Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Niewiem tylko co z tym kominem z dwoma kanalami, bo wykonawca domu mowi, ze bedzie ciezko taki zmiescic w naszym malenkim domku.

A nasze cudo wyglada jak na razie tak....

Widzę że zdecydowałaś się na Pana Romana, będzie piękny domek. Pewnie komin dwukanałowy dało by się upchać, ja po małym namieszaniu w projekcie sporo upchałem. Problem będzie natomiast z podłączeniem i z tym że kuchnię musiała byś wybudować troszkę jak wyspę tzn bez styczności z balami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę że zdecydowałaś się na Pana Romana, będzie piękny domek. Pewnie komin dwukanałowy dało by się upchać, ja po małym namieszaniu w projekcie sporo upchałem. Problem będzie natomiast z podłączeniem i z tym że kuchnię musiała byś wybudować troszkę jak wyspę tzn bez styczności z balami.

 

Remiks to ja chyba ta kuchnie odpuszcze, bo bym musiala chyba pod sciana z wciagnietym brzuchem do zlewu przechodzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss wlasnie o takiej kuchni mysle, tez z bialych kafli, tylko prostokatnych i bez pieca chlebowego. Niewiem tylko co z tym kominem z dwoma kanalami, bo wykonawca domu mowi, ze bedzie ciezko taki zmiescic w naszym malenkim domku.

Komin systemowy dwuciagowy będzie mniejszy niż murowany np. Schidel Rondo Plus ma wymiary zew. 67x36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, z tym, ze projekt nie zakladal, zadnej kuchni kaflowej. Takie moje malenkie zyczenie i stad te perypetie z kominem.

Zdjecia podpisane na odwrot, czyli parter to pietro, a pietro to parter :)

Wydaje się że była by taka możliwość nawet w jednej bryle kominek i kuchnia problemem jest to że ściana środkowa jest z bala a ani komina ani kuchni nie możesz bezpośrednio do niej przytulić. Na początek konsultacja ze zmyślnym kominiarzem żeby nie okazało się że będzie problem z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WChcialabym w naszym domu procz pieckokominka postawic kuchnie kaflowa, czy ktos cos moze na ten temat napisac, czy warto? Jak wyglada gotowanie na takiej kuchni? Czy oddaje ona cieplo podobnie jak piecokominek? I czy koniecznie musze miec dwa kanaly w kominie??

 

Pozdrawiam

 

Można wybudować kuchnię kaflowa z wkładem pobierającym powietrze z poza budynku , przecież spalanie w kuchni tak jak we wkładzie potrzebuje powietrza, o określonej w atestach mocy grzewczej .

Takie rozwiązanie polecane jest do domów dobrze ocieplonych , tu walczymy o każdy kW oszczędności ciepła , rekuperacją lub z wentylacją mechaniczną .

Kuchnia z wkładem jest na naszej stronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybudować kuchnię kaflowa z wkładem pobierającym powietrze z poza budynku , przecież spalanie w kuchni tak jak we wkładzie potrzebuje powietrza, o określonej w atestach mocy grzewczej .

Takie rozwiązanie polecane jest do domów dobrze ocieplonych , tu walczymy o każdy kW oszczędności ciepła , rekuperacją lub z wentylacją mechaniczną .

Kuchnia z wkładem jest na naszej stronie .

 

Pytanie Gosi dotyczyło raczej tego czy musi mieć komin z dwoma kanałami dymowymi do piecokominka i kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Gosi dotyczyło raczej tego czy musi mieć komin z dwoma kanałami dymowymi do piecokominka i kuchni.

 

Dzieki Remiks. Tak dokladnie o to mi chodzi. Mamy ograniczenia co do rozmiarow komina i z dwoma kanalami jest probelm.

A Moniss napisala : "......Komin systemowy dwuciagowy będzie mniejszy niż murowany np. Schidel Rondo Plus ma wymiary zew. 67x36....". Moze ktorys z Panow Zdunow moglby sie odniesc do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Moniss napisala : "......Komin systemowy dwuciagowy będzie mniejszy niż murowany np. Schidel Rondo Plus ma wymiary zew. 67x36....". Moze ktorys z Panow Zdunow moglby sie odniesc do tego?

Zapytaj Baturę tylko jak pytasz nie zapomnij wspomnieć o drewnianych ścianach i stropach. Ja mam komin odsunięty od bala ok 30cm. Są jeszcze te bale nośne na stropie i trzeba się wpasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Baturę tylko jak pytasz nie zapomnij wspomnieć o drewnianych ścianach i stropach. Ja mam komin odsunięty od bala ok 30cm. Są jeszcze te bale nośne na stropie i trzeba się wpasować.

 

Juz zapytalam. Chcialabym tez zobaczyc co inni sadza na ten temat. Remiks a wiesz cos o oknach drewnianych Waclawik okna z Mszany Dolnej, chociaz chyba nie w tym watku powinnam poruszac temat okien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Moniss napisala : "......Komin systemowy dwuciagowy będzie mniejszy niż murowany np. Schidel Rondo Plus ma wymiary zew. 67x36....". Moze ktorys z Panow Zdunow moglby sie odniesc do tego?

Tyle, że to komin z dwoma ciągami spalinowymi bez wentylacyjnych. A widzę, że u Ciebie będzie wentylacja grawitacyjna.

Tak jak masz na rysunku + dodatkowy komin spalinowy, to w systemie Schida będzie chyba ponad 100cm długości (złożone z elementów), ale nadal na 36cm szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może na temat pytania Gosi. Kuchnia plus kominek czyli chyba dwa osobne urządzenia powiny być podłączone wg przepisów do osobnych kanałów dymowych? Można podłączyć do jednego z odległością 1,5m? Myślę że w przypadku pytającej fajnie sprawdziła by się ostatnia konstrukcja Piotra czyli piecokominek plus piekarnik jakaś akumulacja jeden kanał dymowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam kilka fotek w temacie kuchnia i piec zduński :)

 

Ten pierwszy może nadawałby się do ustawienia w domu z bali bez szafowania powierzchnią.

brick cookstove-Masonry heater and cookstove.jpg

 

Ten jest obudowany kamieniem – STEATYTem, więc ma świetne właściwości akumulacyjne.

masonry cookstove-Soapstone heater.jpg

 

To prawdziwa kobyła, ale palenisko kuchenne ma tylko dwie fajerki. Może zawężając kuchnię do 2 fajerek można oszczędziś miejsce. wilk syty i owca cała.

masonry cook stove Brick heater,.jpgmasonry cook stove-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...