Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

A da się kominek podciągnąć pod kocioł na biomasę i wziąć prosumenta ? :cool:

 

 

Wszędzie, tylko nie w Polsce. Nasi durnie na stołkach nie wiedza co to biomasa, jednocześnie szukają intensywnie, jak spełnić wymagania unijne w tej kwestii. A te są jednoznaczne: kiedyśtam, ileśtam energii mamy mieć ze źródeł odnawialnych...:cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie dotyczace codziennej fazy rozruchu kominka z plaszczem wodnym i wykorzystania pierwszej goracej wody do ogrzewania. Kominek ma byc zrodlem pomocniczym obok kotla kondensacyjnego i elementem "just for fun".

Otoz zanim kominek podlaczony do bufora z wezownica zdola ogrzac 800 litrow wody to juz wygasnie (rozruch wieczorem po pracy). Jesli wogole woda osiagnie temperature przy ktorej kociol kondensacyjny to zauwazy i sie wylaczy. To znaczy ze bede mial bufor pelny letniej wody do niczego.

Czy jest rozwiazanie aby ta pierwsza wode zuzyc conajmniej po czesci do ogzewania a nadwyzke skierowac do bufora?

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kominka do palenia okazjonalnie lub częściej w zimne jesienne wieczory :) (brak płaszcza i rozprowadzenia). Nie za wielki i nie za mały, z takich moich damskich wymysłów - dobrze by było żeby szyba się nie smoliła. Usytuowany w salonie, prosty nowoczesny "design". Dom z rekuperacją. ?

sylwus115, my zdecydowalismy się na : Volcano z hajduka, 14k. Zamknietą komorą spalania, do reku. Powiedziałabym srednia polka za przyzwoitą kase, mam nadzieje będzie służył :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop seria HEAT mają zdecydowanie ciekawszą komorę spalania , bardziej czyste i oszczędne spalanie , co do ceny to jest zdecydowanie konkurencyjna do polskich produktów .

Dodatkowa zaleta możliwość dołożenia masy akumulacyjnej na boki wkładu oraz na rurę spalinową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop seria HEAT mają zdecydowanie ciekawszą komorę spalania , bardziej czyste i oszczędne spalanie , co do ceny to jest zdecydowanie konkurencyjna do polskich produktów .

Dodatkowa zaleta możliwość dołożenia masy akumulacyjnej na boki wkładu oraz na rurę spalinową .

 

Czytałam, czytalam, też rozważaliśmy!

wstrzymało nas jedno- jeżeli się decydowac na akumulacje to tak aby maksymalnie rozprowadzic to ogrzane powietrze po domku. Skoro inwestować, to tak, zeby udalo się odzyskac z tego część pieniążków. Nasze inwestycje poszły na lepsze docieplenie poddasza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop seria HEAT mają zdecydowanie ciekawszą komorę spalania , bardziej czyste i oszczędne spalanie , co do ceny to jest zdecydowanie konkurencyjna do polskich produktów .

Dodatkowa zaleta możliwość dołożenia masy akumulacyjnej na boki wkładu oraz na rurę spalinową .

 

Uważam, że Volcano z Hajduk ma jednak ciekawszą komorę spalania :yes:, spalanie jest również czyste i oszczędne, miłośnicy mas kumulacyjnych także mają możliwość różnych zastosowań. Plusów i zalet jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Volcano z Hajduk ma jednak ciekawszą komorę spalania :yes:, spalanie jest również czyste i oszczędne, miłośnicy mas kumulacyjnych także mają możliwość różnych zastosowań. Plusów i zalet jest sporo.

 

 

Możesz w kilku treściwych, krótkich punktach opisać tą "ciekawszą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! wrzucam tutaj swój post, bo na "eksperckim" forum k...pl za dużo się nie dzieje.

Co myślicie o wkładzie MBM 10 BS ?

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-mbm-10-prawy-bs-szyby-laczone-bez-szprosa_mbmpbs

Chcę go zamontować w domu z rekuperacją. Obudowa bardzo prosta - zabudowanie narożnika 90x60. Chce ją zrobić z grenaisolu lub czegoś podobnego. Na to jakiś ozdobny tynk i tyle.

A może macie jakieś inne propozycje w miarę tanich, szczelnych, narożnych wkładów? Grenaisol 3 cm wystarczy jako konstrukcja obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop seria HEAT mają zdecydowanie ciekawszą komorę spalania , bardziej czyste i oszczędne spalanie , co do ceny to jest zdecydowanie konkurencyjna do polskich produktów .

Dodatkowa zaleta możliwość dołożenia masy akumulacyjnej na boki wkładu oraz na rurę spalinową .

 

Czytałam, czytalam, też rozważaliśmy!

wstrzymało nas jedno- jeżeli się decydowac na akumulacje to tak aby maksymalnie rozprowadzic to ogrzane powietrze po domku. Skoro inwestować, to tak, zeby udalo się odzyskac z tego część pieniążków. Nasze inwestycje poszły na lepsze docieplenie poddasza:)

 

Dzięki za opinie

też czytałam i szukałam i teraz stoję przed wyborem:

Volcano At lub Romotop KV HEAT 2g

 

I chyba bardziej przychylam się pod Romotopa ale za bardzo nie wiem o czym Pan mówi Panie Darku :) tzn. gdybym do "rekreacyjnego" palenia kupiła Romotopa to już chyba mogę odpuscić te wkłady akumulacyjne na boki czy warto je dokupić :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar ofugowac kominek, ktorego zdjecie dolaczam. Nie mam pojecia jaka fuge kupic i gdzie, bo zaczalem sie rozgladac, ale ze zdziwieniem zauwazylem, ze oferta fug zdunskich nie jest oszalamiajaco szeroka. Czym zatem sie fuguje kominki? Rozwazam zakup fugi Ortner, ale nie mam pojecia ile kilogramow fugi potrzebuje do mojego kominka. Wszystkie powierzchnie do ofugowania to 2m kw. zas szczelina ma 8mm szerokosci i 20mm glebokosci.

Bede wdzieczny za wszelkie rady. Pozdrawiam

 

IMG_20150707_164853724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar ofugowac kominek, ktorego zdjecie dolaczam. Nie mam pojecia jaka fuge kupic i gdzie, bo zaczalem sie rozgladac, ale ze zdziwieniem zauwazylem, ze oferta fug zdunskich nie jest oszalamiajaco szeroka. Czym zatem sie fuguje kominki? Rozwazam zakup fugi Ortner, ale nie mam pojecia ile kilogramow fugi potrzebuje do mojego kominka. Wszystkie powierzchnie do ofugowania to 2m kw. zas szczelina ma 8mm szerokosci i 20mm glebokosci.

Bede wdzieczny za wszelkie rady. Pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]325912[/ATTACH]

 

Twój kominek możesz fugować każdą dostępną fugą cementową. W samym palenisku z czasem się coś wykruszy, co możesz zawsze poprawić lub przeżyć...Stosując drogie fugi zduńskie nie będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Romotop HEAT są w opcji zestawy akumulacyjne zawieszane na boki oraz nakładki na rurę spalinową , taka masa rozkłada grzanie w czasie stosownie do wagi.

 

Ponieważ często kominek ma "być ale nie odstawać od ściany " w rodzinach HEAT oraz Dynamic pojawiły się modele z kodem "13" które maja 37-38 cm głębokości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Tak, w kominku czasem bede palił, ale pewnie nie częściej niż kilka razy na rok. A czy można prosić o link do jakiegoś konkretnego produktu i szacunkowo ile kg fugi bedę potrzebował?

Masz chyba palenisko ze zwyklej cegly, ktora do palenisk niezbyt sie nadaje.

W tym momencie rzeczywiscie bez znaczenia jest to czym wyfugujesz, bo normalnie w palenisku to powinna byc np zaprawa szamotowa z cementem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaklm ... płytki lub cegły ręcznie formowane, jakie użyłeś do wykonania wnętrza kominka nie mogą być poddawane bezpośredniemu działaniu ognia. Same płytki lub cegły zaczną sie łuszczyć i będą też pękać, klej lub zaprawa na które je przykleiłeś będą się odspajały w palenisku.

Kamień jaki użyłes na spodzie, oddylatuje się sam już przy pierwszym paleniu i pęknie w 2 -3 miejscach (mogę Ci nawet narysować na zdjęciu linie przyszłych peknięć), gruba decha z litego drewna wygnie się na bokach do góry.

Dlatego pytałem czy Twój kominek będzie służył do palenia, czy jest tylko atrapą ... bo wygląda na atrapę bardziej niż na rzecz użytkową ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...