Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pawilon z kominkami nie był taki wielki.....

Z Piotrem 2 razy próbowaliśmy go spotkać to chyba przez te hostessy .:p

 

Sadze ze byl jakis powod zastosowania bialej emalii. Nie widzialem innych wkladow z bialym srodkiem. .

Takie okopcenie fajnie wygląda ,byle by nie było tego na szybie,jotul I570 w akcji.

Co tam jest, że gazy wyłażą z wkładu i spalają się na zewnątrz .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno rozpalone paliwo... zamykamy "dolne powietrze" a potem nagle ostro redukujemy podawane to z góry , zbyt mocne przymkniecie powietrza górnego daje powstawanie gazów które się nie spalają tylko gromadzą we wkładzie... szybkie ponowne otwarcie powietrza górnego skutkuje " eksplozją gazów " ..

Widok "wybuchu" może i fajny tylko taka zabawa jest dość niebezpieczna w normalnej eksploatacji !

Po takich eksperymentach można zbierać szybę z podłogi... lub co gorsza wezwać pogotowie ...

Autorowi filmu zapewne zależało na pokazaniu efektów sterowania dopływem powietrza.

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie okopcenie fajnie wygląda ,byle by nie było tego na szybie,jotul I570 w akcji.

Co tam jest, że gazy wyłażą z wkładu i spalają się na zewnątrz .

Dołączę do Darka ... to co jest pokazywane na tym filmiku, w żaden sposób nie powinno być przez przeciętnego użytkownika kominka praktykowane.

Wywalone szyby z wkładów kominkowych, spalona drewniana podłoga w salonie, odłamki szkła w ciele użytkownika stojącego przed kominkiem, wywalone od wybuchu okna na parterze domu, drzwiczki wyczystki z komina systemowego wbite w przeciwległą ścianę znajdujacą się w odległości ponad trzech metrów ... te wszystkie rzeczy miałem okazję poogladać z powodu podobnej obsługi wkładu kominkowego ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne wkłady kominkowe mają szczelną komorę spalania , bez poboru powietrza z pomieszczenia "po szybie" jak w prostych skręcanych żeliwniakach, można więc bardzo precyzyjnie ustawiać tempo spalania dawkowaniem powietrza .

Jest to z wielu względów korzystniejsze dla prawidłowego procesu spalania .

025R_rez_BEZPOPISU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem :) Mają też regulację ręczną na doprowadzeniu powietrza z zewnątrz i można zainstalować dodatkowy szyber z prostą elektroniką sterującą przepływem tego powietrza w oparciu o czujnik temperatury umieszczony wewnątrz obudowy wkładu. OK.

Mnie chodzi o to, że nowoczesne wkłady nie mają szybrów na rurach dymowych. Tzn. wkłady montowane bez wynalazków pozwalających wydłużyć drogę spalin do komina, by wykorzystać ich ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem :) Mają też regulację ręczną na doprowadzeniu powietrza z zewnątrz i można zainstalować dodatkowy szyber z prostą elektroniką sterującą przepływem tego powietrza w oparciu o czujnik temperatury umieszczony wewnątrz obudowy wkładu. OK.

Mnie chodzi o to, że nowoczesne wkłady nie mają szybrów na rurach dymowych. Tzn. wkłady montowane bez wynalazków pozwalających wydłużyć drogę spalin do komina, by wykorzystać ich ciepło.

Onegdaj wkłady były nieszczelne. Paliło się wściekle, więc czasem szyberkiem dało się co nieco przytłumić....Czasem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam konkretne pytania i mam nadzieje uzyskac konkretne odpowiedzi. A pytania mam odnosnie kominka w domu drewnianym. Czy to jest na tyle praktyczne w uzytkowaniu i ogrzewaniu domu drewnianego ?. Czy zakladajac taki kominek nie zrobie sobie w salonie kotlowni ?. Czy odprowadzenia do poszczegolnych pomieszczen zapewni mi ogrzanie takiego pomieszczenia dostatecznie skutecznie ?. Jakie sa panstwa doswiadczenia na temat kominka ?, interesuje mnie wszystko na kominkow, takze mozna pisac o wszystkim w tym temacie. Doswiadczenie jest nie ocenione a ja licze na wasze. Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam konkretne pytania i mam nadzieje uzyskac konkretne odpowiedzi. A pytania mam odnosnie kominka w domu drewnianym. Czy to jest na tyle praktyczne w uzytkowaniu i ogrzewaniu domu drewnianego ?. Czy zakladajac taki kominek nie zrobie sobie w salonie kotlowni ?. Czy odprowadzenia do poszczegolnych pomieszczen zapewni mi ogrzanie takiego pomieszczenia dostatecznie skutecznie ?. Jakie sa panstwa doswiadczenia na temat kominka ?, interesuje mnie wszystko na kominkow, takze mozna pisac o wszystkim w tym temacie. Doswiadczenie jest nie ocenione a ja licze na wasze. Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

Niestety Twoje pytania nie są konkretne. Na początek doprecyzujmy co dla Ciebie znaczy dom drewniany. Co do wszystkiego na temat kominków to trzeba poczytać kilka wątków, niektóre to kilkaset postów;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Mam konkretne pytania i mam nadzieje uzyskac konkretne odpowiedzi. A pytania mam odnosnie kominka w domu drewnianym. Czy to jest na tyle praktyczne w uzytkowaniu i ogrzewaniu domu drewnianego ?. Czy zakladajac taki kominek nie zrobie sobie w salonie kotlowni ?. Czy odprowadzenia do poszczegolnych pomieszczen zapewni mi ogrzanie takiego pomieszczenia dostatecznie skutecznie ?. Jakie sa panstwa doswiadczenia na temat kominka ?, interesuje mnie wszystko na kominkow, takze mozna pisac o wszystkim w tym temacie. Doswiadczenie jest nie ocenione a ja licze na wasze. Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

 

Remiks dobrze tłumaczy dużo treści ale skąpo technicznie.Drewniany dom zawsze mi się kojarzy z atmosferą kominka i jego płomieni.Fajna drewniana knajpa i wino w lampkach i fajne żarełko i błogi nastrój .Odlot totalny.

 

Odp...zrobisz sobie kotłownię w salonie jak każdy użytkownik.Chcesz mieć coś innego???Masz tyle wątków-topików czytaj i szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma doświadczenie w praktycznym stosowaniu palenisk szamotowych (tudzież innych niż szamotowych) zgazowujących drewno?

Tematyka ta wydaje sie dosyć ciekawa, szczególnie po zapoznaniu sie z tym blogiem

http://www.kominki-godzic.pl/blog/palenisko-szamotowe-zgazowywujace-drewno/

 

Pielnie to wygląda w teorii. a jak jest w praktyce? Jest to coś przyszłościowego? Wartego poswiecenia czasu i środków?

A może ktos z Was ma takie palenisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie drewna to zawsze zgazowanie..... kwestią jest tylko dokładność z jaka jest to robione .....

Drugi temat to jak potem dobrze to "wyciśnięte do bólu ciepło" rozsądnie zagospodarować ...

Cała ta zabawa to właśnie jest SZTUKA ZDUŃSKA.

Możliwości technicznych jest wiele i efekty można osiągnąć REWELACYJNE !!!

Biopaleniskami zgazowującymi drewno zajmuję się od dawna , ponieważ jest to mój sposób zarabiania na życie szczegółów technicznych nie zamieszczam na forach , blogach czy youtube

 

Przykład zabudowy paleniska zgazowującego - biopalenisko to bio ma podkreślać najwyższą dbałość o przyrodę ... Nie mylić z biokominkami !!

A Piec+zapiecek.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uczestników tego forum, do tej pory pasjami czytałam, ale teraz zachęcona tematem wątku popełniam swój pierwszy post. Chciałabym mianowicie zadać pytanie - czy są (i jakie) kominki tylko dla frajdy oglądania ognia(nie chcę ogrzewać, ani dogrzewać domu), tylko czasem popatrzeć na ogień. Palenie byłoby okazjonalne góra 4-5 razy w miesiącu. Domek się dopiero rysuje, a ja nigdzie nie mogę natrafić na takie kominki. Jeśli ktoś odpowie na moje pytanie będę bardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uczestników tego forum, do tej pory pasjami czytałam, ale teraz zachęcona tematem wątku popełniam swój pierwszy post. Chciałabym mianowicie zadać pytanie - czy są (i jakie) kominki tylko dla frajdy oglądania ognia(nie chcę ogrzewać, ani dogrzewać domu), tylko czasem popatrzeć na ogień. Palenie byłoby okazjonalne góra 4-5 razy w miesiącu. Domek się dopiero rysuje, a ja nigdzie nie mogę natrafić na takie kominki. Jeśli ktoś odpowie na moje pytanie będę bardzo wdzięczna.

 

Brasica, pytaj raczej o to jaki wkład dobrać do wielkości Twojego salonu i jak go obudować, by spełnił funkcję, o której piszesz. Do każdego domu można z istniejącej oferty wybrać odpowiedni wkład kominkowy. :) Podaj wielkość pomieszczenia i pewnie jubatura też nie byłaby od rzeczy. Inaczej żaden fachowiec, żaden zdun nie udzieli ci rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uczestników tego forum, do tej pory pasjami czytałam, ale teraz zachęcona tematem wątku popełniam swój pierwszy post. Chciałabym mianowicie zadać pytanie - czy są (i jakie) kominki tylko dla frajdy oglądania ognia(nie chcę ogrzewać, ani dogrzewać domu), tylko czasem popatrzeć na ogień. Palenie byłoby okazjonalne góra 4-5 razy w miesiącu. Domek się dopiero rysuje, a ja nigdzie nie mogę natrafić na takie kominki. Jeśli ktoś odpowie na moje pytanie będę bardzo wdzięczna.

 

Kazdy kominek, z wygladu to rzecz gustu. Ale juz teraz kup drewno niech schnie, bo na mokrym drewnie to i przy najladniejszym kominku ognia nie poogladasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brasica, pytaj raczej o to jaki wkład dobrać do wielkości Twojego salonu i jak go obudować, by spełnił funkcję, o której piszesz. Do każdego domu można z istniejącej oferty wybrać odpowiedni wkład kominkowy. :) Podaj wielkość pomieszczenia i pewnie jubatura też nie byłaby od rzeczy. Inaczej żaden fachowiec, żaden zdun nie udzieli ci rady.

 

Pytania pomocnicze:

- czy dom ma wentylację mechaniczną - rekuperator ?

- czy chciałabyś mieć kominek ciepły jak piec ?

- jaka jest strata ciepła tego salonu kominkowego ?

- jaki jest układ pomieszczenia z kominkiem ?

- jaki jest komin ?

 

Proponuje coś "małego" .............

Romotop Heat-r-2g-s-50-44-33-13.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...