Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

napisał: Piotr Batura

"Raczej nie jesteś...Znakomita większość klęczy przed tym:"

 

To Twoje przekierowanie to bardzo prymitywna manipulacja. Troszkę wyżej Cię oceniałem no ale każdy ma prawo do pomyłki.

 

Gdybyś był wnikliwym obserwatorem tego forum, dostrzegłbyś pewnie więcej i przemyślał komentarz. Nie żebym się nim jakoś martwił, ale przykro, że i moja ocena była nietrafiona.

 

Manipulacja? Dlaczego? Bo jestem aktywny i w miarę sprawny w internecie? Pokaż moją nieuczciwość, a z pewnością walnę się w klatę i zweryfikuję swoje postępowanie. Pokazałem rozpadające się pod wpływem krótkiego palenia urządzenie, do tego (podobno) przeznaczone. Nie zdradziłem co to za firma...Będę przed nią ostrzegał prywatnie. A w kwestii Brunnera.... też mam z nim na pieńku. Z innych powodów, nie jakościowych. Ale o tym pisałem kilkakrotnie na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odwiedziłam dzisiaj firmę Cebud koło Krakowa.

 

Pan Jacek jest świetnym doradcą w kwestii tego czym ogrzać mieszkanie tudzież dom.

 

No i teraz mam kolejna zagwozdke... Zbieram informacje na temat PPA czyli Piecowych Palisk Akumulacyjnych produkowanych przez Cebud.

 

W akcji te urządzenia robią mega wrazenie. Nie tylko pod względem ciezaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłam dzisiaj firmę Cebud koło Krakowa.

 

Pan Jacek jest świetnym doradcą w kwestii tego czym ogrzać mieszkanie tudzież dom.

 

No i teraz mam kolejna zagwozdke... Zbieram informacje na temat PPA czyli Piecowych Palisk Akumulacyjnych produkowanych przez Cebud.

 

W akcji te urządzenia robią mega wrazenie. Nie tylko pod względem ciezaru

Nie wiem jakich informacji poszukujesz ale najwięcej takich powinien mieć Pan Jacek wystarczyło dopytać. Co do palenisk to jest sporo robiących wrażenie na pierwszy raz obserwującym, zwłaszcza z odpowiednią opowieścią sprzedającego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakich informacji poszukujesz ale najwięcej takich powinien mieć Pan Jacek wystarczyło dopytać. Co do palenisk to jest sporo robiących wrażenie na pierwszy raz obserwującym, zwłaszcza z odpowiednią opowieścią sprzedającego ;-)

 

 

 

wiem ze wystarczylo dopytac... dlatego dopytywałem i stąd moje wnioski okreslone w poprzednim wpisie. Uzyskałem wiele info osoby ktora jest producentem / sprzedawcą tego sprzetu.. w teorii..

 

 

Teraz poszukuje opinii od uzyttkowników produktów Cebudu z opowieście pana Jacka i z folderów wynika, że do mojego domku najbardziej pasuje model PPA 400 względnie PPA 450. W praktyce...

 

Moze jest na tym forum ktos kto uzywa produktów tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne podpadnę wielu osobom, ale najlepszym kominkiem jaki spotkałem to BIOKOMINEK!. Dlatego jeśli ktoś się waha, nie jest pewny, itd. to polecam poczytać i poszukać odpowiedniego dla siebie biokominka dającego o niebo lepsze efekty i klimat niż kopcący kominek na drewno. Natomiast alternatywny piec zawsze może być, ale w... kotłowni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę o pomoc w wyborze wkładu kominkowego do domu z rekuperacją. Zależy mi aby kominek był narożny, panoramiczny i z gilotyną. Długość ok 1m (dokładnie od komina mam 113cm miejsca na wkład). Rozważam dwa typy Robiren corner 19w - z tym, że jest za mocny i zajmuje dużo miejsca na głębokość po zabudowie (jakieś 80cm) oraz Nadię z kratek. Tu wymiary są lepsze lecz ten wkład jak się dowiedziałam nie ma certyfikatu do rekuperacji a więc komora spalania nie jest do końca szczelna. Czym mi to grozi? Czy mam wybór między albo się uduszę albo się ugotuję?

Proszę o poradę ewentualnie może jakaś inna propozycja w cenie do ok. 7 tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem się poradzić w kwestii izolacji ściany domu przy której będzie u mnie stał kominek.

Mój wkład ma głębokość 43cm licząc od fasady po koniec ożebrowania a ściana boczna gotowej obudowy marmurowej ma 49cm - więc akurat wymagane 6cm odstępu. Jednak jeśli dam na ścianę jeszcze wełnę z folią np 2.5 cm to już ta odległość się zmniejszy do ok ~3 cm.

Ściany domu zbudowane są z suporeksu + tynk gipsowy.

Przeczytałem w książce autorstwa Pana Jerzego Smakosza pt. "Kominek jak go zbudować? Jak użytkować?" że na ekran grzejny należy użyć arkusz blachy ocynkowanej wygięty w kształt litery 'U' o bokach 50x70x50 okalający wkład i z minimalnym odstępem od ścian - 5cm.

Mi tak naprawdę zależy tylko na izolacji tylnej ściany do wysokości czopucha - bo wszędzie indziej mogę dać już normalnie wełnę z folią.

 

Czy spotkaliście się z takim sposobem izolacji? Szukając po internecie nie znalazłem podobnego rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wywal czym prędzej tę pozycję książkową do kosza. To największe brednie książkowe o kominkach, jaki zostały w naszym ojczystym języku popełnione i wydane ... Przed wywaleniem potnijlbo potargaj żeby ktoś tego przypadkiem nie znalazł i nie zaczął przez przypadek czytać.

Generalnie - przy kominkach działających konwekcyjnie, odlgłości wkłądu od ścian tylnej i bocznych muszą mieć te 10-12 cm żeby po pierwsze wytworzyła się ta konwekcja i dobrze potem działała. A po wtóre, żeby ogromna ilość ciepła wypromieniowana przez ściany paleniska kominkowego, pomimo izolacji nie właziła i nie odkładała się niepotrzebnie w ściany budynku czy komina. Jeżeli masz takie odległości pomędzy korpusem wkładu a ścianami, to masz po prostu nieprawidłowo zaplanowany kominek.

Jak go zrobisz w ten sposób, to o upierdliwości jego uzytkowania będziesz się przekonywał przez długie lata podczas każego palenia ... aż do momentu gdy w końcu zrezygnujesz z jego użytkowania dla własnego tylko komfortu ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie wilgotności drewna.

otóż zakupiłem drewno z dębu którego wiatr powalił 3 lata temu w lesie. Drzewo nie mało liści ponieważ wyrwane zostało z korzeniami.

Jaki jest okres schnięcia takiego drewna, w zadaszone wiacie, drewno odizolowane od podłoża, wiata przewiewna aczkolwiek zacieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wywal czym prędzej tę pozycję książkową do kosza. To największe brednie książkowe o kominkach, jaki zostały w naszym ojczystym języku popełnione i wydane ... Przed wywaleniem potnijlbo potargaj żeby ktoś tego przypadkiem nie znalazł i nie zaczął przez przypadek czytać.

Generalnie - przy kominkach działających konwekcyjnie, odlgłości wkłądu od ścian tylnej i bocznych muszą mieć te 10-12 cm żeby po pierwsze wytworzyła się ta konwekcja i dobrze potem działała. A po wtóre, żeby ogromna ilość ciepła wypromieniowana przez ściany paleniska kominkowego, pomimo izolacji nie właziła i nie odkładała się niepotrzebnie w ściany budynku czy komina. Jeżeli masz takie odległości pomędzy korpusem wkładu a ścianami, to masz po prostu nieprawidłowo zaplanowany kominek.

Jak go zrobisz w ten sposób, to o upierdliwości jego uzytkowania będziesz się przekonywał przez długie lata podczas każego palenia ... aż do momentu gdy w końcu zrezygnujesz z jego użytkowania dla własnego tylko komfortu ...

Pozdrawiam.

 

Tyle bzdur w jednym poście dawno nie spotkałem.

1) Jeżeli sam nic nie napisałeś to nie znęcaj się nad książką bo czasy inkwizycji dawno minęły.

2) Skąd wytrzasnąłeś te 10-12 cm i tyle wiesz o konwekcji skoro książek nie lubisz? Odległość od ścian lub przekrój wlotowy podaje producent i zwykle jest to mniej niż 10. Wymiana ciepła przez konwekcję tym lepsza im mniejsza odległość bo zależy od prędkości, turbulencji itd. A po wtóre to ilość ciepła wypromieniowanego przez ściany paleniska nie zależy od tej odległości. Po trzecie to takie masz ciepło jakie masz ciepłe ściany bo ciepło "płynie" tam gdzie jest niższa temperatura - tak piszą w książkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StefanW :lol2: trafiłeś jak kulą w płot. Forest wszystko co wie, wie z własnego zduńskiego, i innych zdunów, wieloletniego doświadczenia. Kominek ma swoje prawa i problemy, a książkowa mądrość bywa zawodna.

Na maginesie, w każdej instrukcji montażu wkładu, które dołączają producenci znajdziesz informację, że ma być minimum 10 cm z boków i z tyłu wkładu.

 

Yarko, tylko nie wełna :sick: Czy to kolejna zła, szkodliwa informacja podana w tej książce? Forest dobrze radzi – ja bym ją spaliła.

 

Lysek, jeśli drewno zostało pocięte i połupane na szczapy, to nawet 2 lata w takich dobrych warunkach, a w przypadku grabu w ostateczności nawet rok (gdy takie lato jak w 2015) wystarczy z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lysek ... dwie zimy minimum.

Może się okazać że leżące na ziemi drewno (już nie drzewo) nie będzie ani o jotę suchsze od takiego świeżo pozyskanego. Zwłaszcza dąb, którego część bielasta chłonie wodę jak gąbka i gnije bardzo szybko. Kup po prostu wilgotnościomierz - to koszt w granicach 60 - 100 zł. Weź parę klocków, przełup je na pół i zmierz ich wilgotność.

To poniżej to nie reklama (proszę adminów o nie kasowanie) ale pomoc dla wielu Forumowiczów żeby ich nie robiono w konia przy kupnie "suchego" drewna:

MIERNIK WILGOTNOŚCI DREWNA

 

Stefanie ... wielu danych zawartych w instrukcjach producenci z sufitu nie biorą ... a nie może być czasem tak, że takie dane (choćby wielkość pól przekroju kratek wymaganych dla poszczególnych palenisk) ich producenci określają w oparciu o prace zlecone ? Czyjeś założenia, obliczenia, i doświadczenia ...:cool:

W temacie punktu pierwszego ... wyobraź sobie że jak najbardziej mam prawo wyrazić własną opinię w temacie słowa pisanego o domowych urządzeniach ogniowych i kulturze ogniowej w naszym kraju i na świecie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Redakcja
Usunięcie linku komercyjnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...