Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD FIGOWCEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam wszystkich:wiggle:,

 

Chcialabym zapytac Was o opienie na temat projektu Dom pod Figowcem z Archonu.

Ciekawi mnie czy ktos moze buduje ten domek? Zdaje sobie sprawe, ze projekt jest nowy i byc moze nie powstal narazie ten dom, ale moze komus sie spodobal tak jak mnie?

Z gory dzieki za wszystkie opinie.

Pozdrawiam serdecznie

 

Asia

 

Link do projektu

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-figowcem/m4be16de0a0ef5

 

Moze uda mi sie wkleic zdjecia

http://archon.pl/images/products/m4be16de0a0ef5/289.jpg

http://archon.pl/images/products/m4be16de0a0ef5/290.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt. prosta bryła, fajnie, nowocześnie rozwiązana elewacja.

 

Przestrzeń na parterze - rewelacja. Też nie mam wydzielonej klatki schodowej i dzięki temu mam jako taką przestronność w malutkim domu. Jednak rozwiązanie to ma swoje minusy - salon pełni tez funkcję komunikacyjną. Skromne moim zdaniem zaplecze sanitarne - jedna łazienka na cztery sypialnie to według mnie za mało. Z detali - kosztowne okna połaciowo-kolankowe i jedno narożne. Ciekawa jestem, jak okna kuchni i jadalni będą wyglądać od środka, są niskie. Zastanawia mnie na jakiej wysokości nad podłogą będą się kończyły. Na elewacji obmalowano je szarym prostokątem, więc ich wielkość jest trochę optycznie oszukana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie wypowiedzi.:wiggle:

Faktycznie co do pomieszczen sanitarnych to tez uwazam ze troche za mala lazienka zarowno na dole jak i na gorze. Dodatkowo garderoba jest tylko jedna i to tez lekki problem.

Moze jeszcze ktos mialby chec wypowiedziec sie na temat projektu "Dom w Daktylowcach" - jest to nasza druga propozycja i szczerze mowiac nie mozemy sie zdecydowac, ktory projekt wybrac, a czas ucieka. Bardzo prosze o opinie i pomoc.

Ponizej zdjecia drugiego projektu:

 

http://archon.pl/images/products/m4c176f79b191d/289.jpg

http://archon.pl/images/products/m4c176f79b191d/290.jpg

 

Jeszcze link:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-daktylowcach/m4c176f79b191d

Edytowane przez aswolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi projekt tez ciekawy, ale poza stylem elewacji i czterema sypialniami na poddaszu jest to zupełnie inny dom, na inną działkę. 30m2 to bardzo duża rozbieżność powierzchni. Trudno jest mi wnioskować na podstawie tych dwóch projektów, jaką działką dysponujecie, bo jeden projekt na typowo północną, a drugi na południową. Dom w daktylowcach większy, więc zasobniejszy w garderoby, z dodatkowym pokojem na parterze. Jednak garaż inaczej skomunikowany z domem (za lepsze uważam rozwiązanie we wcześniejszym projekcie), lokacja kotłowni również inna. Jeśli dom ma być ogrzewany gazem, to właściwie bez znaczenia, ale dla kotłów na paliwo stałe skłaniałabym się jednak do takiej lokalizacji kotłowni, aby w ramach adaptacji możliwe było dodanie wejścia z zewnątrz (ale raczej nie na elewacji frontowej). Z łazienkami również skromnie, ale tu jest możliwość chociażby dodania łazieneczki przy głównej sypialni w miejsce większej garderoby. W tak dużym domu spodziewałabym się atrakcyjniejszego "zaplecza higienicznego" (większe łazienki mam w moim domu, a budujemy domek 107m2), czyżby była to wspólna cecha projektów Archonu?A propos okien kuchennych - znalazłam w jakiejś gazetce takie właśnie okno w widoku od kuchni - było pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami. W tym projekcie raczej tez musi tak być, bo nie ma innego miejsca na szafki wiszące. W domu w figowcach była jeszcze jedna ściana do zabudowy.

 

To jeszcze pozwolę sobie tak ogólnie podsunąć kilka kwestii. Metraż domu to jedna z podstawowych do ustalenia kwestii. Warto dość dokładnie ustalić, na jak duży dom Was stać. Nie tylko koszt budowy wchodzi w grę, ale i późniejsze ogrzewanie i konserwacja budynku. Prawidłowe ustawienie domu względem stron świata jest bardzo ważne ze względów energooszczędności. Ze względu na energooszczędność ale również koszty budowy i możliwe późniejsze niewykorzystanie, sugeruję rozważenie, do czego będą Wam służyły balkony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieku wielkie za wszystkie sugestie i opinie.

Masz racje bowess ze dom pod figowcem i w daktylowcach to dwa rozne domy, ale i jeden i drugi nas zauroczyl. Pierwszy jest mniejszy wiec przez to i tanszy zarowno w budowie jak i utrzymaniu. Zastanawia mnie tylko jak te 30m2 roznicy wplynie na koszty uzytkowania domu i czy bedzie nas na niego stac.

 

Zapomnialam dodac ze bierzemy pod uwage Dom pod figowcem w odbiciu lustrzanym, natomiast drugi projekt w wersji podstawowej.

 

Moze ktos jeszcze sie wypowie???

Z gory dziekuje

Edytowane przez aswolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po wstepnej analizie dwoch powyzszych projektow sklaniamy sie ku pierwszemu, tzn Dom pod Figowcem. Chcemy jednak wprowadzic jedna zmiane, a mianowicie poszerzyc ten dom o 1 metr, ale tak, aby ten dodatkowy metr powiekszyl nam lazienke na dole i jednoczesnie na gorze. Wkleje ponizej oryginalne rzuty i te po zmianie. Oczywiscie nasz dom pod figowcem bedzie w odbiciu lustrzanym.

 

Parter oryginalny

http://archon.pl/images/products/m4be16de0a0ef5/projekty_domow_FIGOWIEC_parter__706lo.jpg

 

Parter po zmianach

http://images36.fotosik.pl/197/d9ad8de984b3952dmed.jpg

 

Troche male to zdjecia, ale mam nadzieje ze widac gdzie dom zostal poszerzony i jak to wplywa na wielkosc lazienki i nie tylko.

 

Teraz pietro

Oryginal

http://archon.pl/images/products/m4be16de0a0ef5/projekty_domow_FIGOWIEC_poddasze__707lo.jpg

 

A teraz po zmianie

http://images38.fotosik.pl/334/f59fa2702cdf0f0fmed.jpg

 

Co sadzicie o tym pomysle??

Czekam na rady i opinie

 

Aha, dzwonilismy do biura projektowego i uswiadomiono nas ze projekt jest nowy i ze to dopiero koncepcja, wiec gdybysmy juz zamowili to projekt bedzie gotowy dopiero pod koniec listopada - troche dlugo czekania, tym bardziej ze juz jestesmy w fazie skladania tych wszystkich papierow i niewiem czy w tych wszystkich urzedach sie nie opozni wszystko, a chcemy zaczynac budowac na wiosne. Kobieta, ktora zajmuje sie naszymi papierami powiedziala ze jak dostanie projekt to pozwolenie na budowe bedziemy miec do konca roku, ale w tej sytuacji to niewiem jak to bedzie???

Edytowane przez aswolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam! :)

My również bardzo interesujemy się tym projektem i również planujemy zacząc budowę na wiosnę. Mamy jednak utrudnione zadanie, bo nasza działka jest dośc wąska z wjazdem od północy i to na ten krótszy bok :bash: No i wymyśliliśmy, że garaż+pom.gosp. powiększymy na tyle aby zrobic z tego dwustanowiskowy garaż + pom. gosp. z wjazdem od płn. W ten sposób powstanie spory taras nad garażem, na który będzie się wychodziło z sypialni. Natomiast wejście do domu zostanie tak jak w projekcie.

Bardzo nam się spodobał Wasz pomysł poszerzenia domu aby powiększyc łazienki, jednak u nas tak długi dom już się nie zmieści na działce :bash:

Tak czy siak jestem na 99% pewna że to będzie "Figowiec" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ciesze sie, ze znalazly sie osoby o podobnym guscie :)

My caly czas jestesmy na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe. Projekt mamy zamowiony, powninien byc gotowy pod koniec tego miesiaca.

Weronikanet - a coz to za projekt podobnego domku? Budujecie juz? Na jakim jestescie etapie?

 

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Projekt nie jest już taki nowy, a wydaje się ciekawy (mi zalatuje troszkę Domami z wizją); przestronny salon, jednobiegowe schody, świetne okna dachowe kolankowe, koszty budowy rozsądne, a zainteresowania potencjalnymi budującymi marne...

My wybraliśmy ten projekt i właśnie adaptujemy go u architekta - zmiany podobnie jak u aswolska.

 

Szukam inwestorów, z którymi wymienię opinie nt budowy....

 

HOP HOP...

jest tam kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka słów, dlaczego mało budujących. Projekt rzeczywiście jest atrakcyjny wizualnie, ma fajną przestrzeń na parterze, jednak ma rozwiązania, które przez większość inwestorów (patrząc na tych, którzy na forum przedstawiają swoje założenia co do domu) nie są mile widziane albo już na wstępie dyskwalifikują projekt. Od prostych domów tej wielkości większość budujących oczekuje sypialni na parterze (można etapować wykończenia, dom jest bardziej "elastyczny" - na parterze można ulokować seniora, może być wygodniejszy na stare lata dla właścicieli). Kotłownia może być na paliwo stałe, ale trzeba do niej krążyć przez garaż. Balkony i okna kolankowe jako kosztowne i nieenergooszczędne też wielu inwestorów odrzuca na wstępie. A - jeszcze bardzo duża grupa odrzuca projekty tego typu, bo "stodoły" im się nie podobają. :)

Może budujących niewielu, ale najważniejsze, aby projekt spełniał Wasze założenia i Wam się podobał. :)

 

Co do kosztów, to dla każdego "rozsądne" może oznaczać coś innego. :) Moim zdaniem obliczenia podane na stronie są zbyt optymistyczne. Dom ma około 155m2 po podłogach, więc 310 tysięcy wystarczy raczej na stan deweloperski (kwota 2tys/m2 potwierdzona wielokrotnie przez osoby, które już zbudowały). Pod klucz bez szaleństw (a przestrzeń na parterze fajnie byłoby wykończyć materiałami z nieco wyższej półki) ale i bez własnej robocizny szacuję, że dom będzie kosztował przynajmniej 450 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 month później...

My także będziemy budować Dom pod figowcem,projekt kupiony,wprowadziliśmy kilka zmian,powiekszylismy garaż o 1 m i dzięki temu mamy także większą sypialnię,pokój na poddaszu zamieniliśmy na łazienkę a w miejscu łazienki będzie pralnia.

Ruszamy z budową na wiosnę.Już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby fajny, ale...

- bez grzejników kanałowych na parterze w salonie się nie obejdzie

- drzwi wejściowe otwierałbym na zewnątrz, bo w sieni strasznie mało jest miejsca

- okna dachowe kolankowe fajna sprawa, ale umieszczenie ich w rogach pokoi za dużo światła nie da

- trzeba uważać w łazience jak się wychodzi z wanny na głowę, lub trzeba chodzić w kasku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...