Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Zduni piszcie otwartym tekstem :) co dobre, a co złe, bo uśmiać się z tej flex rury to mogą tacy jak ja, ktorzy cokolwiek wiedzą o kominkach. Większość inwestorów mających pierwszy raz do czynienia z tematem nie będzie wiedziała co myśleć. Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Flex to flex...w zależności z czego zrobiony, do tego służy...Rura która się zgina...

 

Plastykowa do kabli dobra, aluminiowa do wentylacji, z kwasówki do gazu, a ze stali stopowej z przewagą chromu, niklu, molibdenu i tytanu - doskonała do odprowadzania dymu z drewna. Dla palaczy węglem i słomą flexa nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex to flex...w zależności z czego zrobiony, do tego służy...Rura która się zgina...

 

Plastykowa do kabli dobra, aluminiowa do wentylacji, z kwasówki do gazu, a ze stali stopowej z przewagą chromu, niklu, molibdenu i tytanu - doskonała do odprowadzania dymu z drewna. Dla palaczy węglem i słomą flexa nie polecam...

 

No niezupełnie, plastikowa do kabla to peszel:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zeszłym roku kupiłem wkład marketowy. Wiem ,że nie polecacie marketówek ale cena mnie skusiła. Kominek jest firmy Ekkom model La breise z pirolizą - taki był w promocji. Przestudiowałem forum i zabrałem się za podłączenie kominka. Tak to wygląda

IMAG0205.jpg

IMAG0204.jpgIMAG0206.jpgIMAG0207.jpg

I teraz mam kilka pytań:

1. Powietrze zasilające, przepustnica jest przy podłodze, dalej rura spiro i przerobiony kruciec (orginalnie była zaślepka) do wkładu czy jest to prawidłowo podłączone?

2. Przy pierwszym rozpaleniu zauważyłem, że kominek ma duży cug. Jak się okazało mimo zamknięcia dopływu powierza z zewnątrz(prawie nie zauważalne), z pomieszczenia i komina nadal było słychać jak szumi. Powodem tej sytuacji jest brak sznurka nad górną częścią szyby(niby kurtyna powietrzna). Czy mogę wcisnąc tak sznurek aby tak nie chuczało?

3. Planuję obudować wkład obudową prostokątną bez jak duże kratki zastosować, myślałem o kratkach luft z przodu jedną na dole drugą na górze obudowy o wymiarach 80x6 cm. Czy wystarczą? Wiadomo w komorze dekompresyjnej będą też jakieś :)

 

PS. Na wyczystkę proszę nie patrzeć to osobna historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to wygląda w takich przypadkach : rura z powietrzem do spalania ogromna a króciec mały i płaski [ dotyczy to także wielu wkładów podobnej klasy np z firmy na K ]

Ładny kawałek krajobrazu przed domem widzę w tej szybie .. trochę zasłaniany przez fotografa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszych wkladach jeszcze wieksze przylacze przechodzi w malenkie, tam gdzie klient juz nie widzi. Oto roznica jesli chodzi o dolot.

 

Jesli chodzi o cug, to wiele nie zdzialasz, mozesz zaslonic uszczelka tzw. kurtyne, ale wowczas szyba mimo tej za przeproszeniem pyrolizy zrobi sie zaraz czarna.

 

Kratki 70 x15 minimum gorna i 50x15 dolna. Moga byc po dwie po bokach.

Takie lufty mozna dolozyc, ale w zasadzie dla ozdoby.

 

Pytanie.

Jak zamierzasz korzystac z tej wyczystki komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszych wkladach jeszcze wieksze przylacze przechodzi w malenkie, tam gdzie klient juz nie widzi. Oto roznica jesli chodzi o dolot.

 

Jesli chodzi o cug, to wiele nie zdzialasz, mozesz zaslonic uszczelka tzw. kurtyne, ale wowczas szyba mimo tej za przeproszeniem pyrolizy zrobi sie zaraz czarna.

 

Kratki 70 x15 minimum gorna i 50x15 dolna. Moga byc po dwie po bokach.

Takie lufty mozna dolozyc, ale w zasadzie dla ozdoby.

 

Pytanie.

Jak zamierzasz korzystac z tej wyczystki komina?

 

Śruby i ich mocowane, ograniczające przepływ gazów (i to znacznie), to przypadłość nie tylko dolotów, jak i wylotów...Jeśli TĄ samą firmę mamy na myśli...;) O ile w przypadku wylotów da się z tym żyć, to w takim "G", jest problem przy rozpalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim "G" z moich obserwacji rozpala sie jak w hucie i potem pali jak w hucie poki nie przymkniesz sibra. Ogolnie lipa.

Śruby i ich mocowane, ograniczające przepływ gazów (i to znacznie), to przypadłość nie tylko dolotów, jak i wylotów...Jeśli TĄ samą firmę mamy na myśli...;) O ile w przypadku wylotów da się z tym żyć, to w takim "G", jest problem przy rozpalaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak inne "G" mamy na myśli...;) Lub zmienili konstrukcję dolotu, co sugerowałem po pierwszych testach. Jeśli jest tak jak mówisz (pali sie jak w hucie), to pozytyw. Bo "G" o którym ja myślę nie powinno być montowane bez 4-6 mb np CMA (tych po 45 kg szt....). Oczywiście zamiennie jak najbardziej można walnąć na ten wkład przystawkę wodną (np taką do 10 kW)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wkładu Bef Aquatic WH70. W karcie techniczej wkładu nie ma informacji w jakim układzie ten wkład może pracować. Gdy zadzwoniłem do Bef'a, powiedzieli mi że wkład ten jest przystosowany do pracy w układzie zamkniętym i otwartym.

Montował może ktoś z was taki wkład w układzie otwartym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kawałek krajobrazu przed domem widzę w tej szybie .. trochę zasłaniany przez fotografa .

 

Fotograf się nie popisał ale prawda krajobraz ładny bo trawka już ładnie zielenieje :)

 

 

Jesli chodzi o cug, to wiele nie zdzialasz, mozesz zaslonic uszczelka tzw. kurtyne, ale wowczas szyba mimo tej za przeproszeniem pyrolizy zrobi sie zaraz czarna.

 

Kratki 70 x15 minimum gorna i 50x15 dolna. Moga byc po dwie po bokach.

Takie lufty mozna dolozyc, ale w zasadzie dla ozdoby.

 

Pytanie.

Jak zamierzasz korzystac z tej wyczystki komina?

 

Z kurtyną masz racje muszę zasłonić ją uszczelką bo słychać jak wieje i do tego jeszcze zapach dymu (dzisiaj nie było palone) się unosi po pomieszczeniu . Ale takie uroki wkładu za 760 zł.

 

Co do kratek czy mogą one być po bokach tak jak na rysunku? Lufty może sobie podaruje. Wiadomo jeszcze do góry będzie komora dekompresyjna i następne kratki po bokach ale nie miałem miejsca na zdjęciu.

 

Do wyczystki mam zamiar się dostawać bokiem przez kratkę. Odkręcam opaskę schodzi rura spiro drzwiczki się otwierają :)

 

tworczosc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład jeśli jest przystosowany do pracy w układzie zamkniętym, może również pracować w układzie otwartym.

Jeśli jest tylko do układu otwartego- nie montuje się go w zamkniętym.( co nie znaczy , że nie widziałem tak zamontowanych )

W zamkniętym pracuje pod wyższym ciśnieniem (pewnie masz jakis opis na tabliczce) najczęściej wyposażony jest też w wężownicę schładzającą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...