Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Czy kamień wokół kominka powinien być bardzo gorący?

 

Kamień jest izolowany od wewnątrz.

Stety albo niestety jest przestrzeń pomiędzy wkładem a komorą.

Podobno po to żeby była wymiana powietrza, nie wiem.

prawdopodobnie przez to wylatuje ciepłe powietrze i niepotrzebnie ogrzewa kamień.

 

co z tym zrobić?

 

o.

 

Bez zdjęć niewiele da sie powiedzieć. Ale generalnie kamień nad wkładem nagrzewa się zawsze, jeśli nie owiewany gorącym powietrzem, to przez promieniowanie gorąca od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie do fachowców... zamontowałem turbine kominkową dospel kom 600 ustawiłem termostat na 30.. no i turbina załancza sie na 15 min i sama wyłancza sie..podczas wysokiej temp. w kominku ..po jakims czasie około 20 min znów sie wlącza na 15 min ..czy to problem uszkodzonego termostatu czy błedy w montażu ?? z góry dziękuje czekam na pomoc :)(:):)

turbina nowa.. system dgp z rur termoflex.. doprowadzenie gorącego powietrza do turbiny z kominka tez termoflex około 4m.

 

Witam.

Sprawdź czy aby na pewno masz ustawione na 30 C- Punkt zero w tej turbinie bardzo często nie pokrywa się z zerem termostatu. Jeżeli mylę się , to też nie problem - Dospel grzecznie uznaje takie reklamacje.

pzdr.

ps. ewentualnie jakiś geniusz ustawił Ci punkt poboru powietrza w komorze na poziomie , gdzie jest jeszcze dość niska temperatura.

 

Możliwe, ale równie prawdopodobne wydaje się ułożenie rury czerpni w poziomie na zbyt długim odcinku. Trzeba o to zapytać i wykluczyć zanim skieruje się na drogę reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co sądzicie o wkładzie powietrznym Cheminees Diffusion A1. jakie są wasze opinie?

Ma ktoś taki wkład?

pozdro

kg

 

Witam.

Jeżeli do domku letniskowego lub do palenia " klimatycznego" to jak najbardziej.

Jeżeli chcesz grzać lub solidnie dogrzewać to szkoda Twoich pieniędzy.

pzdr.

 

Witam. Mam ogrzewanie gazowe jako główne. Kominek ma być jako dogrzewanie domu w mroźne dni i powiedzmy, że czasem załadowany na noc do pełna. Piszą że ma palenisko stałopalne, ale jest strasznie lekki (82kg). Napewno nie główne źródło ciepła!!

p.s.

mogę kupić takowy za 500zł używany ten sezon. czy waro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapewnie to juz bylo poruszane ale nie moge znalesc tego watku.

 

Jestem na etapie koncepcyjnym i szukam roznych rozwiazan dla nowo planowanego domu.

 

Planuje wykonac ogrzewanie cieplym powietrzem - zrodlo bedzie pompa cieplna. Kanaly rozprowadza cieple powietrze po calym domu wraz z kuchnia, lazienkami i WC systemem kanalow nadmuchowych.

 

Bedzie tez wentylacja mechaniczna (WM) z rekuperatorem ciepla - tutaj chce zeby kanaly nadmuchowe byly polaczone z powyzszym systemem kanalow nadmuchowych.

 

Jako uzupelniajacy system do ogrzewania chce uzyc kominka z Dystrybucja Cieplego Powietrza (DCP) uzywajac tych samych kanalow nadmuchowych.

 

Czy i jak moge polaczyc kominek z DCP do systemu ogrzewania cieplym powietrzem?

 

Czy te dwa systemy nie beda sie zaklucac na wzajem i na przyklad system ogrzewania cieplym powietrzem spowoduje ze kominek nie bedzie w stanie rozprowadzic ciepla przez DCP? - roznica w cisnieniach / mocy / wydajnosci uzytych wentylatorow (balans mozna uzyskac zapewnie przez odpowiednie ustawienie przepustnic w kanalach).

 

Czy zamiast DCP zainstalowac plaszcz wodny i cieplo odprowadzac do nagrzewnicy (cos jak chlodnica samochodowa) w kanale rozprowadzajacym cieple powietrze - przy okazji to cieplo tez moze byc oddawane do CWU - hmm na ten pomysl z plaszczem wodnym wpadlem dopiero teraz !!! (to mi sie tez podoba - eliminuje jeden problem polaczenia kominka do ogrzewania domu i przy okazji oddaje cieplo do CWU). Czytalem dwie opinie, jedna ze taki system (kominek z plaszczem wodnym) musi byc "otwarty" ze zbiornikiem wyrownawczym a druga ze nie? Ktora opinia ma racje?

 

Czy musze miec "kratke" ze swiezym powietrzem do kominka? Czy powietrze dostarczane przez WM nie wystarczy.

 

Dom ma byc tz. "pasywny" a to oznacza ze musi byc szczelny - czy lepiej zamontowac kominek z zamknieta komora spalania? Ale czy to oznacza ze nie bedzie widac plomieni tracac caly swoj urok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka

 

Dom ma byc tz. "pasywny" a to oznacza ze musi byc szczelny - czy lepiej zamontowac kominek z zamknieta komora spalania? Ale czy to oznacza ze nie bedzie widac plomieni tracac caly swoj urok?

 

Dobre, dobre, ale sie uśmiałem z rana...

 

Szyba też jest szczelna i widac wszytko przez nią jak nie jest okopcona...

 

Proponuje poczytać forum, jest tu wszytko o kominkach i reku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dom ma byc tz. "pasywny" a to oznacza ze musi byc szczelny - czy lepiej zamontowac kominek z zamknieta komora spalania? Ale czy to oznacza ze nie bedzie widac plomieni tracac caly swoj urok?

 

Dobre, dobre, ale sie uśmiałem z rana...

 

Szyba też jest szczelna i widac wszytko przez nią jak nie jest okopcona...

 

Proponuje poczytać forum, jest tu wszytko o kominkach i reku.

 

Pozdrawiam

 

No troche przesadzil z ta widocznoscia plomieni, ale ogolnie mysli w dobrym kierunku. Musi to byc kominek zamkniety (nie otwarte palenisko). No i do tego obowiazkowo powietrze pobierane z zewnatrz a nie z domu

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisałam juz w KOMINKI NASZE

 

Potrzebuje doradztwa w kwestii wyboru wkladu kominkowego z PW.

 

Moze za duzo nie pomoge, ale ja zdecydowalem sie na wybor makroterma.

Niekotrzy mowia, ze nei jest za piekny i nie ma szamotu, ale wiecej wad chyba nie ma. A jak na komnienk to znaczy, ze jest dobry :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisałam juz w KOMINKI NASZE

 

Potrzebuje doradztwa w kwestii wyboru wkladu kominkowego z PW.

 

Moze za duzo nie pomoge, ale ja zdecydowalem sie na wybor makroterma.

Niekotrzy mowia, ze nei jest za piekny i nie ma szamotu, ale wiecej wad chyba nie ma. A jak na komnienk to znaczy, ze jest dobry :)

 

Fantom

 

...i ogień jest widoczny kilkanaście minut :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisałam juz w KOMINKI NASZE

 

Potrzebuje doradztwa w kwestii wyboru wkladu kominkowego z PW.

 

Moze za duzo nie pomoge, ale ja zdecydowalem sie na wybor makroterma.

Niekotrzy mowia, ze nei jest za piekny i nie ma szamotu, ale wiecej wad chyba nie ma. A jak na komnienk to znaczy, ze jest dobry :)

 

Fantom

 

...i ogień jest widoczny kilkanaście minut :wink:

 

a może coś więcej? Ja nie wiem czy powierzchnia domu, kubatura mają tu znaczenie???? Chiałabym panoramę ale w miarę normalnej cenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie co do obudowy komina wewnętrznego stalowego do odprowadzania dymu z kominka. Przechodzi on przez kondygnację którą właśnie remontuje. Wiadomo że komin nagrzewa się do wysokich temperatur i mam pytanie, czym najlepiej go obudować, aby spełniał wymagania przeciwpożarowe, a jednocześnie mógł bym efektywnie wykorzystać jego ciepło. Czy jest możliwość uzyskania takiego efektu jaki dają np piece kaflowe tzn żeby ciepło z komina było pobierane przez jego obudowę, a później stopniowo uwalniane.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to niewiem,szukałem dzisiaj wkładu i ktoś mnie zapytał jak to wszystko poustawiane i właśnie odkryłem taki oto kwiatek.Sądzę że wyczystka jest około 60 cm od poziomu chudziaka a moze i nawet około 80 ,ciężko pustaki policzyć.

http://kominki.net/index.php?go=katalog&id=134

z taką zabudową nie będzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapewnie to juz bylo poruszane ale nie moge znalesc tego watku.

 

http://forum.muratordom.pl/hybryda-wm-i-dgp,t178127.htm

 

Fantom

 

Dzieki, przejzalem. Hmm bardziej skomplikowane niz myslalem.

 

Ten moj pomysl z plaszczem wodnym i z chlodnica samochodowa (no to tylko przyklad - zapewnie znajdzie sie cos bardziej eleganckiego) w kanale nadmuchowym po wentylatorze zaczyna mi sie podobac. Dodatkowo moge tez puscic nagrzana wode do wezownicy w zbiorniku cieplej wody z zaworem trojdroznym jak temp w tym obiegu bedzie nizsza niz temperatura w zasobniku CWU.

 

Tak mysle na "glos" - a co wyjdzie? Prezydent Warszawy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...