuje do obcych zmywarek nadal nie sa doskonale i jego zdaniem predzej czy pozniej zaczynaja sie wylamywac. Podobno maja plastikowe zaczepy i z tego to wynika a Electroluxach od nich sa one fabrycznie mocowane. Dlatego nie chcialem miec problemow i nie mam czasu na kombinowanie zeby front pasowal do innej zmywarki aczkolwiek moim zdaniem jest to do zrobienia. Aha mowil tez jeszcze ze to Ikea kazala Elektroluxowi stworzyc takie rozwiazanie dla ich frontow i dopiero on to kopiuje teraz w innych swoich modelach. Niestety jak widac reszta producentow jest daleko w tyle w tym temacie.

Jesli juz chodzi o sama Ikee to wybralismy Rengore bowiem moim zdaniem nie warto doplacac do wyzszych modeli. Załączam takie zestawienie ktore stalo gdzies na stoisku moze komus sie przyda.

zmywarki Ikea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Cześć.

 

Jestem na etapie szukania mebli do kuchni.

Zrobiłem sobie kuchnie w ikea kreatorze ale niestety mam problem z dopasowaniem wymiarów.

 

https://i.imgur.com/yL46vWD.png - jak to można rozwiązać?

 

W koszyku na sklepie wychodzi prawie 6000 zł, a w kreatorze gdy daje do wyceny do ponad 9000 zł.

 

Otrzymałem też od firmy wyceny: 8500 zł / 13 000 zł / 17 000 zł (wysoki połysk, magic cover, spowalniacze blum)

 

Pytania:

1) Czy radę zamówić jakąś maskownice z ikei aby zasłonić te brakujęce cm?

2) Czy przy takich cenach ikei (9000+) warto jeszcze się nią interesować czy brać na zamówienie?

 

Przyznam, że zależy mi na cenie i chciałbym w kuchni zostawić maks 15 000 zł ze sprzętem (płyta ind, piekarnik, lodówka, zmywarka).

 

Proszę o rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usiąść w sklepie z pracownikiem IKEA i sobie policzyć. Bo kreator może brać pod uwagę rzeczy, których ty nie wybierałeś licząc pojedyncze szafki, np. maskownice cokołów, nóżki meblowe, uchwyty, wyposażenie wewnętrzne szafek.

 

Najbardziej się opłaca, gdy mają (co roku) promocję, ze za każde 1000 zł oddają 100 zł na sprzęt.

Kuchnia IKEA ma jedną wadę - trudno dopasować AGD inne niż zalecane przez IKEA.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usiąść w sklepie z pracownikiem IKEA i sobie policzyć. Bo kreator może brać pod uwagę rzeczy, których ty nie wybierałeś licząc pojedyncze szafki, np. maskownice cokołów, nóżki meblowe, uchwyty, wyposażenie wewnętrzne szafek.

 

Najbardziej się opłaca, gdy mają (co roku) promocję, ze za każde 1000 zł oddają 100 zł na sprzęt.

Kuchnia IKEA ma jedną wadę - trudno dopasować AGD inne niż zalecane przez IKEA.

 

Dziękuje za odpowiedź.

Czy taka konsultacja z pracownikiem jest darmowa? Kiedy wypadają takie promocje? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tej promocji.

Na marginesie - muszę stwierdzić, że poziom obsługi klienta przy zakupie kuchni w Ikea w przeciągu 5 ostatnich lat dramatycznie się obniżył. Właściwie upadł. Na pysk

Po pierwsze:

- program na stronie to obecnie porażka - zwiechy po 2-3 min., przypadkowe ruchy itp.

- pomoc przy projektowaniu obecnie płatna - bodajże 200 zł. Za tą kwotę sąsiadka otrzymała projekt z 1,5 przerwą w rogu - bo "nie da się w rogu mebli ustawić". Zrezygnowała i poszła do stolarza - dało się.

- my przy zakupie otrzymaliśmy kpl mebli bez... półek w wąskiej szafce (40 cm). Żona pojechała z nr szafki - sprzedali półki do szafki... 60 cm. Wymiana to kolejna wycieczka 40 km w jedną stronę.

- do tego zachowanie obsługi często poniżej poziomu. Przykład: "Proszę przyjść z tym numerem nie wcześniej niż za godzinę, bo duża kolejka". zjawiamyu się za pół i.... "już przeszedł. Może Pan pobrać nowy numer i poczekać".

Pozdrawiam serdecznie "mój" sklep Ikea :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tej promocji.

Na marginesie - muszę stwierdzić, że poziom obsługi klienta przy zakupie kuchni w Ikea w przeciągu 5 ostatnich lat dramatycznie się obniżył. Właściwie upadł. Na pysk

Po pierwsze:

- program na stronie to obecnie porażka - zwiechy po 2-3 min., przypadkowe ruchy itp.

- pomoc przy projektowaniu obecnie płatna - bodajże 200 zł. Za tą kwotę sąsiadka otrzymała projekt z 1,5 przerwą w rogu - bo "nie da się w rogu mebli ustawić". Zrezygnowała i poszła do stolarza - dało się.

- my przy zakupie otrzymaliśmy kpl mebli bez... półek w wąskiej szafce (40 cm). Żona pojechała z nr szafki - sprzedali półki do szafki... 60 cm. Wymiana to kolejna wycieczka 40 km w jedną stronę.

- do tego zachowanie obsługi często poniżej poziomu. Przykład: "Proszę przyjść z tym numerem nie wcześniej niż za godzinę, bo duża kolejka". zjawiamyu się za pół i.... "już przeszedł. Może Pan pobrać nowy numer i poczekać".

Pozdrawiam serdecznie "mój" sklep Ikea :-D

 

w którym mieście miałeś takie przeboje? u mnie bylo w miare ok calosc sam zaprojektowalem tylko na sam koniec musieli to do systemu wklepac i wygenerowac zamowienie - w kolejce trzeba bylo czekac z 2,5 godz. ale to byl ostatni weekend promocji a wtym czasie i tak biegalismy za czym innym

Edytowane przez wioslo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam. Proszę o pomoc. Lada chwila będę kupowała kuchnię w Ikea.Dolne szafki to będą szuflady. Mam tylko problem z wyborem ich wielkości i ilości w szafce . Być może jest jakieś forum na którym inni piszą coś o wielkości szuflad . Chciałabym aby były jak najbardziej praktyczne. Być może użytkownicy mogliby coś polecić lub odradzić. Moja kuchnia jest bardzo mała i zależy mi na jej praktyczności. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witojcie, planuję kupić kuchnię w Ikea i dręczy mnie pytanie odnośnie instalacji za szafkami

-Prąd do zmywarki szafka obok

-Prąd do piekarnika w słupku, 60cm od podłogi, piekarnik na wysokości blatu

-Prąd do płyty 60cm od podłogi

Teraz pytanka:

Ile jest za szafkami miejsca na wtyczki? Czy np za szafką stojącą 60x80x80 pod płytę gazową gdzie będą tylko szuflady będę musiał wycinać dziurę na wtyczkę czy owa wtyczka zmieści się za szafką?

Tak samo za słupkiem gdzie pod piekarnikiem będą szuflady, tam też wlezie?

-Gaz będzie wychodził w połowię słupka szedł trochę w górę i w prawo mijał kolejny słupek i zmierzał pod płytę.

Ten pierwszy słupek będzie "gospodarczy" otwierany, będzie wycięta dziura na zawór do gazu.

Czy gaz koniecznie musi iść w tynku?

Ile jest miejsca za słupkiem?

Jeśli puszczę gaz 5 cm od podłogi nie będę miał dostępu do zaworu lecz zmieścił by się w cokole.

Z tego co widziałem to boki słupka są do ściany lecz tył jest przesunięty do przodu i jest tam jakieś miejsce lecz nie wymacałem ile, nie zmieściły mi się paluchy w sklepie.

Edytowane przez lololo
analfabeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............

Teraz pytanka:

Ile jest za szafkami miejsca na wtyczki? Czy np za szafką stojącą 60x80x80 pod płytę gazową gdzie będą tylko szuflady będę musiał wycinać dziurę na wtyczkę czy owa wtyczka zmieści się za szafką?

Wszystkie szafki kuchenne ikea ściśle dolegają do ściany. Miedzy szafkami a ścianą nie ma wolnej przestrzeni, także wszystkie instalacje muszą iść w ścianie.

Piekarnika i płyty nie łączy się na wtyczki, wszystko bezpośrednio w puszcze, a jeśli już to musisz wyciąć dziurę w tylnej ściance. Co do rur i zaworów gazowych, to niech już podpowiedzą inni. Ja nie mam gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szafki kuchenne ikea ściśle dolegają do ściany.

 

Jeśli blat jest 63,5 to on nie wymusza 3,5 centymetrowego odstępu od ściany szafek które takowy blat posiadają? :o

jeśli płytki nachodziły by pod blat jest dodatkowe kilka mm

 

Piekarnika i płyty nie łączy się na wtyczki, wszystko bezpośrednio w puszcze

W sumie dobrze, myślałem że wszystko ma wtyczkę i ucięcie jej będzie grozić utratą gwarancji

 

Edyta

No tak blat wychodzi do przodu i zakrywa szuflady

W takim razie nie mam pojęcia jak z gazem jeśli wychodzi ze ściany i tak potrzeba miejsca na wąż elastyczny a on ma też swoją grubość

Edytowane przez lololo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafki(korpusy) z Ikei mają dokładnie 60cm głębokości bez drzwi, z drzwiami jakieś 61,5-62cm, blat wystaje przed szafki jakieś 1,5-2cm, szafki są mocowane do sciany i do niej przylegają.

 

Tylko szafki na zamówienie lub z marketu mają głebokośc 50-55cm, wtedy odstaja od sciany.

 

Płytki przyklejasz tak, aby były ponad szafkami a poniżej linii blatu, blat dochodzi do płytek, co pozwala na uzyskanie większego nawisu blatu nad szafkami, co jest korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafki(korpusy) z Ikei mają dokładnie 60cm głębokości bez drzwi, z drzwiami jakieś 61,5-62cm.

Szuflady dochodzą do samego końca i dotykają tego HDF'u?

Czy jeśli ze ściany wyjdzie kolanko i do niego wąż elastyczny zmieści się on za szufladami?

Czy pod płyta gazową koniecznie szafka otwierana bez szuflad?

Kobieta raczej bez krzyku nie zatwierdzi szafek otwieranych pod płytą

 

Edycja

w 3:17 ma nad głową wyjście gazu, czy to jedyne sensowne rozwiązanie?

Edytowane przez lololo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
szafki(korpusy) z Ikei mają dokładnie 60cm głębokości bez drzwi, z drzwiami jakieś 61,5-62cm,

 

Nie do końca. Mam oba systemy FAKTUM i METOD.

Na razie moje spostrzeżenia są takie, że METOD jest gorszej jakości pod różnymi względami i te ich 'ulepszenia' są raczej udziwnieniami mającymi na celu niejako zmuszenie klienta do dopasowywania kolejnych akcesoriów IKEA do kuchni IKEA (panele nadblatowe, sprzęt AGD, etc.).

Co do głębokości szafek, owszem, FAKTUM miało 60cm, owszem METOD sam korpus ma 60 cm, ale po dołożeniu elementów montażowych (gotowe elementy dołączone do zestawu, montowane w gotowe otwory) głębokość szafki bez drzwiczek zwiększa się o ok. 0,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...