Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mój mąż jest stolarzem, w prawdzie meblami się nie zajmuje ( tzn dla klientów - nie , dla nas prywatnie- tak );

przyznaję,że w poszukiwaniu oszczędności przeliczyliśmy same korpusy - kupienie płyty, cięcie na zamówienie, wykończenie - wyszło drożej niż w IKEI;

podobnie z frontami;

w stolarni zamówienie klienta jest traktowane indywidualnie - to stolarnia się dostosowuje do wymogów klienta i jego potrzeb, sporządza i doradza projekt,i taka usługa odpowiednio kosztuje;

w IKEA to raczej klient korzysta z tego co oferuje sklep, układa kuchnię pod moduły jakie są na stanie, sam projektuje układ; a fabryka robi te same powtarzalne wzory i rozmiary, więc summa summarum cena jest inaczej skalkulowana;

 

dla niektórych to może dziwne,że stolarz, a kupuje kuchnię w IKEI; ale mąż montował już kilka kuchni ikeowskich u klientów i nie miał do nich żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o jakość; a sam zajmuje się podłogami, schodami i parapetami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też nie chodzi, wyświetla sie puste okno

 

Już pisałam o tym w innym wątku, ale przypomnę tutaj - prócz cargo 20 cm brakuje mi też szafek z 4 szufladami - 1 płytka i 3 średnie.

fakt, ale możesz to obejść - szafka typu cargo, u góry jedna szuflada, dołem wyjeżdżane cargo, i w środku dwie szuflady zamiast jednej (czyli dokupujesz jedną dodatkową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już robił sobie kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? będe wdzięczna za zdjęcia.

ja swoją będę zamawiac pewnie dopiero w sierpniu, bo czekam na jakąś super promocję :-) Wahałam się między arasta a białym abstraktem? ale w sklepie usłyszałam, ze lepsza( czytaj trwalsze i nie rysujące się fronty) będzie arsta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już robił sobie kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? będe wdzięczna za zdjęcia.

ja swoją będę zamawiac pewnie dopiero w sierpniu, bo czekam na jakąś super promocję :-) Wahałam się między arasta a białym abstraktem? ale w sklepie usłyszałam, ze lepsza( czytaj trwalsze i nie rysujące się fronty) będzie arsta

 

Też chętnie bym zobaczyła - cokolwiek.

Bo niestety ani na żywo nie obejrzę, bo u nas nie ma tej kuchni na ekspozycji, ani nie zrobię wizualki, bo planner nie działa :evil: Na stronie Ikei jedna inspiracja, a to też nie na polskiej :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek ten zakichany planer działa jak chce ale działa. :)

jeśli nie działa u Ciebie to wypróbuj na innej przeglądarce i to w odpowiedniej wersji. U mnie nie poszedł na Mozilii ani na Operze, dopier na Internet Exprolerze... Aha, na Explorerze też nie zawsze działa sprawnie, co może być również kwestią serwera Ikea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co napisali inni - raczej nie znajdziesz taniej. Kiedy planowałam swoją kuchnię, też chciałam robić ją u stolarza, bo chciałam tanio i solidnie. No i koniecznie chciałam drewaniane fronty, a nie mdf. Nawet dokładnie obmyśliłam sobie wzór - płycina w prostej ramce. Przypadkiem zobaczyłam, że dokładnie taki wzór jest w ikei - Ramsjo. Mój stolarz, który robił dla mnie już parę rzeczy, sam mi doradził, żebym kupiła całość w ikei, bo mają bardzo dobre korpusy i okucia (blum), a drewnianych frontów w takiej cenie nigdzie nie kupię. A stolarz mi to wszystko tylko pięknie złożył (plus dostosował do mojej dość trudnej - niewymiarowej - kuchni). Kuchnia wyszła mi dwa razy taniej, niż w wycenie ze stolarni.

 

No to ładnie! :) Nie robiłem dotąd żadnej wyceny, ani w Ikea ani u stolarza i widzę, że chyba bujam w obłokach. Zejście na ziemię może być bolesne :(

Wstępny projekt już mam w głowie: 3,5 mb (mierząc po cokole) ustawionych w "eLkę" niskich szafek, nad nimi dwie wiszące 40-tki po obu stronach okapu i do tego 2,8 mb wysokiej zabudowy z piekarnikiem i lodówką.

Wieczorem pobawię się plannerem o ile będzie działać, ale może już teraz jesteście w stanie strzelić z dokładnością powiedzmy do 2 tys. ile to może bez sprzętów kosztować w Ikea z frontami Lidingo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daroski, - nie da się chyba tak po prostu strzelić po mb, bo cena zalezy od tego, jakie wybierzesz dolne zabudowy. Jeśli weźmiesz same szuflady to masz zupełnie inną cenę niż same szafki z półkami, jeśli masz w zabudowie wysokiej cargo to też inna cena niż przy samych półkiach itd.

 

Planer IKEA wszystko Ci wyjawi... :)

 

Na pewno taniej niż w studiu kuchennym.

 

Tylko przypominam, ze ikea ma stosunkowow drogi montaż i transport w porównaniu do ceny mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek ten zakichany planer działa jak chce ale działa. :)

jeśli nie działa u Ciebie to wypróbuj na innej przeglądarce i to w odpowiedniej wersji. U mnie nie poszedł na Mozilii ani na Operze, dopier na Internet Exprolerze... Aha, na Explorerze też nie zawsze działa sprawnie, co może być również kwestią serwera Ikea

 

To na jakiej wersji to dziadostwo chodzi? Mam najnowszy firefox i niewiemjaki :rolleyes: explorer. Oświećcie mnie dobre kobiety, bo już tracę cierpliwość. Wiosna tuż tuż i wypadałoby mieć ostateczny rozkład pod instalacje... :roll:

A to nie takie siup hop - bo pewnie przydałoby się kilka wersji do obdyskutowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej wersji to dziadostwo chodzi? Mam najnowszy firefox i niewiemjaki :rolleyes: explorer. Oświećcie mnie dobre kobiety, bo już tracę cierpliwość. Wiosna tuż tuż i wypadałoby mieć ostateczny rozkład pod instalacje... :roll:

A to nie takie siup hop - bo pewnie przydałoby się kilka wersji do obdyskutowania...

 

ja mam internet explorer 8, wersja 8.0.6001.18702.

 

Aha, jak mnie poinstruował mój M., może program jest w Javie i wtedy można jeszcze sprawdzić czy jest uruchomiona i aktualna java i czy w jakieś tam wykonywanie skryptów i wykonywanie apletów java zaznaczone jest - powinny być włączone. U mnie to jest w Explorerze w Narzędziach/Opcje/Zabezpieczenia/Niestandardowe.

 

A ponieważ informatykiem nie jestem na tym moja wiedza się kończy. Może Ci się przydadzą te informacje.

 

Jak nie da rady, to sugeruję

a) dorwanie informatyka w pracy/wśród znajomych i nadużycie uprzejmości, lub

b) znalezienie kompa na którym działa i znalezienie komputera , na którym działa i porównania ustawień

c) zadanie pytania na jakimś innym forum dla informatyków i podzielenie się odpowiedzią z użytkownikami Ikea Planner z tego forum... :D

 

Niech moc będzie z Tobą :yes:

 

A podejście do planowania kuchni masz bdb, bo jak projekt zrobisz i Ci go forumowiczki przeanalizują i podrasują, to nawet może i będziesz ścianki chciał przesuwać a nie tylko instalacje kłaść :D

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już robił sobie kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? będe wdzięczna za zdjęcia.

ja swoją będę zamawiac pewnie dopiero w sierpniu, bo czekam na jakąś super promocję :-) Wahałam się między arasta a białym abstraktem? ale w sklepie usłyszałam, ze lepsza( czytaj trwalsze i nie rysujące się fronty) będzie arsta

 

digi21 - nie wiem, czy czytałeś na tym wątku o arsta, koło 70 strony dziewczyny pisały. zajrzyj tam - może zmienisz zdanie co do arsta i nie beda ci zdjecia potrzebne ;)

ja osobście uważam, ze fronty ładne, ale uchwyty niewygodne. Daltego tez dla mnie te fronty niestety opadly po kontakcie na żywo. Zmywarki z ekspozycji nie mogłam otworzyć, musiał mąż. A inne - bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...