Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

Niczym nie nawozić.

..

 

No jakże niczym??

Na wiosnę będzie jak posadziłem metrowe w ilości sztuk 150 i wszyscy tylko mówią "koniecznie pamiętaj nawozić na wiosnę"....ale czymże?????

 

...a tu odp "niczym nie nawozić"... :o

Skoro wszyscy (minus ja :) ) mówią Ci abyś nawoził to może ktoś z tych wszystkich powiedział Ci też czym i po co.

Ja (jako jedyny ze wszystkich :) ) uważam, że żywotnika odmiany 'Brabant' zwłaszcza w żywopłocie nie ma potrzeby a nawet nie należy nawozić. Nawożony 'Brabant' rośnie jeszcze silniej, "rozwala się" i zwykle w jego należytym utrzymaniu nawet nie w pełni radzi cięcie. Widziałem trochę takich wypędzonych nawozami żywopłotów :roll: .

Nie będę się spierał ze "wszystkimi" :wink:

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pinus: klientka potencjalna szuka kilmanrocka, masz w katalogu i padlo pytanie czy masz na stanie

 

da sie ciac stare brabanty, ktore sie rozlazą?

Da się ciąć i zależy co chcemy osiągnąć, ale ale warto najpierw zobaczyć czy jest sens. Ja nie widziałem tych konkretnych żywotników :)

 

Wierzba iwa 'Kilmarnock' jest powszechnie spotykana w szkółkach i punktach sprzedaży (nawet u nas :D ) Nie chcę jednak wykorzystywać forum do kryptoreklamy :wink:

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie..tylko błagam nie piszcie, że ło matko znów brabanty :evil: ,tylko odpowiedzcie, jak dysponujecie wiedzą.... bo miałam celowość ich zasadzenia...

zasadzone 3 dni temu 100cm ładnie rozrośnięte, o wielu przewodnikach, ziemię mam dobra pod brabanty...jak im teraz dogodzić :roll: ??? czy nawóz jesiennyna wzmocnienie przed zimą???, bo chyba na kolejność NPK za późno!?? powinnam poszukać coś z przewagą P!...będę wdzięczna za radę...dostałam ten "żywopłot" od przyjaciół na parapetówkę bo wiedzieli żę nie mam teraz kasy na rośliny, więc bardzo mi zależy by był zdrowy...

wiosną, kiedy w marcu???? :roll: podetną po całości wszystkie, powtórzę zabieg w sierpniu? tak??? czy błądzę...

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosze wrazenie bardzo silne, ze w kwestii nawozenia ww brabantow wypowiedzial sie pinus jednoznacznie troche wyzej (ok 20 cm), lub niewiele postow wstecz

 

rozlazace pokaze wkrotce aby unaocznic

dzięki Madwo nie zauważyłam...faktycznie Pinusmnie przekonał, teoria dość dla mnie prawdopodobna o tej ich wybujałości po nawozowej, ale nie musisz od razu włazić na tak oburzony ton....mam wrażenie że jakiekolwiek pytanie o brabanty wywołuje u Was( ogrodników) gęsią skórkę...rozumiem że macie ich dość ale jako odmiana szybko rosnąca i szybko stanowiąca szkielet ogrodu, tak jak u mnie jest po prostu często wykorzystywana i lubiana....i nie jest tak, że jak ktoś ma w ogrodzie brabanty to znaczy, że dyletant, że nie ma wyobraźnie, że idzie po najniższej lini oporu... :evil:

doszło do tego ,że strach się o nie zapytać bo opr. gotowy, darzę ogromnym szacunkiem Wasz dar kreowania przestrzeni ale nie popadajmy w skrajności... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałby kto, strachliwe takie... :wink:

A sadź :D w cały świat. Niemniej licz się z tym, że ze dwa razy w sezonie by należało z nożycami oblecieć, coby ładne było. A z nawozem to delikatnie, bo ta odmiana i tak rośnie jak głupia, no chyba że chcesz ciąć 4 razy w roku :wink:

A zgryźliwy :wink: Pinus prawdę pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z moimi tujami i iglakami.Zauważyłam, że moje iglaki i tuje zaczęły sie robic brązowo-rude,a nawet pomarańczowo-rude co za cholera nie wiem.W dodatku jak zaczęłam usuwac te wyschnięte gałązki na tujach okazało się że mają /nie wszystkie/jakieś czarne paskudne robaki :evil: .

 

Błagam pomóżcie bo nie wiem co robic to dziadostwo mam wrażenie,że rozłazi mi się po innych iglakach.Jestem początkującym ogrodnikiem i nie mam takiego doświadczenia.

Wkleiłam zdjęcia może to coś pomoże.

 

 

Pozdrawiam Asia

http://www.otofotki.pl/img11/miniaturki/bi4936_S5002155.JPG

 

http://www.otofotki.pl/img11/miniaturki/mg9847_S5002156.JPG

 

http://www.otofotki.pl/img11/miniaturki/oi3382_S5002157.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mirek no ja właśnie taka straszliwie jestem wystraszona nieśmiała i wycofana...tak jak wszyscy na tym forum... :lol: ach jak ty mnie dobrze wyczułeś :wink:

a że złośliwy Pinus :wink: ma rację z tym ich nadmiernym wybujeniem po NPK to racja no racja :) więc je zostawiam i tylko będę podlewać co by ich na kacu nie suszyło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...