Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zamiast kombinować zatrudnij porządnego wykonawce który profesjonalnie zajmuję się budową kominków, będziesz miał dobrze działający kominek i święty spokój na lata .

 

Często pojawia się taka rada. Oczywiście całkowicie się z nią zgadzam.

Ale zawsze brakuje informacji jak kogoś takiego odróżnić od partacza. Jak ktoś nie ma pojęcia o temacie to nie będzie w stanie zweryfikować fachowości.

 

Sądzę, że ponad połowa osób, które zadaje tu szczegółowe pytania techniczne nie zadaje ich po to, żeby zakasać rękawy i zrobić samodzielnie tylko po to, żeby zdobyć wiedzę, która pozwoli zweryfikować poszczególnych fachowców. Ja na przykład jestem taką osobą i będę zadawał tu jeszcze dziesiątki pytań (z góry dziękuję za wyrozumiałość) i jednocześnie wiem, że sam nie tknę tej roboty palcem tylko wszystko zlecę jako świadomy zlecający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, że jak palenisko zduńskie, to budowane przez zduna. Niestety nie jest, bo papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko. Jak tylko zacząłem używać tej nazwy w Świecie Kominków, podłączył się marketing z urządzeniami raczej nie do końca o takich parametrach i tak solidnymi...

 

Palenisko to palenisko. Wkład kominkowy to wkład...Palenisko może być budowane przez zduna, może być fabryczne. Musi spełniać tylko pewne kryteria. Nie powinno mieć rusztu. Musi się nadawać do spalania drewna w optymalnych warunkach. Czyli powietrze do spalania trzeba podać w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie w odpowiedniej ilości i o określonej temperaturze.

 

Dzięki za szczegółowe odpowiedzi, ale mam jeszcze kilka drobnych pytań.

 

1. Czy mógłbyś polecić sprawdzone paleniska fabryczne?

2. Czy okolice Wrocławia to naturalny rejon Twoich prac? Jeśli odpowiedź TAK to zrozumiem brak odp na pytanie 3.

3. Czy znasz może i poleciłbyś pracownie zduńskie z okolic Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe odpowiedzi, ale mam jeszcze kilka drobnych pytań.

 

1. Czy mógłbyś polecić sprawdzone paleniska fabryczne?

2. Czy okolice Wrocławia to naturalny rejon Twoich prac? Jeśli odpowiedź TAK to zrozumiem brak odp na pytanie 3.

3. Czy znasz może i poleciłbyś pracownie zduńskie z okolic Wrocławia?

 

Napisz pod adres [email protected] , dostaniesz odpowiedzi. Zrobiło się zbyt intymnie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest, wnęka się ubrudzi, a podświetlenie dodatkowo podkreśli "efekt"

 

Lecho*ski :) są na to sposoby. Chociażby odpowiedni kolor w takiej wnęce I niech się brudzi. Światło nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q..wa!!

znowu pada i znowu wali w domu wędzonką !

czy na prawdę nie ma na to sposobu ??

doprowadzenie powietrza z zewnątrz...

komin systemowy...

i cały czas instalator truje o strażaku na kominie, pomoże ?

Zapytaj instalatora jak jest przyczyna i jak na tą przyczynę wpłynie strażak. Jesteś w stanie zlokalizować ten zapach czy pochodzi z kratek obudowy czy z paleniska? Teoretycznie z paleniska nie powinien bo chyba masz reku a tym samym palenisko dość szczelne i powietrze z zewnątrz do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej pomoze, gdyz woda przestanie dostawac sie do komina. Zaloz dobrego strazaka, ktory nie "puszcza" wody. Np. Dragon D.

q..wa!!

znowu pada i znowu wali w domu wędzonką !

czy na prawdę nie ma na to sposobu ??

doprowadzenie powietrza z zewnątrz...

komin systemowy...

i cały czas instalator truje o strażaku na kominie, pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz pod adres [email protected] , dostaniesz odpowiedzi. Zrobiło się zbyt intymnie...;)

 

OK, intymności będę załatwiał na maile.

 

Ale właśnie naszła mnie refleksja, że za szybko wszystko chcę wiedzieć. Już tak mam, że muszę się "zdoktoryzować" w każdym temacie.

Sęk w tym, że budowę planuję wystartować za 2 lata, potrwa ona z rok a kominek jest w jej końcowej części.

W tym roku planuję jednak zrobić projekt (raczej indywidualny) i na tym etapie w kwestii kominka potrzebuję jednej rzeczy - tak zaprojektować dom aby uniknąć poniższej sytuacji:

 

Ja: Chcę taki a taki kominek/piec/palenisko.

Zdun: Wie, Pan w tym domu to będzie trudno, gdyby Pan pomyślał na etapie projektu, ...

 

Zatem proszę o rady, opinie (na razie ogólniaste) - na co zwrócić uwagę aby dom był "przyjazny" kominkowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poskromic swoje "ja chcę taki..." na rzecz: "chcę aby był to pełnoprawny system grzewczy dla domu 140m2 z użytkowym poddaszem..."

 

Słuchaj zduna (pod warunkiem, że to zdun;)), popatrz na stare domy z piecem (kominem) na środku. Skup się na właściwym spalaniu drewna, a nie na ładnych, dużych drzwiczkach. Wyeliminuj wszystkich którzy w pierwszej rozmowie powiedzą Ci: "najlepiej jakąś turbinkę Panie...". Turbinka to leczenie syfa pudrem w domach już wybudowanych bez myślenia o kominku zawczasu...Właśnie dziś jadę taki dom "ratować" w Twoich stronach. Pomacham Ci z autostrady :) Na blogu jest opisany piecokominek gdzie trzeba było turbiny użyć... Wszystko gra, tylko brzęczy i w jednym pokoju mogło być lepiej...;) Dla mnie to bez sensu.

 

http://blog.kominki-batura.pl/pies-czy-kot-czyli-piecokominek-do-zadan-specjalnych/

 

Projektując dom pod ogrzewanie z piecokominka, można to zrobić inwestując 200 zł w DGP i parę uwag dla murarza przed budową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Mógłby ktoś polecić mi i narzeczonej kominek do dogrzewania domu około 140m^2 oraz fachowca z okolic Płocka który podjął by się montażu takiego kominka. Kominek znajdował by się w dużym salonie około 40m^2. Kominek służył by do dogrzewania salonu oraz sypialni i korytarza znajdujących się nad salonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić mi i narzeczonej kominek do dogrzewania domu około 140m^2 oraz fachowca z okolic Płocka który podjął by się montażu takiego kominka. Kominek znajdował by się w dużym salonie około 40m^2. Kominek służył by do dogrzewania salonu oraz sypialni i korytarza znajdujących się nad salonem.

 

Ostatnio budowaliśmy w Skrzynkach tuż za Rumunkami i było Baruchowo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

za jakiś czas planuję zakup kominka z płaszczem wodnym, stąd przeglądam rożne oferty i opinie użytkowników. Ostatnio natknęłam się na firmę, która sprzedaje kominki KWline HYDRO (jakby DGP połączone z wymiennikiem wodnym, przykładowy model KWLINE E 780 G Hydro ), z opisu wygląda to na alternatywę dla kominka z płaszczem wodnym.

Czy ktoś może używa takiego rozwiązania, czy to się sprawdza ????

Planuję ogrzewać 90m2 - ogrzewanie podłogowe , kominek z płaszczem + C.O.gaz

 

z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Misiek246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem taki kominek

 

1.jpg

 

Ale przez tą małą dziurkę kiepsko grzał.

 

Zrobiłem wiatrak, który gonił powietrze od spodu i kominek zaczął dobrze grzać, ale wiatrak był wielki na cały wlot, więc w pokoju było jak na lotnisku, no i kurzyło się okrutnie :evil:

 

Ewidentnie problem był z wylatywaniem powietrza gorącego - za mały wylot.

 

No więc postanowiłem rozpieprzyć tą górę i zrobić ją po swojemu.

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

Przy okazji okazało się, że popękał komin ceramiczny

 

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...