Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego tylko do pierwszego palenia?

 

Nie złapałeś ironii ...Rozwali ci się! Będziesz budować od nowa. Stal rozszerzając się pod wpływem temperatury zniszczy Twoją budowlę bez dylatacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy przy dobrze działającej kurtynie szyba w każdym etapie palenia jest czysta? Dlaczego pytam otóż jak przystało na samoroba drzwi też zrobiłem sam ok troszkę pomógł spawacz ;-) Mam kurtynę z dołu i z góry i zauważyłem czasami tzn w trakcie rozpalania albo gdy słabiej palę, górna część szyby tak od połowy delikatnie się przydymi czy tak powinno być?

 

Przyglądałem się kiedyś Twoim drzwiczkom. Dostrzegłem w nich wadę, ale mało istotną, pomijając oczywiście ten opisany problem...Kiedyś zdradzę Ci jaka to wada. U Ciebie na piwie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się kiedyś Twoim drzwiczkom. Dostrzegłem w nich wadę, ale mało istotną, pomijając oczywiście ten opisany problem...Kiedyś zdradzę Ci jaka to wada. U Ciebie na piwie:)

Piwo u mnie zawsze w lodówce, zaproszenie aktualne. Ja tam widzę kilka wad ale będę poprawiał może trafię w tą wypatrzoną.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie zawołam kominiarza niech mi wszystko sprawdzi jak trzeba przy okazji odbiór może zrobi :) Komin mam wysoki (bez strażaka) i może dlatego taki cug łapie.

 

I o co chodzi z tą pomarańczową szmatką? :)

 

Czytam jeszcze raz instrukcje od wkładu i w niej jest napisane:

"Front paleniska oraz szyba zostały osadzone na niepalnych uszczelkach

(włókno szklane), zapewniając należytą szczelność całego urządzenia. W dolnej

części paleniska"

Edytowane przez DoMiN_83
Instrukcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak to, ta pomarańczowa to zapchaj dziura, żeby Ci nie piździło jak nie palisz :)

 

:-D

 

..nie nawiewało śmierdzącego powietrza z komina w czasie gdy nie palisz w takim wkładzie .....

Brak uszczelki od góry na szybie , jak to zabawnie nazwano "uproszczona kurtyna powietrzna" , to same "korzyści"...

1. Pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia , już nagrzane a więc "zapłacone" [ 8 metrów na 1 kg drewna ]

2.Wentyluje dom gdy nie palicie , nawiewa dziwny zapach z komina lub wywala w kosmos ciepłe powietrze z domu

3. Cofka spalin przy końcu palenia nie należy do rzadkości ... a to spaliny = zagrożenie dla życia

 

Wkłady o uproszczonej budowie to ZABAWKI do oglądania i.... częstego mycia szyby .

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin - ciekawe jest to podłączenie powietrza do kominka. Dlaczego to zrobiłeś? Czy instrukcja to przewidywała? Powietrze do spalania dopływa z przodu przez popielnik gdzie masz regulację oraz przez wyciętą uszczelkę w szybie gdzie nie masz regulacji, (nie kombinuj z uszczelnianiem tej szpary bo mogą być z tego dodatkowe problemy). O ile dobrze widzę (może jest jakiś niuans w tym rozwiązaniu) to nieuzasadniona jest Twoja przeróbka. Wprowadziłeś do kominka powietrze nad którym praktycznie nie masz kontroli. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin - ciekawe jest to podłączenie powietrza do kominka. Dlaczego to zrobiłeś? Czy instrukcja to przewidywała? Powietrze do spalania dopływa z przodu przez popielnik gdzie masz regulację oraz przez wyciętą uszczelkę w szybie gdzie nie masz regulacji, (nie kombinuj z uszczelnianiem tej szpary bo mogą być z tego dodatkowe problemy). O ile dobrze widzę (może jest jakiś niuans w tym rozwiązaniu) to nieuzasadniona jest Twoja przeróbka. Wprowadziłeś do kominka powietrze nad którym praktycznie nie masz kontroli. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.

 

Skąd czerpiesz informacje, by tak doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.

 

IDEALNY przykład jak internet może ogłupiać i podsuwać złe rozwiązania .

 

Kiedyś mówili " Kto czyta nie błądzi " .......... a teraz strach się bać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kominy! - doradź czy przed głupotą należy się bronić czy PRAWDA SAMA SIĘ OBRONI?

Mamy tutaj przykład, że w tym wątku (kominki) rację ma tylko pewna grupa osób które się uważają za fachowców. Uważać się mogą za kogo chcą nawet za Marsjan ale ponieważ wleźli na forum dyskusyjne więc niech dyskutują a nie obrażają.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jestem zszokowany poziomem wiedzy panów Batury i Darka (nie wiem co miał na myśli pestka). Jeżeli panom są obce podstawy, podkreślam - podstawy działania kominka no to, no to nie wiem co napisac.........

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan - broń się sam , nie szukaj adwokatów.

 

Wiedzę o paleniu drewna i kominkach to panowie "Zduni" mają ogromną - tylko z lipnego paleniska .....

 

..... ja bym wywalił instrukcję i gwarancję - zespawał z profila zamkniętego stalowego 80x40 ramkę do której podłączył bym powietrze z rurki w podłodze, odkręcił front , ramkę wstawił pomiędzy korpus a drzwi - nawiercił otwory na dole przysłonił kątowniczkiem zaślepił lipną kurtynę powietrzną , zaspawał popielnik . palenisko do wysokości 23,5 cm wyłożył szamotem , odkręcił górny czopuch dospawał wymiennik stalowy , może wodny może zasypał bym go szamotem , do tego wentylatur co by dmuchał powietrzem w wymiennik , czujnik temperatury co by wymiennika nie schładzać poniżej ....

 

.... potem poszedł bym po rozum do głowy ...wymontowałbym szybę z pyrolizą - sprzedał na allegro - resztę za 300 - 400 zł jakiemuś wykonawcy budowlanemu czy mechanikowi do warsztatu aby miał ciepło ... do przodu bym był z jakieś 400 zł . I zadzwonił bym po Zduna aby mi zrobił zduński kominek kumulacyjny.

 

Ale to ja , a co do ucinania rury przy podłodze jestem z tobą duchem - a jak mi rozrząd do syrenki załatwisz to i będę ciałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.

 

Pisanie takich głupot jako fachowych porad jest możliwe tylko na forach społecznościowych.

 

Sparafrazuje znane powiedzenie:

" Doradzał Stefan Dominikowi a sam głupi jak tabaka w rogu "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...