Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam pestka na pewno nie ma takiej tradycji jak w Polsce.

śmiem twierdzić , że 99% kominków to kominki otwarte.

Nawet w starych zabytkowych budynkach nie uświadczysz pieców kaflowych takich jak w Polsce.

 

To w Polsce tradycja kominkowa jest dość mizerna :( Nie da się porównać z takimi Anglosasami, czy Ameryką. Oni budowali kominki od tak dawna, że ginie to w pomroce dziejów. Polska to bardziejj historia piecowa, bo Wschód wolał piece.

Chyba, że piszesz o wkładach kominkowych, ale tu nie ma co mówić o tradycjach. Ta technologia jest wynikiem wygodnictwa inwestorów i sprytu producentów = ułatwienie budowy, ale też większy koszt dla inwestora.

 

W każdym razie grzebnij w internecie i na pewno znajdziesz więcej takich firm oferujących wkłady kominkowe, jak ta, do której link podałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat kominków na pelety. Pytamy właścicieli domów ogrzewanych kominkiem na pelety o ich wybory, doświadczenia, koszty.

 

 

Zobacz inne filmy murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora- to telewizja poradnikowa o Was i dla Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam i...

Na kominek wyłącznie peletowy nikt by mnie nie namówił. Znam zalety pelletu, bo mam kocioł pelletowy, który także wymaga tylko usunięcia popiołu raz na jakiś czas i działa automatycznie po naciśnięciu guziczka pod warunkiem, że w zasobniku jest pellet. Wygodne, czyste rozwiązanie. Natomiast kominek wyłącznie pelletowy ma taki mizerny ogieniek, że nie licuje to z wielkością paleniska i wygląda śmiesznie co najmniej.

Podoba mi się natomiast rozwiązanie hybrydowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe źródło energii, mam nieograniczony dostęp do drewna i tyle chyba:D

wiem o tym Remiks, ale już nie edytowałem:) fajnie to wygląda:) i tak myślę o tym.

 

Skoro nieograniczony dostęp do drewna to wybierał bym opcję 3. Koza jako dodatkowe źródło ogrzewania do tego niewygórowana cena za całość ok. Na ceramicznym masz mój w domu z bala właśnie dla mnie to opcja 3 ale to tylko moje zdanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nieograniczony dostęp do drewna to wybierał bym opcję 3. Koza jako dodatkowe źródło ogrzewania do tego niewygórowana cena za całość ok. Na ceramicznym masz mój w domu z bala właśnie dla mnie to opcja 3 ale to tylko moje zdanie ;-)

to mi się w tej chwili najbardziej podoba. poza tym myślę, jeszcze nad takim rozwiązaniem, ładne too jest da mnie, ale czy praktyczne:>?

http://kominek.org.pl/uploads/pics/488S-Koop-Weinlokal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi się w tej chwili najbardziej podoba. poza tym myślę, jeszcze nad takim rozwiązaniem, ładne too jest da mnie, ale czy praktyczne:>?

http://kominek.org.pl/uploads/pics/488S-Koop-Weinlokal.jpg

Fajnie wygląda w tym wnętrzu pytanie czy w Twoim też, może pobaw się jakimś programem graficznym i wklej takie cudo w swoje wnętrze. Duża szyba szybko nagrzeje pomieszczenie pytanie czy nie przegrzeje i ciekawe co tam w środku, kratek nie widać ale nie wiadomo czy to nie zabieg grafika ;-) Nie powiedział bym że to opcja 3;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniasz typowy błąd zastanawiasz się najpierw nad wystrojem a nie nad funkcjonalnością.

tzn mam podjętą jedną decyzje jak na razie, że będzie komin murowany z cegły.

nad resztą się zastanawiam, jeśli to co mi się podoba zdjęcie do góry, nie będzie funkcjonalne = odpada/.

dlatego pisze i się pytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wreszcie zaczynam realizować swój kominek i szukam odpowiedniego wkładu narożnego. W związku z tym pytanie.

Czy słyszeliście może o wkładach kominkowych KWline? Interesują mnie opinie na ich temat (wykonanie, użytkowanie, WADY, itp. itd). Na google znalazłem jedynie jakieś odnośniki do forum GW, oraz portalu http://www.kwl.pl. Nie wiem jednak czy to nie jest tuba propagandowa producenta tych wkładów.

Wyprodukowano w UE - może ktoś wie gdzie dokładnie? Ceny w EUR sugerują kraj poza Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...