Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wanderko, jak możesz napisz jaki masz blat, to znaczy z czego. Bardzo ładny jest. Też mi się marzy stat tylko mieszkamy daleko od ikea i sam transport mi wyliczyli na 1000 zł, do tego jeszcze by doszła opłata za dojazd montażystów i sam montaż. No chyba że jakiś stolarz lokalny by składał. Kuchnia cudna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dziekuje za odpowiedzenie za mnie. Mam mały zgryz jeśli chodzi o okap. Stylistycznie najbardziej pasowałby wg mnie DÅTID HW570, czyli tradycyjny kominowy z relingiem . Ale jest dość drogi po 1999 zł. A ponieważ u mnie nie będzie podłączony do wentylacji czyli będzie pracował jako pochłaniacz, to musze jeszcze doliczyć koszt filtrów węglowych, czyli prawie 160 zł. Nie mam pojęcia jak często wymienia się takie filtry (pewnie zależy to od intensywności użytkowania), ale i tak jest to chyba dość spory koszt. Poza tym jest dosyć masywny, a ja raczej wolałabym, żeby nie był na pierwszym planie. Z moich obserwacji wynika, że najmniej rzucałby się w oczy jakiś taki w kształcie odwróconego T (i oczywiście odpadają szafkowe, bo tam szafek górynch nie mam i nie będę miała). Takie okapy są raczej nowoczesne i obawiam się czy nie będzie się to gryzło z moją kuchnią, ale z drugiej strony, jeśli nie będzie sie rzucał w oczy ... Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elizakop, sorki, chyba pisałyśmy jednocześnie. Blat jest zwykły laminowany, jasny dąb z oferty IKEA. Oj, włąśnie zobaczyłam skąd jesteś. Moja mam pochodzi z Białowieży :) A wy tam nie mieliści jakichś zakładów drzewnych? Pamiętam, że rodzice w komunie załatwiali przez wujka mozajkę na podłogę :) Edytowane przez wenderko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeb nie pisać dwa razy tego samego to podaję linka do mojego postu w dziale "Projekt kuchni".

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=5133308&viewfull=1#post5133308

Poniżej projekt:

 

kiczyn.jpg

 

Teraz mam do Was, posiadaczy kuchni z IKEI prośbę o pomoc przy rozplanowaniu dołu, a dokładniej z lokalizacją zlewu.

Chcę żeby było jak najlepiej, jednak zawsze są pewne ale.

Przykładowy zlew który chcę z IKEI to jednokomorowy z suszarą 70x50. Chciałem go zamontować w szafce narożnej 120cm.

Miał ktoś może z was zlew w narożnej Ikeowej szafce? :) Jak tak to czy da się jakos zagospodarować tę szafkę narożną, nie używając magic cornerów.

Kuchnia ma 4m2 i po likwidacji ściany jest w sumie aneksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w narożnej szafce można dać zlew, ale musisz pamiętać, że zlew ma "bebechy" które w tej szafce będą, więc o jakichkolwiem magic cornerach zapomnij (gdybyś takie chciał). Z tego co widzę, to raczej wielkiego gotowania tam nie planujesz :). Przy obecnym układzie dając zlew w szafce narożnej tracisz to miejsce na przechowywanie. Jeśli chodzi o układ to zdecydowanie lepszy (jeśli chodzi o rozmieszczenie na blacie) był poprzeni, tam gdzie kuchenka nie była na samym końcu a zlew wylądował koło lodówki. Rozumiem, że musiałeś go zweryfikować, bo okap kolidował z szafką. Ok, rozumiem, ale zastanów się, czy rzeczywiście okap musisz tam mieć (są ludzie żyjący bez okapów) zwłaszcza, że planujesz małą płytę, co potwierdza moje domysły co do ilości gotowania. Widząc jak mało masz miejsca do przechowywania zweryfikowałabym stanowisko względem wolnowiszącego okapuu i dała szafki na obu ścianach i okap podszafkowy. Chyba, że kuchnia ma być tylko i wyłącznie na pokaz. Wtedy daj zlew w szafce narożnej, bo i tak nie będziesz go używał za często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okap, nie kolidował z szafkami, a przesunąłem go bo przesunąłem płytę (którą również pomniejszyłem), a to wszystko dlatego aby było więcej miejsca do przygotowania. Gotować na pewno dużo nie będę :) Ale myślę że okap/pochłaniacz chyba się przyda w małej kuchni i w małym mieszkaniu. I wtedy właśnie okap jest na pokaz :)

Czyli rozumiem że ta wersja?:

 

kiczyn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.

Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.

Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)

Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.

Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).

W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady

Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym

Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm

Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

 

http://images37.fotosik.pl/1291/d74228fa6d5ff2b1gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym zobaczyła - cokolwiek.

Bo niestety ani na żywo nie obejrzę, bo u nas nie ma tej kuchni na ekspozycji, ani nie zrobię wizualki, bo planner nie działa :evil: Na stronie Ikei jedna inspiracja, a to też nie na polskiej :mad:

 

Nie moje.

http://img30.otofotki.pl/obrazki/bl806_cuisine-Arsta-ikea-3.jpg

http://img30.otofotki.pl/obrazki/rf386_Cuisine-Arsta-ikea-2.jpg

http://img30.otofotki.pl/obrazki/pq869_Ikea-cuisine-Arsta2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroski - wstępnie całkiem ok. Zobacz tylko, czy bedziesz mógł otworzyć okno mając baterie w tym miejscu. W zlewozmywaku ociekacz dałabym z drugiej strony, w rogu na blacie raczej trudno jest pracować, a tak zabiera niepotrzebnie blat z drugiej strony. I pamietaj, ze jeśli dajesz górne szafki z szybkami, a sa całowicie przezroczyste, to będzie widać całą zawartość, więc musi być co pokazywać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.

Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.

Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)

Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.

Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).

W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady

Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym

Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm

Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

 

http://images37.fotosik.pl/1291/d74228fa6d5ff2b1gen.jpg

 

Daroski

propozycje "udoskonalania"

1. Słupek z lodówką oddziel słupkiem z półkami od lodówki. Jeśli można, to można odsunąć potencjalne źródło ciepła od lodówki (zwłaszcza jeśli dużo pieczecie)

2. Pod płytą zamiast 40+60 można dać większe głębokie szuflady np. 80cm + nie wiem co się wpasuje :) (może nic, ale nie mam dostępu do plannera). Zależy co chcesz gdzie stawiać. W głębokich i szerokich szufladach z przekładkami lepiej "upchniesz" garnki, podstawowe przyrządy do gotowania, mąki, cukry, ale butelki wysokie niekoniecznie. Przy podziale masz możliwośc umiesczenia w cargo spokojnie butelek z olejem, oliwą, octem i co tam się jeszcze mieści w szafce 40 cm i dowolnie w 60cm.

3. Mnie się nie podoba aranżacja góry z szafką okapową. Rozumiem, że ikea nie ma innych szafek na okapy. podszafkowe, ale taka kompozycja wydaje się zwłaszcza przy szybkach mocno chaotyczna. Ja bym albo dała wszystkie szafki zabudowane, a żeby nie było za ciężko, to mniejsze - 60x70.

4. Pozostały układ wg. mnie sensownie -zlewozmywak, zmywarka, szuflady na sztućce wyjmowane ze zmywarki i szafka górna.

 

Oczywiście to uwagi do Twojego projektu. Możesz jeszcze zajrzeć z wymiarami kuchni i zaznaczonymi przyłączami na wątek "Projekty kuchni - wizualizacje" to inne dziewczyny stamtąd może podpowiedzą Ci alternatywne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.

Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.

Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)

Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.

Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).

W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady

Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym

Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm

Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

 

http://images37.fotosik.pl/1291/d74228fa6d5ff2b1gen.jpg

 

 

Witaj!

Masz super ustawną kuchnię!

A czy nie lepiej pokusić się o przerzucenie szafek na ścianę "przez którą patrzymy" i po prawej stronie od wejścia wstawić stół? Wydaje mi się, że większy stółuczyniłby kuchnię jeszcze bardziej użyteczną. Ja na Twoim miejscu rozważyłabym jeszcze zamontowanie tradycyjnego, srebrnego okapu- wydaje mi sie ze nada kuchni fajnego klimatu. U mnie wczoraj montowali te same fronty z tym samym okapem i szczerze powiedziawszy, do tej szafki niewiele można schować... połowe zajmuje rura, która musi tam być. Wydaje mi się również, że to lepsze rozwiązanie, ponieważ na wejsciu nie będzie przytłaczać kant szafki wiszącej po lewej stronie. Tak jak Aantenka już zaproponowała- zdecydowanie dałabym niższe szafki wiszące. U mnie było mało miejsca, więc celowo zamówiłam te wyższe, a u Ciebie miejsca pod dostatkiem, więc w tym przypadku estetyka bierze górę nad użytecznością.

pozdrawiam :)

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za konstruktywne rady

 

wenderko

kran ustawię tak, żeby okno się otwierało (mam nadzieję)

zmiana strony ociekacza - a czy nie przydaje się mieć go "na trasie" między zlewem a zmywarką (pytam bo nie mieliśmy do tej pory zmywarki)

co do przezroczystości szafek będziemy musieli jeszcze pomyślec

 

Aantenka

lodówka od piekarnika będzie oddzielona słupkiem z pólkami

czy głęboka szuflada "80" zapakowana "towarem" nie jest za ciężka?

szafki wiszące idą do przemyślenia, zarówno co do wysokości jak i do przezroczystości

 

OiM

rozważaliśmy przeniesienie szafek na ścianę "przez którą patrzymy", ale wtedy niskie szafki spotkałyby się pod kątem prostym z szafkami wysokimi i jakoś nie widzimy rozwiązania dla tego połączenia... Tym bardziej, że wszystkie przyłącza są już zrobione.

nad typem okapu wciąż jeszcze myślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflada 80 cm jest super. Sama taką szafke mam, trzymam w niej zastawę stołową, więc jest dość ciężko, a wszystko ładnie chodzi. Ikea ma dobre okucia, nie masz się o co obawiać. A dziewczyny mają racje co do innego ustawienia, nie byłoby takiej kiszki na wejściu i kuchnia wydawałaby sie przestronniejsza. W wielu kuchniach tak się robi, że spotyka się blat z wysokimi szafkami. No ale jeśli nie chcecie już przyłączy zmieniać to widać tak ma byc.

A i nie bardzo chyba kumam po co byłby ociekacz potrzebny na drodze do zmywary :) Coś chyba kombinujesz :)

Edytowane przez wenderko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów Ikei i fanów wysp/polwyspow

 

Prosto z ekspozycji w Wawie, aranżacja kuchenna z mini-wyspa na powierzchni kuchni około 3mx3,20m

Jakość zdjęć niestety komórkowa, ale zawsze coś :)

Blat to jakiś chyba Personling orzech ale za chiny nie wiem który z nich....

http://images47.fotosik.pl/1341/4378837e8de0c6e7med.jpg

http://images40.fotosik.pl/1332/9ed25334d1726e4amed.jpg

http://images45.fotosik.pl/1342/280fe21afac0c97emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje.

http://img30.otofotki.pl/obrazki/bl806_cuisine-Arsta-ikea-3.jpg

http://img30.otofotki.pl/obrazki/rf386_Cuisine-Arsta-ikea-2.jpg

http://img30.otofotki.pl/obrazki/pq869_Ikea-cuisine-Arsta2.jpg

 

Dzięki wielkie Mefiko :)

 

Super wyglądają te duże szuflady na ostatnim zdjęciu...:rolleyes: Szkoda że nie mogę sobie pootwierać ;) - zastanawiają mnie spowalniacze, które mogą utrudniać otwieranie przy tych frontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...