Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Przemo, żartujesz, prawda? No to, ja się na ten żart łapię i zaprzeczam jakoby na forum nie było informacji o Kratki.pl. Nawet tu w wątku ostatnio co nieco było.

 

Oczywiście żart - nie mogłem się powstrzymać :). A wracając do pytania - ja mogę z ich gamy polecić Zibi'ego. U mnie się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jaki parametry nie wypadają zbyt korzystnie (przewodność, wytrzymałość) i do jakich zastosowań?

 

O cenie, która moim zdaniem dyskwalifikuje ten materiał napisał już test_user ;)

 

A dla mnie ważne jest czym może się różnić materiał, jeśli chodzi o wykorzystanie do akumulacji i oddawania ciepła paleniska kominkowego, który ma gęstość 0,65 g/cm3 od tego, który ma ponad 2,0 g/cm3. Może ja niewiele wiem na temat materiałów używanych do budowy kominków i pieców, ale to mnie przekonuje w bardzo konkretną stronę. Ogniotrwałość też różni się ponad 2-krotnie na niekorzyść tej silci. Fakt nie jest izolatorem i tyle, jak dla mnie.

 

Przydałby się tu jakiś spec materiałoznawca, żeby rzecz cała wyjaśnić :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

User ... żaden z wymienionych przez Ciebie materiałów nie oddaje ciepła przez "ściany". To izolatory,materiały do wykonywania typowo konwekcyjnych zabudów. Co najwyżej są "letnie" w dotyku.

Pozdrawiam.

 

Zdaję sobie z tego sprawę. Chciałem tylko wiedzieć czy te płyty są ok w porównaniu z płytami krzemianowo-wapiennymi innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Varmsen, Silca, a jeśli z Promatu, to Promasil 1000 L. To produkty porównywalne i nie tak kruche, jak Promasil 950 Ks, którego odpowiednikiem jest płyta z Kratek...

 

Przy odrobinie ostrożności i delikatności, dasz radę z kruchej płyty...Newralgiczne miejsca podwójnie. Fakt, że czasem wkurzająca to praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chodziło o Promasil 950 KS. Ale nawet producent twierdzi, że nie za bardzo nadaje się ta płyta na konstrukcje.

Jak jeszcze nie było 1000 L, to producent twierdził że 950-tka na konstrukcje się jak najbardziej nadaje ...:rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zabraklo tego zdania wlasnie, ze zgodnie z prawem bedzie znajdowal sie w kotlowni, gdzie domownicy beda spedzac milo wieczory.

 

Panowie po co ubliżać?

Staramy się produkować coś zupełnie nowego, wg nowych standardów i certyfikatów.

Oczywiście, że można kominki fakturować jako kocioł ale nie jest to zgodne z prawem.

Po drugie - projektantów, którzy projektują budynek nie interesują faktury. Jeśli zaprojektowali kocioł w kotłowni a klient nie ma kotła w kotłowni tylko ma typowy kominek w salonie - składając dokumenty o odbiór budynku i oświadczając, że ten kocioł tam naprawdę stoi i działa - bierze na siebie ryzyko bo nie robi tego zgodnie z prawem.

 

Nasze kominki z płaszczem wodnym mogą zgodnie z prawem stać w pomieszczeniach użytkowych i być głównym źródłem ogrzewania.

 

http://www.iwonapellets.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy taką - "no name" z firmy norgpol

https://wklady-kominkowe.com/pl/plyta-izolacyjna-kominkowa-krzemianowo-wapienna-100-50-3-cm.html

 

na na 100% wyrabiają ją małe rączki, i nikt tu nikomu nie mydli oczu że płyta robiona jest w europie lub dla albo przez znanego producenta. W porównaniu do silthermy, kratkowej czy promasilu praktycznie to to samo, a może nawet jest trochę twardsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co ubliżać?

Staramy się produkować coś zupełnie nowego, wg nowych standardów i certyfikatów.

Oczywiście, że można kominki fakturować jako kocioł ale nie jest to zgodne z prawem.

Po drugie - projektantów, którzy projektują budynek nie interesują faktury. Jeśli zaprojektowali kocioł w kotłowni a klient nie ma kotła w kotłowni tylko ma typowy kominek w salonie - składając dokumenty o odbiór budynku i oświadczając, że ten kocioł tam naprawdę stoi i działa - bierze na siebie ryzyko bo nie robi tego zgodnie z prawem.

 

Nasze kominki z płaszczem wodnym mogą zgodnie z prawem stać w pomieszczeniach użytkowych i być głównym źródłem ogrzewania.

 

http://www.iwonapellets.pl/

Nie wydaje mi się, by Lechowski chciał Ci ubliżyć...To jest forum. Ze swoimi humorami, specyficzną retoryką i językiem. Sam tu wszedłeś, nikt Cię na siłę nie ciągnął:) Mnie Lechowski też czasem wkurza...Może w ten sposób chce sprawdzić, czy kitu nie wciskasz.

 

Zamiast się obrażać, lepiej uzasadnij, dlaczego wasz kominek może stać w salonie a inne nie. Bo ktoś może pomyśleć, że sobie załatwiłeś te papiery. Napisz czym się Twoje kominki różnią od podobnych konstrukcji i przytocz przepisy, na które się powołujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz styropianu i ile wylewki na nim? Napisz tu. Zduni Ci powiedzą co możesz. Poza tym są sposoby, żeby w razie potrzeby miejsce pod kominek wzmocnić. Piotr Batura w styczniu coś takiego pokazał u siebie na blogu – wzmocnienie pod pieco-kominek z masą akumulacyjną. Nie pamiętam ile to ważyło, ale na pewno dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze kominki z płaszczem wodnym mogą zgodnie z prawem stać w pomieszczeniach użytkowych i być głównym źródłem ogrzewania.

 

Tia - czyli gdzie ?

 

Bo mając na uwadze § 2.14 Rozporządzenia

należy przez to rozumieć jedno pomieszczenie lub zespół pomieszczeń, wydzielone stałymi przegrodami budowlanymi, nie będące: mieszkaniem, pomieszczeniem technicznym albo pomieszczeniem gospodarczym,

 

czyli zgodnie z tym, nie można tego "wynalazku" stosować w domu jednorodzinnym.

 

 

I jeszcze raz - prawo zabrania instalacji kotłów na paliwo stałe w pomieszczeniach mieszkalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...