Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 580
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chodziłem dziś po ogrodniczych sklepach. Wszędzie tuje brabant były zielone. Jednak w końcu jedną przebarwioną znalazłem. Myślę, że zmiana koloru jest związana z kiepskim ukorzenieniem rośliny, bo te które rosną w mojej dzielnicy są zielone.

 

Dla pocieszenia. Tuje elegantissima były zrudziałe całkowicie.

Pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żywotniki Brabant od około 6-7 lat. W pierwszym roku po posadzeniu pamiętam, że też bardzo wcześnie zbrązowiały i wyglądały jakby wszystkie miały zdechnąć. Teraz już później brązowieją. Młoda, świeżo posadzona roślina jest po prostu bardziej wrażliwa. Więc bez histerii. Odczekać do wiosny i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu2- z końcówkami miałem taki sam problem, ale na jałowcu pospolitym "Suecica Aurea" (w logo ten słupek zielony na środku). Końcówki mi padały najpierw od słońca potem od mrozu. Teraz się ukorzenił i nie robi mi takich "jaj":)

Jednyny problem to mozolne wycinanie uschniętych końcówek. Reszta spoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak rożne rośliny sadzone w różnych porach. U mnie wrzesień i październik były dosyć suche, nie wiem jak było u Ciebie, ale może to jest przyczyną wcześniejszego ich brązowienia? Sadziłeś z doniczek, czy z bryłą? Jak wyglądały korzenie? Czy były podlewane po posadzeniu?

Natomiast na wierzchołkach być może rozwija się fuzarioza (czy na chorych pędach widać może jasnopomarańczowe skupienia zarodników grzyba?).

Teraz to już trochę późno, ale wiosną, po ustabilizowaniu się pogody, mocno je przytnij i opryskaj fungicydem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 5 weeks później...
Kto wie gdzie można kupić brabanty o wys co najmniej 1,70 w okolicach Poznania, i w jakich cenach są te większe

 

Swoje kupowałem w Kociałkowej Górce( między Kostrzynem a Pobiedziskami).Miały ok.1.5-1.6m wysokości i kosztowały przy zakupie większej ilości 13zł/szt.Ale słyszałem coś o planowanym zamknięciu szkółki,więc muszę sprawdzić czy jeszcze dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...