Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Nie rób na razie żadnego postumentu ...

Generalnie masz świetne warunki do zrobienia zabudowy zamknętej (hypokaustum) ogrzewajacej "niechcący" cały dom.

Daj sobie zrobić (np. Darkowi) porządny projekt czegoś takiego. On ma to w jednym palcu. Kratki w czymś takim ... niekoniecznie ... nie będą wcale potrzebne wtedy ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi produktami - KOMINKI HYBRYDOWE NA PELLET i DREWNO !

 

Z powodzeniem zastępują standardowe kotły - szczególnie w małych domach, w których nie ma miejsca na oddzielne pomieszczenie - kotłownię.

 

Kominki mają zbiornik pelletu wystarczający na ok. 3 dni oraz można w nich spalać również drewno.

 

Są w pełni automatyczne, a drzwi od kominka wystarczy otworzyć 1 raz w miesiącu.

 

Sprawność 90% - moc 10 lub 13 kW.

[ATTACH=CONFIG]306781[/ATTACH]

 

 

Zapraszamy do komentarzy !

 

Pozdrawiamy

http://www.iwonapellets.pl

Edytowane przez IWONA PELLETS
zmieniony link filmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, masę firm na świecie robi takie cudaczki peletowe. I to nieźle funkcjonuje. A Ty możesz do swojego Spartherma kupić w firmie ORTE (lub przedstawicielstwie) specjalny koszyczek i worek peletów. Spróbuj :) bo tym można też w zwyczajnym kominku palić. Pellety to nic innego jak trociny drzewne sprasowane w małe patyczki o średnicy 6 lub 8 mm. Brykiet jest po prostu dużo większy.

 

Napisałam o ORTE nie bez kozery. Może komuś przyda się informacja, że niewiadomego pochodzenia pellety kupowane w marketach oraz nawet pellet barlinecki są na tyle slabej jakości, że podczas spalania bardzo szybko i w dużych ilościach tworzy się twarda warstwa niedopalonych resztek. Te resztki to np. spoiwa, których Barlinek używa do produkcji swoich produktów. Skutkiem czego bardzo szybko palnik traci możliwość rozpalania kolejnej porcji paliwa. Pelety są dosypywane w okolicę palnika automatycznie i ponieważ jest ich za dużo przy rozpaleniu następuje wybuch. Nazywają to pufnięciem. Tak naprawdę, to jest jak wystrzał z armaty.

Dobry pelet, dobry brykiet to te sprasowane ciśnieniowo z miękkiego drewna bez kory, tzw. białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nawet go nie mam.

Mam kocioł peletowy Cichewicza, a on nie potrzebuje takiego.

 

Wiem jak one wyglądają, bo widziałam w przedstawicielstwie Orte w Pruszkowie.

http://www.orte.pl/?wpsc_product_category=koszyki

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Generalnie to spalanie paliwa jakim jest pelet w takich koszyczkach lub podobnych wynalazkach, to taka kicha trochę ... efekt mniej więcej ten sam co spalanie gazety zmiętej w kulkę i sciśnętej jak najmocniej ... to co w środku za cholerę się nie spali wcale ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, a próbowałeś?

Ja jestem tego ciekawa. Jak szybko się spalą i jak dokładnie? Pelety są z tego samego co brykiet. Jeśli klocek brykietowy spala się w całości, to czemu pelety miałyby się do końca nie wypalić w koszyku z dziurkami, które pozwalają na dopływ powietrza?

W palenisku kotła Cichewicza popiołu zostaje tyle co nic, ale tam są inne warunki spalania.

Kupować koszyka nie będę, ale może mój J coś wymyśli w zastępstwie i spróbujemy jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale koszyczki są idiotyczne. Po co przerabiać drewno, by potem inwestować w koszyczek? W kawałku pali się lepiej. Chyba, że chodzi o walkę z bezrobociem.

 

Pali się nędznie. Może znajdę jeszcze jeden, to Ci Kaśka (jak nie lubisz Kaśka, daj znać - moja lubi!) wyślę. Kiedyś testowałem koszyczki, bo miałem sporo peletu po targach...Dałem spokój, pelet wydałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie polecam koszyczków do pelletu. Jeśli ktoś pali wizualnie to jak najbardziej natomiast takie spalanie nie ma żadnej sprawności spalania. Nie ma możliwości aby ten pellet spalił się czysto nie wytwarzając małej ilości pyłów. Pellet stworzony jest do dozowania odpowiedniej ilości tego paliwa wraz z odpowiednią ilością powietrza. Dlatego wszystkie kominki na pellet mają wentylator wyciągowy spalin, przez co można dobrać odpowiednią ilość powietrza.

Aby spełnić unijne normy, rok czasu dobieraliśmy odpowiednio rozmieszczone dziurki w palniku, więc taki koszyczek z samymi dziurami nie nadaje się do ciągłego ogrzewania, a już napewno nie spełnia to spalanie żadnych norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...