Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Milek - ależ zacięty stworek jesteś:)

:lol::cool:

 

Proponuję natomiast przenieść się z tematem na priv, a jak cię uruchomimy, to wtedy się najwyżej podzielimy samymi wnioskami, żeby tutaj bez potrzeby nie rozpychać wątku. Z komputerami to są różne skomplikowane, czasem bzdurne rzeczy, ale może do czegoś dojdziwmy.

 

Radę Aleksandryty, tzn. kontakt z Ikea, też można wziąć pod uwagę....

 

Myślę i kombinuję na bieżąco :yes: - pytaliśmy obsługę Ikei w weekend - wiedzą o problemie, bo dotyka szersze grono osób, ale nie wiedzą o co kaman...:rolleyes: Napisaliśmy też maila - zobaczymy co (i czy w ogóle...) odpowiedzą...

 

Dzięki Aantenka za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aksamitka - wycinają w trakcie montażu. Nikt o zdrowych zmysłach nie wytnie dziury bez zmierzenia blatu w kuchni na już stojących szafkach. Moi mieli świetny sprzęt do wycinania takich dziurek, więc poszło im , jak z płatka :)

 

3 lata temu, jak instalowałam kuchnie IKEA w swojej kawalerce,to meble montowała mi ekipa z IKEI (tzn. jej podwykonawcy). Zapłaciłam wtedy 1000 PLN. Fakt, że przebili się żelaznym hakiem przez ścianę nośną bloku (wielka płyta) na klatkę schodową :D, ale nawet nie byłam zła tylko podziwiałam ich za inwencję ;) w przebiciu 30 cm żelbetowej ściany nośnej, którą można ruszyć tylko przy użyciu bombki atomowej ;)

Robili cały dzień, ale meble były do 7 metrowej kuchni. AGD też miałam z IKEI, więc nie było problemów, ale jak ktoś zamawiał tzw. obce AGD, to uważam, że jednak dobrze by było, żeby meble instalowali ludzie z IKEI, bo oni znają bardzo dobrze te meble i wiedzą jak "wbić" obce AGD do szafek.

I od razu piszę, że tylko niektóre obce AGD da się "wbić" do szafek.

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia - jesteś niesamowita!

 

Za Twoją namową znalazłem cennik usług łódzkiej IKEI, bo jest mi najbliższa, ale lista czynności, za którą biorą opłatę jest tak potężna, że obliczanie kompletnej usługi trwałoby w moim wykonaniu dłużej niż projektowanie kuchni :) Nawiasem mówiąc zastanawiam się dlaczego nie zróżnicowali opłaty od rzędnej posadzki kuchni nad poziomem morza :)

Dlatego, jeśli nie jest to nadużycie, proszę tych z Was, którym kuchnię montowali ikeowcy, o podzielenie się z nami informacją jaki procent w stosunku do ceny kuchni stanowił koszt jej montażu. Żeby informacja była pełna, napiszcie czy kupowaliście kuchnię ze sprzętem i jaki był zakres montażu.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas montaż Ikei odpada bo mieszkam 160km od Ikei...

wydaje mi sie ze wystarczy porównać wymiary ikeowskiej AGD i obcej, jesli będą zblizone to nie powinno być kłopotu?

l

 

Mam tą samą nadzieję, choć chodzi mi po głowie ikeowski komplecik - piekarnik + mikrofala w bieli...

Poza tym podoba mi się, że sprzęty z Ikei nie mają napisów ani innych emblematów marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia - jesteś niesamowita!

 

Za Twoją namową znalazłem cennik usług łódzkiej IKEI, bo jest mi najbliższa, ale lista czynności, za którą biorą opłatę jest tak potężna, że obliczanie kompletnej usługi trwałoby w moim wykonaniu dłużej niż projektowanie kuchni :) Nawiasem mówiąc zastanawiam się dlaczego nie zróżnicowali opłaty od rzędnej posadzki kuchni nad poziomem morza :)

Dlatego, jeśli nie jest to nadużycie, proszę tych z Was, którym kuchnię montowali ikeowcy, o podzielenie się z nami informacją jaki procent w stosunku do ceny kuchni stanowił koszt jej montażu. Żeby informacja była pełna, napiszcie czy kupowaliście kuchnię ze sprzętem i jaki był zakres montażu.

Dziękuję.

 

Witam

Moją kuchnię montowaną miałam w styczniu, kupowałam ją podczas grudniowej promocji. Cała kuchnia (biały abstrakt) wraz ze sprzętem, ale bez blatu wyszła około 14 tyś zł. Montaż szafek i sprzętu piekarnik, zmywarka i mikrofalówka ( w związku z brakiem blatu, bez płyty i zlewu) wyniósł 1200 zł, Koszt montażu szafki to 70 zł bez blatu odliczają chyba 10 zł. Trafiłam na fajną ekipę, chociaż nie obyło się bez poprawek. W związku z tym jak będę miała juz blat obiecali przyjechać naprawić co nabroili i zamontować pozostały sprzęt :) Miałam sporo szafek. wszędzie gdzie się dało są szuflady :) Panowie wkroczyli na plac boju i od razu wzięli się sprawnie za montaż. Od razu zauważyli, że brakuje szafek wiszących. Szybki telefon do ikea i za godz. była taksówka z brakującymi elementami :) Ja osobiście polecam montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia, o ktorej pisalam wyzej kosztowala 10 tys. PLN z AGD, a montaz 1 tys. PLN. Teraz wyliczylam, ze do obecnej 18 m kuchni razem z AGD potrzeba szafek i sprzetu za 18 tys. PLN. pewnie montaz bedzie z 1,7 tys.PLN, jak nie wiecej.

 

Z tego, co wiem to lodówki produkuje dla Ikei whirpool, a piekarniki elektrolux.

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie chcecie AGD z Ikei? W mojej rodzinie to bedzie to juz 4 kuchnia. I jeszcze dotad nikomu nic z AGD jeszcze nie popsulo sie. Najstarsza kuchnia ma 8 lat. W tym roku wprowadzili tez nowe AGD, bardziej nowoczesne.

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia kosztowała 12 000. Montaż 1 000. W zasadzie wszystkie dolne szafki to szuflady - bardzo sobie to chwalę i będę polecać każdemu. Panowie przybyli o 9:00 skończyli montaż ok 17:00. Piekarnik, mikrofala, płyta indukcyjna, zmywarka z ikei. Lodówkę mam wolnostojącą, więc nie wymieniałam. Dwóch panów, sprawnie i czysto.

Moge też polecić tzw. pomoc w zakupach, czyli kompletowanie całego zamówienie. Kosztowało mnie to dodatkowe 100 zł, ale jak sobie pomyślę o tym ile razy musiałabym z wózkiem, a także zbierać wszystko z półek (niektóre paczki są bardzo ciężkie i nieporęczne) i o niczym nie zapomnieć to myślę, że ta cena to pikuś. Transport 165 zł, wniesienie na II pięrto (wąska klatka, bez windy) 145 zł. Masa od której liczyli transport i wniesienie to 782,2 kg. Nie sądzę, żebym podjęła wtargania się tego wszystkiego na to moje II piętro za 145 zł.

Zgadzam się z Aantenką, trzeba sobie przemyśleć, jakie mamy priorytety. Dla mnie ta cała akcja była warta swojej ceny. Gdybym miała samam montować to pewnie z szafkami poradziłabym sobie, choć sporo czasu by to zajęło, to z blatem miałabym już problemy (choćby wycięcie dziury w blacie, z powodu braku odpowiednich narzędzi). O powieszeniu górnych szafek nie wspominam wcale, bo w pojedynkę to bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stat. Kuchnia jeszcze nie całkiem gotowa. Muszę się jeszcze zająć sufitem, kupic i zamontować pochłaniacz. Nad płytą planuję szybę, przezroczystą, na szerokość okapu.

Wenderko kuchnia piekna. Ma do Ciebie 4 pytania:

1) co to za szarość na ścianie? Mogłabyś podać numer tej farby i firmę?

2) czy biel piekarnika i miktofalówki komponuje z bielą (a raczej z kremem) frontów? Czy widać różnicę w odcieniach?

3) widze nie zrobiłaś pod zlewem wysuwanej szuflady z koszami na śmiecie i inne pierdółki, dlaczego?

4)widze z prawej strony okno (?) nie masz kłopotów z otwieraniem tej ostatniej wysokiej szafki?

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrz - jak nie wypada :) Bardzo mi miło.

Aleksandryta - dzięki,a co do Twoich pytań to:

1. Farba to Flugger, kolor o nazwie Moonstone (nr 311014);

2. Kolor sprzętu bardzo dobrze gra z frontami, jest w zasadzie identyczny. Drobna różnica wynika bardziej z tego, że fronty mebli są z innego materiału niż fronty sprzętu.

3. Szufladę pod zlewem bardzo chciałam, ale mam tam boiler, więc musiała być zwykła szafka (ale już się z tym pogodziłam :) );

4. Od ściany z oknem jest blenda szerokości 15 cm (szafki nie dochodzą do samej ściany). Inaczej nie mogłabym otworzyć tej szafki, bo jest parapet i grzejnik. A tak jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanderko, powiedz prosze ile zapłaciłaś za swoją kuchnię? razem z montazem

i o któej przyjeżdzają montażyści z Ikei? Ile godzin trwa montaż kuchni wielkości kuchni wanderki?

Przeciez napisała o tym kilka postów wyżej :sick: Wszystko dokładnie opisała.

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...