Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Jak najbardziej można we własnym zakresie, na futrynie w połowie wysokości (na wysokości klamki) jest okrągła rolka o którą następuje zamknięcie drzwi. W tej rolce jest śrubka - z pomocą kluczyka imbusowego należy poluźnić tę śrubę i rolkę przesunąć minimalnie w stronę wkładu , następnie dokręcić śrubkę. Klamka będzie wtedy dociskać mocniej. Jeżeli jednak w tej chwili po zamknięciu drzwi nie czuć żadnego luzu to nie ma potrzeby regulacji.

 

Dziękuję :) Priv poszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czekam na kontakt serwisu. Nie za bardzo rozumiem winy płytkich palenisk ;) Obie szyby są tej samej wielkości, palenisko ma kształt kwadratu. Nie należy do dużych, ale takie nam odpowiadało :) Będę wdzięczna za rozwinięcie myśli, bo spodziewam się odpowiedzi serwisantów, że "tak to już jest" itp. Chciałabym, aby obie szyby były czyste :)

 

Paleniska rusztowe niezbyt głębokie, wymagają palenia małymi dawkami paliwa, jeśli chcemy mieć czysta szybę. Odległość części roboczej paleniska od szyby to zaledwie kilka centymetrów, wiec jak ogień hula, trudno by szybę omijał. Tym bardziej, że na szybę leci tylko połowa powietrza - reszta "idzie" przez ruszt. W wielu paleniskach bez rusztowych, całe powietrze może stanowić kurtynę oddymiającą szybę. Ja preferuję urządzenia, w których od krawędzi części roboczej paleniska (zagłębienia w którym leży drewno) do szyby jest 15 cm. Ogień w takich paleniskach ma słabe szanse pastwić się na szybie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu zaimpregnowania obudowy kominka z płyt silca zakupiłem 2 l gruntu varmsena zacząłem czytać ulotkę a tam jest napisane że tym gruntem nie można gruntować całych płyt o zewnątrz . To czym kur..... zagruntować te płyty pod klej bo już mi ręce opadają.

 

ja Ci pokazałem 2 grunty - jeden na zewnątrz drugi do wewnątrz, Ty wybrałeś swój - tańszy.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Stałem się posiadaczem starego domu do generalnego remontu.

Nadszedł czas na zaprojektowanie kominka, zainteresowała mnie opcja z masą akumulacyjna i pozwoliłem sobie naszkicować mniejwięcej jak to ma wyglądać (chociaż nie wiem czy to tak na prawdę jest dobrze, dlatego proszę o pomoc). Więcej na rysunku, proszę wytkać błędy, ew. jakieś sugestie. Wszystko chcę robić sam, średnim kosztem.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

komin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Stałem się posiadaczem starego domu do generalnego remontu.

Nadszedł czas na zaprojektowanie kominka, zainteresowała mnie opcja z masą akumulacyjna i pozwoliłem sobie naszkicować mniejwięcej jak to ma wyglądać (chociaż nie wiem czy to tak na prawdę jest dobrze, dlatego proszę o pomoc). Więcej na rysunku, proszę wytkać błędy, ew. jakieś sugestie. Wszystko chcę robić sam, średnim kosztem.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

[ATTACH=CONFIG]308693[/ATTACH]

 

Był kiedyś na forum PIT79 i budował sam kominek z akumulacją tanim kosztem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130116-kominek-kumulacyjny-projekt-i-budowa-%29/page15

Dłuższy czas śledziłam ten wątek. Poczytaj, sporo się dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można we własnym zakresie, na futrynie w połowie wysokości (na wysokości klamki) jest okrągła rolka o którą następuje zamknięcie drzwi. W tej rolce jest śrubka - z pomocą kluczyka imbusowego należy poluźnić tę śrubę i rolkę przesunąć minimalnie w stronę wkładu , następnie dokręcić śrubkę. Klamka będzie wtedy dociskać mocniej. Jeżeli jednak w tej chwili po zamknięciu drzwi nie czuć żadnego luzu to nie ma potrzeby regulacji.

 

 

Brak grupy serwisowej w firmie Hajduk ?

 

Przykładowo firma Romotop świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny poprzez własne grupy serwisowe w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Stałem się posiadaczem starego domu do generalnego remontu.

Nadszedł czas na zaprojektowanie kominka, zainteresowała mnie opcja z masą akumulacyjna i pozwoliłem sobie naszkicować mniejwięcej jak to ma wyglądać (chociaż nie wiem czy to tak na prawdę jest dobrze, dlatego proszę o pomoc). Więcej na rysunku, proszę wytkać błędy, ew. jakieś sugestie. Wszystko chcę robić sam, średnim kosztem.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

[ATTACH=CONFIG]308693[/ATTACH]

 

 

Za dużo tych grzybków w jeden barszcz ...

Z akumulacją lepiej samodzielnie nie kombinuj .

Jaki wkład planowałeś do takiej instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak grupy serwisowej w firmie Hajduk ?

 

Przykładowo firma Romotop świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny poprzez własne grupy serwisowe w całej Europie.

 

Cytowany post był odpowiedzią na pytanie internautki - czy regulacji można dokonać samemu.

Przykładowo firma Hajduk świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny poprzez grupy serwisowe w całej Polsce i w Europie.

Edytowane przez Artix123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o doradzenie mi w wyborze najlepszego rozwiązania: kominek z DGP, kominek bez DGP, koza czy piecokominek? A co z akumulacją? Mam straszny mętlik. Dużo czytam na forum oraz odwiedziłam już kilku wykonawców. Najniższa wycena za prosty, narożny kominek z DGP to 7500 + wkład + kamień. Mój budżet na tą chwilę to 10k.

Dom ma 130m2, parterówka, dobrze ocieplona, wszędzie podłogówka, bez rekuperacji, 3 sypialnie, 2 łazienki, kotłownio-pralnia, a reszta otwarta. Kominek umiejscowiony będzie centralnie, więc rozprowadzenie może grawitacyjne (tylko do trzech sypialni)?. Strop drewniany (żaden z wykonawców nie zwrócił na to uwagi)

Boję się przypalonego kurzem powietrza bijącego z kratek wentylacyjnych (w domu są małe dzieci)

Może postawić kozę np. Koza AB z kratki i wystarczy na te kilka lat? Da się tym grzać? Jakiś inny piecyk polecacie?

Wszyscy wykonawcy proponują wkłady min 14KW. Boję się przegrzania salonu :/ Zaraz obok (1m) jest planowany wypoczynek.

Wkłady jakie mi zaproponowano:

Hajduk 2HP Vulcano z szybą otwieraną do góry (podobno nie brudzi tak pomieszczenia jak otwierana na boki)

Zibi za 2800

Spartherm Varia2RH

BeF za 8200zl z giętą szybą

 

Doradzcie proszę

 

Sorry za przydługi post :/

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Maciejko

Skoro do wydania na kominek jest 10K to Sparterm, BeF, i Hajduk zostają na półce.

Zamontowanie jak największych kratek ,luftów czy innych otworów na zabudowie kominka w znacznym stopniu ogranicza przypalanie kurzu , a jak jeszcze więcej będziemy sprzątać ,to nie jest tak straszno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bagi za odpowiedz.

Więc zostaje Zibi BS 12KW. Czy jest to dobry wkład?

Jakieś inne propozycje? Może jakieś kozy lub pieco kominki w tej cenie?

Robić kominek z DGP?

Czyn grzać w okresie przejściowym?

 

Wszystkie opinie mile widziane :)

 

Bardzo interesujące. Może komuś się przyda. Coś o Zibim:

http://blog.kominki-batura.pl/rekreacja/

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsyłacz do po raz kolejny przedstawionej fałszywej alternatywy :

akumulacja - rekreacja.

zibi plus dgp to bardzo dobre rozwiązanie również do ogrzewania domu, również z czystą szybą i również z rzadko opróżnianym z popiołu paleniskiem, niskim zużyciem drewna.

zibi z akumulacją oczywiście nie współgra, bo kompletnie nie do tego został stworzony, po prostu oddaje bardzo sprawnie prawie całe ciepło przez korpus i ze spalin nie ma już co się zakumulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w którym momencie ( producent podaje nominalnie ok. 290*), jeśli dasz za wylotem jeszcze 1 - 1,5 m rury flex również doskonale oddającej ciepło, do komina poleci niewiele.

W każdym razie na tyle mało,, że jakikolwiek dalszy odzysk jest bez sensu, co wykazał również w swoich testach PBt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w którym momencie ( producent podaje nominalnie ok. 290*), jeśli dasz za wylotem jeszcze 1 - 1,5 m rury flex również doskonale oddającej ciepło, do komina poleci niewiele.

W każdym razie na tyle mało,, że jakikolwiek dalszy odzysk jest bez sensu, co wykazał również w swoich testach PBt

No faktycznie jeśli producent podaje wartość nominalną temp. 290* to do niczego innego ten wkład się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...