Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Panie Forest jeżeli chcesz zabierać głos i komuś jajca wciskać to przeczytaj wątek do którego się odnosisz od początku. Gdybyś przeczytał jak radzę to byś może nie pisał dyrdymałów. Jeżeli czegoś nie wiesz - pytaj. Ale nie obracaj kota ogonem bo nie ja zacząłem obrażać. Jest prawem forumowicza wypowiadać swoje racje, spostrzeżenia, doświadczenia, itd i tego nikt nie może nikomu zabronić.

Pana na innym wątku uznałem za kłamczucha i bajeranta bo Pan nie potrafi mi podać miejsca gdzie jest szamot o gęstości 1,6. Prawdopodobnie dlatego Pan jest tutaj też jak inni taki złośliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Pana na innym wątku uznałem za kłamczucha i bajeranta bo Pan nie potrafi mi podać miejsca gdzie jest szamot o gęstości 1,6. Prawdopodobnie dlatego Pan jest tutaj też jak inni taki złośliwy.

http://www.tabex-ozmo.pl/

http://pco.pl/

http://rath.at/

http://www.wolfshoehe.de/

Npisz czy to Ci coś dało ...

Czy też być może mam Cię tam zaanonsować osobiście i powiadomić ich że będzie dzwonił Pan Stefan W. z Rumii bo chce kupić jedną cegłę ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Forest - jest ok. Tak trzeba było od razu i byłoby ok. Przepraszam jeśli coś było nie tak.

Ale ponieważ do końca byłeś uszczypliwy z tą jedną cegłą (ja cegły nie chcę tylko chciałem wiedzieć gdzie jest szamot o gęstości 1,6) to Ci muszę napisać, że te linki nie przyznają Ci racji. W jednym szamot rozpoczyna się od 1,95, w innej firmie podają wymiary produktów i ich objętość a o innych parametrach chyba zapomnieli. A z tymi niemieckimi to też trochę przegiąłeś bo ja nicht, nicht sprechen...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro każdy może doradzać to ja też;-) Moim zdaniem: w dobie walki z mostkami cieplnymi, ocieplaniem domów itp itd robienie sobie całkiem sporej dziury w domu poprzez doprowadzeniem rury do kominka i obcinanie jej przy podłodze to delikatnie mówiąc niefrasobliwość żeby nie powiedzieć inaczej ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymagania :bash:

Czemu nie poprosić Foresta, żeby rzeczone cegły osobiście dostarczył.

Poza tym, mamy XXI wiek, internet, słowniki i wyszukiwarki. Co to za problem, że po niemiecku, francusku, a nawet po japońsku. Warto trochę ruszyć głową i samodzielnie się obsłużyć.

 

A moje pytanie zbyto milczeniem !!! Rozumiem, że tyle samo (albo mniej) wiesz, Stefanie o kominkach co ja :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie StefanieW bo mam taki kominek w którym są króćce ( takie dwie rury wychodzą z wkładu od góry ) . To jest doprowadzenie powietrza( z zewnątrz domu , czyli z pola lub z dworu -jak kto woli ) do KOMORY SPALANIA ! I teraz mam dylemat . Zaślepić te króćce czy nie ? A powietrze z zewnątrz "puścić" pod wkład ?Ten wkład ma również pod szybą taki mały lufcik ( można go zamknąć lub otworzyć ) , poza tym jest szczelny ( ten wkład ) . :stirthepot:W takim wypadku po co te króćce producent wkładu zrobił ? Edytowane przez butynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin - ciekawe jest to podłączenie powietrza do kominka. Dlaczego to zrobiłeś? Czy instrukcja to przewidywała? Powietrze do spalania dopływa z przodu przez popielnik gdzie masz regulację oraz przez wyciętą uszczelkę w szybie gdzie nie masz regulacji, (nie kombinuj z uszczelnianiem tej szpary bo mogą być z tego dodatkowe problemy). O ile dobrze widzę (może jest jakiś niuans w tym rozwiązaniu) to nieuzasadniona jest Twoja przeróbka. Wprowadziłeś do kominka powietrze nad którym praktycznie nie masz kontroli. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.

 

Zrobiłem to ponieważ chciałem aby było jak najlepiej aby czyste powietrze trafiało do kominka. Mimo to czy przymknę czy otworze szczelną przepustnice którą mam w podłodze tak pobiera powietrze z pomieszczenia nie z rury. Zamontowałem to ponieważ na wkładzie (La breise 700) i było napisane iż ma system CDP - jakiś ich system doprowadzenia czystego powietrza. Identyczny wkład tylko z "firmowym" doprowadzeniem powietrza (La breise 710 CDP) ma zamykanie na trzy razy: raz otwiera powietrze pod ruszt i na szybę, dwa - tylko na szybę, trzy zamyka oba wloty powietrza.

 

 

 

Matyldo święta kangurzyco, co to się porobiło :jawdrop:

 

Ja mam taką nieśmiałą prośbę, żeby ktoś to odkręcił, bo ten wątek traci sens.

 

Oj traci traci. Panowie spokojnie :)

Jak zgadam się z kominiarzem to dam znać Panowie co ustalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisalem, ze stefen ma troche racji, gdyz twoje podlaczenie cdp bedziesz mial i tak caly czas zamkniete aby jakkolwiek okielznac ogien, co jednak przy szczelnych budynkach stanowi zagrozenie.

Czyli ostatecznie juz lepiej w trakcie palenia otworzyc powietrze nie polaczone z wkladem, cug bedzie mniejszy bo bedzie jedna szczelina na wkladzie mniej, a powietrze z zewn. zapewni minimum bezpieczenstwa.

Zrobiłem to ponieważ chciałem aby było jak najlepiej aby czyste powietrze trafiało do kominka. Mimo to czy przymknę czy otworze szczelną przepustnice którą mam w podłodze tak pobiera powietrze z pomieszczenia nie z rury. Zamontowałem to ponieważ na wkładzie (La breise 700) i było napisane iż ma system CDP - jakiś ich system doprowadzenia czystego powietrza. Identyczny wkład tylko z "firmowym" doprowadzeniem powietrza (La breise 710 CDP) ma zamykanie na trzy razy: raz otwiera powietrze pod ruszt i na szybę, dwa - tylko na szybę, trzy zamyka oba wloty powietrza.

 

 

 

 

 

Oj traci traci. Panowie spokojnie :)

Jak zgadam się z kominiarzem to dam znać Panowie co ustalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis CDP [ centralne doprowadzenie powietrza ] to skrót który przetłumaczyłem dla potrzeb firmy Romotop z czeskiego CPV .

 

Niektóre firmy zaczęły ten skrót stosować także na soje wkłady.

 

CDP powinno być szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania w 100% z poza budynku bezpośrednio do wkładu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 - to forum nie jest od tego żeby o sobie opowiadać więc proszę mnie nie wkręcać. Czytając Pani opis "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE" myślę, że moja wiedza przy Pani wiedzy to jak kropla w morzu. Dziękuję Pani i wszystkim innym za doradztwo w kwesti tłumaczenia. Widać, że do szczypania jest zawsze wielu chętnych.

butynski - te króćce to doprowadzenie powietrza wtórnego czyli zamiast przez szybę. Zaślepiać ich nie wolno. Dopuszcza się doprowadzenie powietrza spod wkładu ale lepiej z zewnątrz. Ten regulator na dole to normalne powietrze przez popielnik jak w innych kominkach (powietrze pierwotne).

DoMiN_83 - czyste powietrze bierz sobie do oddychania a to oddychane (brudne) niech kominek sobie łyka. Ten wkład co Ty masz to jest 700-ka i nie ma CDP. CDP ma ten 710 CDP i to są takie rury które sterczą u góry (butynski o to pytał i przez nie wpływa powietrze wtórne czyli takie które w innych wpływa przez szybę więc nie zaślepiać). Ty masz zwykły wkład. Powietrze w tym i większości wkładów doprowadza się pod kominek żeby bilansować spalane powietrze. Do spalania kominki biorą powietrze z przodu przez popielnik i szybę. Jest pewna niewielka grupa kominków tak jak ten 710 z dodatkowym doprowadzeniem w innym miejsu z góry, dołu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 - to forum nie jest od tego żeby o sobie opowiadać więc proszę mnie nie wkręcać. Czytając Pani opis "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE" myślę, że moja wiedza przy Pani wiedzy to jak kropla w morzu. Dziękuję Pani i wszystkim innym za doradztwo w kwesti tłumaczenia. Widać, że do szczypania jest zawsze wielu chętnych.

butynski - te króćce to doprowadzenie powietrza wtórnego czyli zamiast przez szybę. Zaślepiać ich nie wolno. Dopuszcza się doprowadzenie powietrza spod wkładu ale lepiej z zewnątrz. Ten regulator na dole to normalne powietrze przez popielnik jak w innych kominkach (powietrze pierwotne).

DoMiN_83 - czyste powietrze bierz sobie do oddychania a to oddychane (brudne) niech kominek sobie łyka. Ten wkład co Ty masz to jest 700-ka i nie ma CDP. CDP ma ten 710 CDP i to są takie rury które sterczą u góry (butynski o to pytał i przez nie wpływa powietrze wtórne czyli takie które w innych wpływa przez szybę więc nie zaślepiać). Ty masz zwykły wkład. Powietrze w tym i większości wkładów doprowadza się pod kominek żeby bilansować spalane powietrze. Do spalania kominki biorą powietrze z przodu przez popielnik i szybę. Jest pewna niewielka grupa kominków tak jak ten 710 z dodatkowym doprowadzeniem w innym miejsu z góry, dołu.

 

Pozdrawiam

 

Coś sporo, a nawet w niektórych momentach więcej niż sporo w tej publikacji mi się nie zgadza...

 

Proponuję również zmianę tego skrótu CPD, na:

JSDPS

jedyne szczelne doprowadzenie powietrza spalania

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst ma już 10 lat, trąci myszką, ale może warto się z nim zapoznać, zanim się zacznie powielać brednie...

 

http://www.kominki-batura.pl/publikacje2.html

 

Na blogu jest jeszcze kilka tekstów o powietrzu. Polecam je szczególnie fachowcom uprawiającym zawód związany z tytułem tego działu. Bo majsterkowicz ma prawo czegoś nie wiedzieć i popełniać raz po raz błędy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst pana Bohusza utwierdza mnie w przekonaniu, że kominki są zbyt skomplikowanymi urządzeniami grzewczymi dla niektórych zdunów. Zamiast przedstawiać argumenty to łapie za cegłę i w łeb wali. Jeżeli Pan przez te 10 lat takie bzdury rozsiewał to jest dobra pora: sypać popiół na głowę, wdziać włosienicę i na klęczkach udać się tam gdzie pokutnik powinien się udać. Skróty niech Pan też zostawi w spokoju bo się Panu niezbyt to udało (niewiadomo co autor miał na myśli).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...