Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Skoro stary kominek zniknie, z nim również pozbędziesz się ewentualnego problemu trucia. Co do komina - jaki jest wysoki (od momentu podłączenia wkładu) i jak zakończony na dachu?

 

Wysokość komina od momentu podłączenia wkładu to około 5 metrów. Planuje zakończyć strażakiem. Czyli jak, można podłączyć ta 180 do 150?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

A jak dostaniesz tu odpowiedź że można, a potem okaże się że przy każdym otwarciu drzwiczek kopci jak cholera, to do kogo będziesz miał prentensje ? Do tego kto Ci tak poradził, czy do siebie samego, że nie zastosowałeś się do instrukcji montażu i użytkowania wkładu, jaką pewnie producent do niego dołączył ?

Co wtedy zrobisz ? Bęziesz używał taki kominek i co roku robił malowanie ? Czy zaprzestaniesz użytkowania i wydasz kolejne tysiące zł na nowy kominek ?

Dlaczego od razu nie kupisz takiego wkładu z wylotem 150 mm, tylko upierasz się przy takim badziewiu ? Bo tanie ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość komina od momentu podłączenia wkładu to około 5 metrów. Planuje zakończyć strażakiem. Czyli jak, można podłączyć ta 180 do 150?

Pozdrawiam.

 

Strażak nie pomoże, jak czarny scenariusz Foresta się sprawdzi. Ale jego wypowiedź to pewnie kwestia nastroju...(zgadnij jakiego? ;)).

 

Zwykle działa, tylko ja robię przedtem próbę ćwiczebnym (używanym) wkładem. Jak cos nie gra, kombinuję do skutku. Można tez wyciąg dokupić, ale to jakiś 1000 na górkę. Rura powinna być jak najdłuższa 180 i dopiero wtedy redukcja. Istotna jest też umiejętność palenia i rozpalania. Ja bym dał radę...:D Poczytaj: http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jak dostaniesz tu odpowiedź że można, a potem okaże się że przy każdym otwarciu drzwiczek kopci jak cholera, to do kogo będziesz miał prentensje ? Do tego kto Ci tak poradził, czy do siebie samego, że nie zastosowałeś się do instrukcji montażu i użytkowania wkładu, jaką pewnie producent do niego dołączył ?

Co wtedy zrobisz ? Bęziesz używał taki kominek i co roku robił malowanie ? Czy zaprzestaniesz użytkowania i wydasz kolejne tysiące zł na nowy kominek ?

Dlaczego od razu nie kupisz takiego wkładu z wylotem 150 mm, tylko upierasz się przy takim badziewiu ? Bo tanie ?

Pozdrawiam.

Witam.

Upieram się przy 180 bo 150 jest mało dostępnych na rynku. Jak znalazłem 150 to zazwyczj miały mniej Kw. czyli mniejsza powierzchnię by mi ogrzały. Chciałbym aby kominek ogrzał mi 90 m na tym poziomie na którym jest zainstalowany i dodatkowo grawitacyjnie ogrzał 90 m. na nastepnym poziomie. Te wkłady ze 150 zazwyczaj mają 8-10 Kw. wydaje mi się że to trochę mało i dlatego upieram się przy tych 180. Co polecacie z wylotem 150 (żeby był tani to niekoniecznie) który poradzi sobie ogrzać te dwa poziomy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak nie pomoże, jak czarny scenariusz Foresta się sprawdzi. Ale jego wypowiedź to pewnie kwestia nastroju...(zgadnij jakiego? ;)).

 

Zwykle działa, tylko ja robię przedtem próbę ćwiczebnym (używanym) wkładem. Jak cos nie gra, kombinuję do skutku. Można tez wyciąg dokupić, ale to jakiś 1000 na górkę. Rura powinna być jak najdłuższa 180 i dopiero wtedy redukcja. Istotna jest też umiejętność palenia i rozpalania. Ja bym dał radę...:D Poczytaj: http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

 

Świetny ten bloog. Dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych rzekomych 14 kw 10 w komin poleci. przy wyborze sugeruj sie rozumem a nie wyimaginowana iloscia kw.

Witam.

Upieram się przy 180 bo 150 jest mało dostępnych na rynku. Jak znalazłem 150 to zazwyczj miały mniej Kw. czyli mniejsza powierzchnię by mi ogrzały. Chciałbym aby kominek ogrzał mi 90 m na tym poziomie na którym jest zainstalowany i dodatkowo grawitacyjnie ogrzał 90 m. na nastepnym poziomie. Te wkłady ze 150 zazwyczaj mają 8-10 Kw. wydaje mi się że to trochę mało i dlatego upieram się przy tych 180. Co polecacie z wylotem 150 (żeby był tani to niekoniecznie) który poradzi sobie ogrzać te dwa poziomy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję kominka do domu 140 m powierzchni użytkowej z poddaszem użytkowym. Dom ocieplony 15 cm styropianu grafitowego. "Ciepłe" 3 szybowe okna. Kominek ma być z płaszczem wodnym i przez ok 8 mcy ma być jedynym źródłem ogrzewania, po tym czasie zawiśnie kondensacyjny piec gazowy. Na dole podłoówka u góry grzejniki+podłogówka w łazience i pralni.

Wiem że za darmo nie będzie ale nadmiaru gotówki na ten cel też nie posiadam. Wybór wstępnie padł na Lazar Westa 18kwh. Czy to dobry wybór? Czy brać z wermikulitem czy szamotem? I co z buforem? Czy konieczny? Ile litrów minimum? Kotłownia jest mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Masz całkiem blisko żeby odwiedzić nasz Salon w Stanowicach. Z Zabrza autostradą jedzie się 15-20 minut.

Zapraszamy - na miejscu uzyskacie zarówno fachową poradę, jak i kompletną obsługę w temacie doboru paleniska oraz zaprojektowania i wykonania kompletnej instalacji a także samego kominka.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję kominka do domu 140 m powierzchni użytkowej z poddaszem użytkowym. Dom ocieplony 15 cm styropianu grafitowego. "Ciepłe" 3 szybowe okna. Kominek ma być z płaszczem wodnym i przez ok 8 mcy ma być jedynym źródłem ogrzewania, po tym czasie zawiśnie kondensacyjny piec gazowy. Na dole podłoówka u góry grzejniki+podłogówka w łazience i pralni.

Wiem że za darmo nie będzie ale nadmiaru gotówki na ten cel też nie posiadam. Wybór wstępnie padł na Lazar Westa 18kwh. Czy to dobry wybór? Czy brać z wermikulitem czy szamotem? I co z buforem? Czy konieczny? Ile litrów minimum? Kotłownia jest mała...

 

Nasz instalator proponuje kominek Makrotermu bez bufora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nasz instalator proponuje kominek Makrotermu bez bufora.

Zmień instaltora albo będziecie mieli po roku uzytkowania chęć zmienić wkład.

Swoją drogą - dlaczego nie zafundujecie sobie od razu pieca na pellet w kotłowni w miejsce pieca gazowego ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator zamontuje co będziemy chcieli, nie wiem co chcemy dlatego proszę o pomoc. Na pelletowy piec trochę za późno, kotłownia ma 6 m 2 a komin jest przygotowny do gazoweo pieca. Chociaż bardzo chętnie zrezygnowałabym z kominka, bo drogi i skomplikowany. Co w takim razie mamy kupić? Edytowane przez galila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator zamontuje co będziemy chcieli, nie wiem co chcemy dlatego proszę o pomoc. Na pelletowy piec trochę za późno, kotłownia ma 6 m 2 a komin jest przygotowny do gazoweo pieca. Chociaż bardzo chętnie zrezygnowałabym z kominka, bo drogi i skomplikowany. Co w takim razie mamy kupić?

 

Skoro chętnie z kominka byś zrezygnował to nie ma sensu się w niego pchać kup elektryczny piec co nowy do 3 tys po zamontowaniu gazowego odsprzedaż albo zostawisz jako rezerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za późno na peletowy ??? Przecież to nie jest duży kocioł, a jak masz komin, który wytrzyma gaz, to pellet tym bardziej.

Aż sprawdziłam ile ma moja kotłownia – no, trochę więcej, 11 m2, ale kocioł, podajnik i zasobnik na ćwierć tony pelletów zajmują 130 x 240 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na instalatora faktycznie warto uważać, skoro proponuje Makroterma. Drogie badziewie...Ładowanie się na 8 miesięcy w kominek wodny jest moim zdaniem bez sensu a bufor to jakiś horror na jeden sezon...Postaw na ten czas fajną kozę na środku domu. Dasz radę, może jakieś skrajne pomieszczenia będzie niedogrzane, ale w przyszłym sezonie będzie to tylko relaks...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet jest pakowany w solidne, szczelne 25 kg worki i nie wymaga trzymania w pomieszczeniu zamkniętym. Wystarczy wiata, albo nawet zwykła drewutnia, tylko zabezpieczona, żeby nie lało się do środka.

Warto też poszukać sprzedawcy w pobliżu. My np. początkowo braliśmy pellet z firmy 50 km od nas i przypadkiem odkryliśmy, że mamy sprzedawcę w naszej wsi. W każdej chwli możemy zadzwonić i poprosić o dowiezienie, albo sami możemy podjechać po 10 worków, bo tyle świetnie mieści się w bagażniku Forda Fusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedługo będę posiadaczem kominka otwartego ( zakup domu ) , który chciałbym przerobić ale nie mam pojęcia co można z takim fantem zrobić.

Może jakaś koza np. jotul lub vermont lub coś innego może pellet . Chciałbym tym ogrzewać parter 45 m2. Chodzi mi tez o to aby nie puszczać kasy z dymem. Niestety nie mam dostępu do zdunów z prawdziwego zdarzenia ponieważ mieszkam w Irlandii.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...