Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej, mam pytanie... Jestem w trakcie budowy małego domku ( dół 63m2 plus poddasze użytkowe) w konstrukcji szkieletowej i zastanawiam się nad kominkiem, jako jedynym źródłem ciepła, ale nie wiem jaki wybrać, z płaszczem wodnym czy bez ? zastanawiam się też aby na dole zrobić ogrzewanie podłogowe a na górze grzejniki.. co o tym sądzicie ? jakie są wasze opinie ? z góry dzięki za pomoc ;)

 

Taki mały domek z powodzeniem ogrzejesz bez zawracania sobie głowy wodą...Ale raczej piecokominek, a nie kominek. Z zewnątrz wygląda tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki może być ?

Stefan poszedł spać razem ze swoją żoną i śni mu się, że umiera i rozmawia z Bogiem:

- Proszę pozwól mi wrócić na ziemię.

- Możesz tam wrócić, ale tylko w postaci psa, kury albo świni.

-Hmmmm...

- A więc chcę być kurą.

Potem śni mu się że już jako kura siedzi na grzędzie i znosi jajko i tak prze, prze, prze.

Nagle słyszy głos:

- Stefan, całe łóżko zasrałeś!

 

Gó.....ny żart więc i gó........na odpowiedź była.

Edytowane przez StefanW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się stwierdzić, że wydajniejsze i zdrowsze . Montowanie dystrybutorów to wymysł skandynawow - oszczędność na materiale i wykonaniu. Dodam juz tradycyjnie - moim zdaniem☺

Mam pytanie techniczne. Mój zdun zamiast dystrybutora systemu grawitacyjnego dolaczanego do wkładu proponuje mi wyprowadzenie tego systemu bezposrednio z czopucha. Czy takie rozwiązanie będzie równie wydajne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

nawet za dopłatą nie ma możliwości dołożenia drugiej szyby w dzwiczkach. Czyli mamy zagwarantowane oparzenia, wcześniej lub później. O małych dziaciach nie wspomnę.

Rolą podójnej szyby we wkładach kominkowych (bez względu na firmę i model) w żadnym wypadku nie jest zapobieganie poparzeniom ... tylko podniesienie temperatury spalania we wkładzie i ograniczenie (w pewnym stopniu) emisji energii przez przeszklenie.

Nawet potrojna szyba we wkładzie kominkowym jak najbardziej może powodować oparzenie jak się do niej przyłoży rękę ... lub inną część ciała.

Bo poparzyć się można "powierzchniowo" mając styczność z temperaturą rzędu 50-ciu oC.

Argument o małych dzieciach i kominku jest największym idiotyzmem w ustach rodzica, jaki może w tym przypadku paść. Masz małe dziecko i kominek w domu - używaj go (kominek ... nie dziecko) odpowiedzialnie ... podobnie jak noże kuchenne pochowane w szufladach, toster, lokówkę czy piekarnik w kuchni ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Rolą podójnej szyby we wkładach kominkowych (bez względu na firmę i model) w żadnym wypadku nie jest zapobieganie poparzeniom ... tylko podniesienie temperatury spalania we wkładzie i ograniczenie (w pewnym stopniu) emisji energii przez przeszklenie.

Nawet potrojna szyba we wkładzie kominkowym jak najbardziej może powodować oparzenie jak się do niej przyłoży rękę ... lub inną część ciała.

Bo poparzyć się można "powierzchniowo" mając styczność z temperaturą rzędu 50-ciu oC.

Argument o małych dzieciach i kominku jest największym idiotyzmem w ustach rodzica, jaki może w tym przypadku paść. Masz małe dziecko i kominek w domu - używaj go (kominek ... nie dziecko) odpowiedzialnie ... podobnie jak noże kuchenne pochowane w szufladach, toster, lokówkę czy piekarnik w kuchni ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Chyba nie chcesz udowadniać, że podwójna szyba nagrzewa się tak jak pojedyncza. Co do piekarnika to mam piekarnik elektryczny amica z trzema szybami, nawet przy temperaturze rzędu 250 w środku, można bez obaw dotknąć dłonią przeszklenia. Kupiłem wkład unico z podwójną szybą, żeby tak jak piszesz, podnieść temperaturę w palenisku i jednocześnie zmniejszyć straty. Kolejnym powodem było właśnie zminimalizowanie skutków przypadkowego dotknięcia szyby przez dziecko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop jest ok, ale ma jedną wadę: nawet za dopłatą nie ma możliwości dołożenia drugiej szyby w dzwiczkach. Czyli mamy zagwarantowane oparzenia, wcześniej lub później. O małych dziaciach nie wspomnę.

 

A może przeczytaj jeszcze raz warunki gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...