Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już spieszę z wyjaśnieniami:)

Zdun ma dostęp do kompletu kafli za 1200 zł, więc z tego co piszecie to mega tanio. Oczywiście kolejna cena jaką mi podał za lepsze kafle, to tak jak pisze Remiks - ok 3000 tys. za komplet. Drzwiczki oczywiście parszywe, a cena jak najbardziej dotyczyła podstawowej wersji kaflaka, takiej jak stoją po starych blokach i raczej średnio zdobią hehe

 

Ale już za ok 7 tys. może zrobić coś fajnego, co jest ceną atrakcyjną nie?

 

Co prawda traktujemy to raczej w ramach ciekawostki, ale chcę poznać wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wkładem do kominka. Wklejam listę z inspiracji kominkowych i mam zapytanie. To leci od najgorszych do najlepszych, czy od najtańszych do najdroższych, czy na jedno wychodzi?

Austroflamm S3

Bef Trend V 8 C

Brunner seria Panorama

Byrski Art C

Byrski Art U

Chazelles D 1000 EPI PN

Edilkamin SIDE 3N

Hajduk Volcano 3PLU

Hajduk Volcano 3PL h

Kratki Blanka BS

Leda Sera

MCZ Forma T50

MCZ Forma T95

Piazzetta MA 271

Ruegg Pi

Schmid Ekko

Spartherm Arte

Supra Supravision 255A

Totem 3 Faces

Turbo Fonte SD 3V

 

Kominek w jaki będzie wpasowany wkład jest w poście 5754.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to jest lista alfabetyczna. Mam nową krótszą:

Austroflamm S3 71

Edilkamin SIDE 3N

Byrski ArtC

Piazzetta MA271 SL

Haiduk Volcano 3PLH

Schmid Ekko 11KW LR84

Spartherm Arte 3RL

Supra Supravision 267/269

Totem 3 Faces

 

Przedział cenowy od 13 do 23 tys. Nie wiem czy to proste pytanie, ale czy za 10 tys różnicy w cenie jakość jest dużo wyższa? To ok. 80% drożej.

Wygląd to póki co trudny do ustalenia. Na obrazkach w internecie wszystkie są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że masz przynajmniej ścianę kominkową wraz z półką i okapem, z uwzględnieniem miejsca na wkład, dolot powietrza i rurę dymową, odlane z betonu :) (?) Bo ten kominek z inspiracji tak właśnie został wykonany - odlano go w całości razem ze ścianami, podłogą i stropem. Cały dom jest wykonany z betonu.

Z tego co wiem na temat tego domu był to jedyny sposób by uzyskać widoczny tu efekt ķonstrukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przedział cenowy od 13 do 23 tys. Nie wiem czy to proste pytanie, ale czy za 10 tys różnicy w cenie jakość jest dużo wyższa? To ok. 80% drożej.

Wygląd to póki co trudny do ustalenia. Na obrazkach w internecie wszystkie są ok.

 

Bo porównywanie jedynie obrazków prowadzi do takich dylematów .....

"Wszystkie są OK a niektóre nawet bardziej ..."

 

W tej krótszej liście jest zawarta ogromna przepaść w konstrukcji poszczególnych wkładów .........

Sama cena nie jest tu wyznacznikiem jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to jest lista alfabetyczna. Mam nową krótszą:

Austroflamm S3 71

Edilkamin SIDE 3N

Byrski ArtC

Piazzetta MA271 SL

Haiduk Volcano 3PLH

Schmid Ekko 11KW LR84

Spartherm Arte 3RL

Supra Supravision 267/269

Totem 3 Faces

 

Przedział cenowy od 13 do 23 tys. Nie wiem czy to proste pytanie, ale czy za 10 tys różnicy w cenie jakość jest dużo wyższa? To ok. 80% drożej.

Wygląd to póki co trudny do ustalenia. Na obrazkach w internecie wszystkie są ok.

To pytanie powinnaś zadać wykonawcy kominka. To on będzie odpowiedzialny za całą "imprezę". Zaczynając od tego, że z Tobą poważnie porozmawia...;) Chyba że Twój niebanalny kominek, ma być zlepkiem wyrywkowych odpowiedzi na forum. Najczęściej przypadkowych i zależnych od tego kto kogo nie lubi.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne odpowiedzi. Pestko mam ścianę z kominem i podłogę. Zastanawiam się nad wkładem tylko i wyłącznie z powodu ustalenia dat na prace wykonywane w tym roku. Mam 6 lat do wcześniejszej emerytury i jeśli warto dołożyć 10 tys do wkładu to czy zrobię kominek w tym roku czy w przyszłym nie ma znaczenia. Kominek z pewnością nie będzie identyczny , ale zamysł jest super.

Powiem szczerze, pomyślałam, że cena idzie w parze z jakością. I fajnie by było jakby ktoś z użytkowników coś napisał.

Wstawiłąm na moją listę wkłady, których ceny znalazłam w necie.

Austroflamm S3 71

Edilkamin SIDE 3N

Byrski ArtC

Piazzetta MA271 SL

Haiduk Volcano 3PLH

Schmid Ekko 11KW LR84

Spartherm Arte 3RL

Supra Supravision 267/269

Totem 3 Faces

MCZ Forma T95

Piotrze, już pisałam, że mam zaufanie do wykonawcy, ustawiłam się do niego w kolejce zanim kupiłam działkę. I nie martwię się tym czy i jak sobie z tym poradzi.

Spartherm, Austroflamm kontra jaki polski? Napisz też czy w tym czymś z awatarku można zamontować wkład na biopaliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne odpowiedzi. Pestko mam ścianę z kominem i podłogę. Zastanawiam się nad wkładem tylko i wyłącznie z powodu ustalenia dat na prace wykonywane w tym roku. Mam 6 lat do wcześniejszej emerytury i jeśli warto dołożyć 10 tys do wkładu to czy zrobię kominek w tym roku czy w przyszłym nie ma znaczenia. Kominek z pewnością nie będzie identyczny , ale zamysł jest super.

Powiem szczerze, pomyślałam, że cena idzie w parze z jakością. I fajnie by było jakby ktoś z użytkowników coś napisał.

Wstawiłąm na moją listę wkłady, których ceny znalazłam w necie.

Austroflamm S3 71

Edilkamin SIDE 3N

Byrski ArtC

Piazzetta MA271 SL

Haiduk Volcano 3PLH

Schmid Ekko 11KW LR84

Spartherm Arte 3RL

Supra Supravision 267/269

Totem 3 Faces

MCZ Forma T95

Piotrze, już pisałam, że mam zaufanie do wykonawcy, ustawiłam się do niego w kolejce zanim kupiłam działkę. I nie martwię się tym czy i jak sobie z tym poradzi.

Spartherm, Austroflamm kontra jaki polski? Napisz też czy w tym czymś z awatarku można zamontować wkład na biopaliwo.

Wykonawca ma swoje preferencje. To bez znaczenia czy wynikają one z większych rabatów, czy też z jego wiedzy i doświadczenia. "Kupujesz" te preferencje, pisząc, że masz do niego zaufanie. Nie mieszaj mu więc we łbie, albo nie pisz o zaufaniu :)

 

Biopaliwo czasem można, czasem trudno zamontować w urządzeniu z zamkniętą komorą spalania. Właśnie testuję palnik Planiki w tym czymś z awatara...Moje zdziwienie jest bezgraniczne! Planika ostrzegała mnie przed niebezpieczeństwami, ale nie wierzyłem...Powoli nabieram pokory...Tyle, że to zaawansowana technologia. Proste prymitywne pudełka na bioetanol pewnie wszędzie "pociągną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. To było tutaj. Post 5754. 3 zdjęcia. Od tego czasu mam je w komputerze, ale zdjęć nie mogę wklejać Się nie da z komputera. Bardzo , bardzo mi pomogłaś.

Mieliśmy bardzo kosztowną naprawę fundamentu pod ścianą ze schodami, ale już wszystko za nami, schody wiszą, a Forest po świętach robi projekt kuchni.

Ja tak kombinuję bo nie chcę się śpieszyć jak nie muszę.

Pewnie, że wkleję zdjęcia. W temacie domek z duszą bez stylu, jak taki istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...