Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Podrzucam kilka fotek w temacie kuchnia i piec zduński :)

 

Ten pierwszy może nadawałby się do ustawienia w domu z bali bez szafowania powierzchnią.

[ATTACH=CONFIG]302018[/ATTACH]

 

Ten jest obudowany kamieniem – STEATYTem, więc ma świetne właściwości akumulacyjne.

[ATTACH=CONFIG]302019[/ATTACH]

 

To prawdziwa kobyła, ale palenisko kuchenne ma tylko dwie fajerki. Może zawężając kuchnię do 2 fajerek można oszczędziś miejsce. wilk syty i owca cała.

[ATTACH=CONFIG]302020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]302021[/ATTACH]

 

Skąd ja znam ten osprzęt kuchenny?!;)

DSC08386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy forumowicze,

doradźcie prosze kto solidnie i niedrogo mógłby wykonać piec kominkowy z modułem akumulacji ciepła w nowym domku na terenie Wrocławia?

 

Dom 110m2 parter, 60m2 poddasze użytkowe - ogrzewanie gazowe (dół podłogówka, góra grzejniki). Komin w centralnej cześci domu przy ścianie nośnej, jak w projekcie z202. Wysokość salonu: 7m, powierzchnia salonu: 40m2

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry fachowiec, a Zdun Darek, Forest Natura, albo Piotr Batura z całą pewnością da radę rozwiązać ten problem jeśli jak pisze Remiks masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz do miejsca gdzie chcesz postawić pieco-kominek.

Kwestią otwartą pozostaje czy będzie on czysto zduński, czy z wykorzystaniem wkładu kominkowego z przeznaczeniem do tego typu konstrukcji.

 

TomTom masz wysokość salonu jak u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kominkowy.... co masz na myśli tak pisząc ?

Piec wykonany przez ZDUNA na budowie z szamotu i odpowiednio duża szybą ?

Piec wykonany na bazie odpowiedniego wkładu kominkowego , tu polecam np Romotop 2G44.51.01+system Mammoth , z masą akumulacyjną grzejący jak piec bez żadnych kratek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry fachowiec, a Zdun Darek, Forest Natura, albo Piotr Batura z całą pewnością da radę rozwiązać ten problem jeśli jak pisze Remiks masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz do miejsca gdzie chcesz postawić pieco-kominek.

Kwestią otwartą pozostaje czy będzie on czysto zduński, czy z wykorzystaniem wkładu kominkowego z przeznaczeniem do tego typu konstrukcji.

 

TomTom masz wysokość salonu jak u mnie :)

 

Doprowadzenie rurą 160tką prosto od południowej ściany budynku pod ociepleniem styro 30-40cm, centralnie pod wkład lub piec. Wykonałem 6 otworów w styro fi 200, zalanych betonem przy robieniu posadzki żeby udźwig był większy.

 

Chcę osiągnąć efekt akumulacji I powolnego liniowego oddawania ciepła. Z uwagi na 7m wysokości nie interesuje mnie konwekcja I grzanie 'w komin' tylko osiągnięcie wysokiej temp spalania I korzyść z uwalniania ciepła.

 

W rozsądnych pieniądzach, bo typowy piec kaflowy wykonany przez super fachowca ZDUNA to z całym szacunkiem pewnie spory wydatek no I kafle nie bardzo pasują do koncepcji nowoczesnego wnętrza domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie rurą 160tką prosto od południowej ściany budynku pod ociepleniem styro 30-40cm, centralnie pod wkład lub piec. Wykonałem 6 otworów w styro fi 200, zalanych betonem przy robieniu posadzki żeby udźwig był większy.

 

Chcę osiągnąć efekt akumulacji I powolnego liniowego oddawania ciepła. Z uwagi na 7m wysokości nie interesuje mnie konwekcja I grzanie 'w komin' tylko osiągnięcie wysokiej temp spalania I korzyść z uwalniania ciepła.

 

W rozsądnych pieniądzach, bo typowy piec kaflowy wykonany przez super fachowca ZDUNA to z całym szacunkiem pewnie spory wydatek no I kafle nie bardzo pasują do koncepcji nowoczesnego wnętrza domku.

 

40 cm styropianu, przeinwestowane trzeba było zostawić na zduna. Słupy bez sensu bo jeśli ma się na nich coś opierać to potrzebują stopy i zazbrojonej płyty na nich a jak zbrojona to na samym styropianie udźwignie kilka ton. Jakie pieniądze Twoim zdaniem są rozsądne na taką konstrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj hydraulik podłączył wkład kominkowy z płaszczem wodnym po instalację co. z piecem dwufunkcyjnym. mam do Państwa pytanie czy dobrym rozwiązaniem z jego strony było podłączenie jedną pompą dwóch wężownic w zasobniku 250 l. ? W takim przypadku temperatura wody użytkowej oraz temperatura w inst. grzewczej będzie taka sama. Bardzo proszę Was o podpowiedź czy nie powinien dać osobnej pompy na c.w.u. aby można było sterować osobno temp. wody użytkowej jaki i temp. ogrzewania. Bardzo pilnie proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 cm styropianu, przeinwestowane trzeba było zostawić na zduna. Słupy bez sensu bo jeśli ma się na nich coś opierać to potrzebują stopy i zazbrojonej płyty na nich a jak zbrojona to na samym styropianie udźwignie kilka ton. Jakie pieniądze Twoim zdaniem są rozsądne na taką konstrukcję?

 

Zle mnie zrozumiales: stopa fundamentowa ma ok 60cm szer., na niej stoi komin 40cm (w srodku ceramika Plewa standardowo). 60cm - 40cm = 20cm, zostaje nam 20cm stopy z prawej strony, natomiast patrzac na lewo mamy rure z doprowadzeniem powietrza a pod spodem 6 otworów w styro fi 200, zalanych betonem przy robieniu posadzki. Tutaj mam ok. 30-40 styro pod posadzka.

Roznica poziomu stopy do posadzki to +5cm. Zalacze zdjecia zeby bylo jasne.

foto.jpg

foto 1.jpg

Edytowane przez tomtom4AD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales: stopa fundamentowa ma ok 60cm szer., na niej stoi komin 40cm (w srodku ceramika Plewa standardowo). 60cm - 40cm = 20cm, zostaje nam 20cm stopy z prawej strony, natomiast patrzac na lewo mamy rure z doprowadzeniem powietrza a pod spodem 6 otworów w styro fi 200, zalanych betonem przy robieniu posadzki. Tutaj mam ok. 30-40 styro pod posadzka.

Roznica poziomu stopy do posadzki to +5cm. Zalacze zdjecia zeby bylo jasne.

 

Jeszcze powiedz jakie Twoim zdaniem są rozsądne pieniądze za takie urządzenie. Większość solidnych firm pewnie weźmie zbliżone pieniądze za podobną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiedz jakie Twoim zdaniem są rozsądne pieniądze za takie urządzenie. Większość solidnych firm pewnie weźmie zbliżone pieniądze za podobną konstrukcję.

 

Tu właśnie tkwi problem (a może go nie ma wcale? :) ) bo to nie taśma produkcyjna ale jednorazowa robota. Ale spróbuje wycenić:

Wkład stalowy 4k-5k Pln

Moduły akumulacyjne (steatyt, szamot?) 2k-3k Pln

Zabudowa (G/K, inne jakieś płyty?) 1k-2k

Robota 4k Pln ?

 

wychodzi mi 9k-14k za całość, tak z grubego palca. Jak dolicze Tatarex za pare stów (a nie musze?) to robi się sporo kasy.

 

ZDUN powie najlepiej co warto / czego nie warto robić. Co Wy na to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie tkwi problem (a może go nie ma wcale? :) ) bo to nie taśma produkcyjna ale jednorazowa robota. Ale spróbuje wycenić:

Wkład stalowy 4k-5k Pln

Moduły akumulacyjne (steatyt, szamot?) 2k-3k Pln

Zabudowa (G/K, inne jakieś płyty?) 1k-2k

Robota 4k Pln ?

 

wychodzi mi 9k-14k za całość, tak z grubego palca. Jak dolicze Tatarex za pare stów (a nie musze?) to robi się sporo kasy.

 

ZDUN powie najlepiej co warto / czego nie warto robić. Co Wy na to? :)

 

Fachowcem nie jestem ale po pierwsze jak ma to nie byś konwekcyjne i oddawać ciepło w czasie to na pewno nie GK. Na materiały akumulacyjne chyba troszkę mało ale mogę się mylić, przydało by się to jeszcze jakoś wykończyć. Wniosek - może w tej górnej kwocie fachowcy się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem nie jestem ale po pierwsze jak ma to nie byś konwekcyjne i oddawać ciepło w czasie to na pewno nie GK. Na materiały akumulacyjne chyba troszkę mało ale mogę się mylić, przydało by się to jeszcze jakoś wykończyć. Wniosek - może w tej górnej kwocie fachowcy się znajdą.

 

Dokładnie, więc niech się ujawnią :) Cena do ustalenia.

 

Kolejny problem: pisałem 'G/K, inne płyty' bo tu trzeba coś lekkiego w miare zaproponować na taki 'słup grzewczy' - tak sobie go na razie nazwijmy - co będzie mieć docelowo 7m wysokości + ważyć kto wie ile a jednocześnie akumulować ciepło.

 

Mam nadzieje, że to wyjaśnia czemu tak przygotowałem podzbrojoną trochę nad wymiar posadzkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...