Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Fotograf się nie popisał ale prawda krajobraz ładny bo trawka już ładnie zielenieje :)

 

 

 

 

Z kurtyną masz racje muszę zasłonić ją uszczelką bo słychać jak wieje i do tego jeszcze zapach dymu (dzisiaj nie było palone) się unosi po pomieszczeniu . Ale takie uroki wkładu za 760 zł.

 

[ATTACH=CONFIG]309219[/ATTACH]

jeśli tak zrozumiałeś moją wypowiedź... to zasłaniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem że szyba będzie się brudzić - mam nadzieje jak w normalnym kominku a nie od razu na smołę :). A co mówisz na kratki mogą być po bokach?

 

Jesteś pewny, że kombinowanie z urządzeniem ogniowym (!) będzie bezpieczne dla Twojej rodziny? Masz jakieś w tym względzie doświadczenia?!

 

Jeszcze słówko w sprawie wyczystki. To nie jest tylko kwestia czy się drzwiczki otworzą czy nie...Tam będzie mnóstwo syfu do wygarnięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że kombinowanie z urządzeniem ogniowym (!) będzie bezpieczne dla Twojej rodziny? Masz jakieś w tym względzie doświadczenia?!

 

Jeszcze słówko w sprawie wyczystki. To nie jest tylko kwestia czy się drzwiczki otworzą czy nie...Tam będzie mnóstwo syfu do wygarnięcia...

 

Wiem ,że jest to kombinowanie ale co mam zrobić nie uszczelniać szyby - ma mi pachnieć cały czas dymem w salonie? (kominek będzie użytkowany okazjonalnie).

Co do wyczystki przyznaje jest to porażka planuje wysysać syf odkurzaczem do kominków albo pozostaje przekucie od drugiej strony ale tam już stoi ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że jest to kombinowanie ale co mam zrobić nie uszczelniać szyby - ma mi pachnieć cały czas dymem w salonie? (kominek będzie użytkowany okazjonalnie).

Co do wyczystki przyznaje jest to porażka planuje wysysać syf odkurzaczem do kominków albo pozostaje przekucie od drugiej strony ale tam już stoi ściana.

 

W celu likwidacji patologii związanej z nieszczelnością wkładu, wpychaj lepiej szmatę w rurę dymową (przez wkład). Jakoś to oznacz, zebyś nie zapomniał wyjąć przed paleniem. Szczelinkę zostaw w spokoju, bo nie tylko tamtędy leci zapach, choć pewnie najwięcej. W sezonie jak palisz raz po raz nie powinno śmierdzieć.

 

No i najważniejsze. Smród to skutki. Zlikwiduj przyczynę! ;)

 

Wiesz dlaczego śmierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu likwidacji patologii związanej z nieszczelnością wkładu, wpychaj lepiej szmatę w rurę dymową (przez wkład). Jakoś to oznacz, zebyś nie zapomniał wyjąć przed paleniem. Szczelinkę zostaw w spokoju, bo nie tylko tamtędy leci zapach, choć pewnie najwięcej. W sezonie jak palisz raz po raz nie powinno śmierdzieć.

 

No i najważniejsze. Smród to skutki. Zlikwiduj przyczynę! ;)

 

Wiesz dlaczego śmierdzi?

 

Śmierdzieć mogło dlatego iż dopływ powietrza z pomieszczenia miałem otwarty, drewno jest na pewno ok bo 3 lata sezonowane (dębina) . Jutro jeszcze podziałam jak trafie na budowę.

 

Pytam z ciekawości - dlaczego nie należy w moim przypadku uszczelniać drzwiczek?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości - dlaczego nie należy w moim przypadku uszczelniać drzwiczek?

 

Pozdrawiam

Chodzi o sznur uszczelniający szybę (drzwiczki) ?

Popatrz, poczytaj, zastanów się... producent z premedytacją tak właśni składa swoje wkłady. Robi to z premedytacją w ściśle określonym celu.

Po co to robi... tutaj musiałbyś samodzielnie wyszukać informacji, aby głęboko utkwiła Ci w pamięci. Ten temat był wałkowany dziesiątki razy na forum, bo przecież nie pierwszy dokonałeś zakupu tego typu wkładu kominkowego.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sznur uszczelniający szybę (drzwiczki) ?

Popatrz, poczytaj, zastanów się... producent z premedytacją tak właśni składa swoje wkłady. Robi to z premedytacją w ściśle określonym celu.

Po co to robi... tutaj musiałbyś samodzielnie wyszukać informacji, aby głęboko utkwiła Ci w pamięci. Ten temat był wałkowany dziesiątki razy na forum, bo przecież nie pierwszy dokonałeś zakupu tego typu wkładu kominkowego.

Przepraszam że się wtrącę, właśnie po co producenci to robią? Czyżby po to by za wszelką cenę jednak się paliło mimo że użytkownik tego nie chce, ale przecież nie wszystkie wkłady mają wyciętą tą uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę, właśnie po co producenci to robią? Czyżby po to by za wszelką cenę jednak się paliło mimo że użytkownik tego nie chce, ale przecież nie wszystkie wkłady mają wyciętą tą uszczelkę?

 

Użytkownik rozpalając w kominku chce żeby się w nim paliło...

Jeżeli nie chce nie rozpala w kominku. Zamkniecie drastyczne dopływu powietrza podczas palenia, bywa często przyczyną ... bum... bum.. "eksplozji"

Nie mówimy o "wędzeniu" czyli niepełnym spalaniu z ograniczoną ilością powietrza. Bo to zwyczajne marnotrawstwo.

Powód braku uszczelki jest bardziej przyziemny, to zazwyczaj tak zwana nadzwyczaj uproszczona kurtyna powietrzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik rozpalając w kominku chce żeby się w nim paliło...

Jeżeli nie chce nie rozpala w kominku. Zamkniecie drastyczne dopływu powietrza podczas palenia, bywa często przyczyną ... bum... bum.. "eksplozji"

Nie mówimy o "wędzeniu" czyli niepełnym spalaniu z ograniczoną ilością powietrza. Bo to zwyczajne marnotrawstwo.

Powód braku uszczelki jest bardziej przyziemny, to zazwyczaj tak zwana nadzwyczaj uproszczona kurtyna powietrzna...

Znam kilku którzy z założenia nie chcą by się paliło a rozpalają ;-) A wracając do kurtyny to czy to powietrze tylko od góry czy też od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę iż uszczelki nie ma dlatego żeby było taniej , toć 60 cm uszczelki to ze 2 złote będzie.

 

A tak serio wkładając uszczelkę do kurtyny powietrznej kominka zmieniamy całkowicie parametry spalania paliwa czego producent albo nie przewidział ( wtedy nic się z kominkiem nie stanie) lub przewidział (wtedy coś się stanie z kominkiem i właśnie to producent przewidział) Na pewno producent przewidział utratę gwarancji. Komin do kominka powinien mieć odpowiednie podciśnienie - z tego co piszesz masz za duży ciąg w kominie - ja zamiast uszczelniania kominka (Taki sobie wybrałeś) zrobił bym coś z kominem ( zdjął nasadę typu Dragon , Strażak -zastąpił prymitywnym szerokim daszkiem) .

Istnieją moderatory ciągu pozwalające okiełznać nawet wysokie kominy. Co do smrodu z kominka to w pomieszczeniu z kominkiem czy to jest szczelny kominek marki XXX czy nieszczelny kominek La Braise lepiej jest mieć nadmiar powietrza a nie jego deficyt (kominek udziela wtedy oprocentowanego kredytu - odsetki to smród sadzy). Prawo budowlane nakazuje wwiewanie powietrza z zewnątrz w ilościach określonych w normach ( 20 m3 na osobę na godzinę a dla kuchni 50 m3/h) taki dom powinien mieć zapewniony nawiew w ilości około 100 m3 na godzinę albo zbilansowaną wentylację mechaniczną . Wkłady szczelne nie ujawnią patologi źle działającej wentylacji.

 

Posłuchaj dobrej rady , weź fachowca niech opanuje niesfornego La Braisa , lub zastosuj pomarańczową szmatkę do utykania z jakimś dyndałkiem aby w kominku zwisał i dyndał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy wkład kominkowy można obudować szamotem tak żeby szamot był bez odstępu od wkładu?

 

Można, ale tylko raz, do pierwszego palenia...Za drugim razem zostawia się już szczelinę dylatacyjną ok 5 mm na bokach i 5-10 mm u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem od dołu też...

Czy przy dobrze działającej kurtynie szyba w każdym etapie palenia jest czysta? Dlaczego pytam otóż jak przystało na samoroba drzwi też zrobiłem sam ok troszkę pomógł spawacz ;-) Mam kurtynę z dołu i z góry i zauważyłem czasami tzn w trakcie rozpalania albo gdy słabiej palę, górna część szyby tak od połowy delikatnie się przydymi czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...